Skocz do zawartości

HMS VICTORY Revell 1:225 czyli "zmagania nowicjusza"


yaro50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Widze że muszę reaktywować mój temat ( a raczej "reanimować" ) , nic się tu nie dzieje nikt mnie nie krytykuje i spadłem na drugą stronę forum . Przez miesiąc jednak poczyniłem jakieś tam postępy , nie mówię że wystrzeliłem z robotą jak strzała ale sie pobawiłem trochu .

 

Więc tak ostatnio stanęliśmy na kotwicach które dokończyłem ,ale gdzieś się zdjęcia z prac zapodziały i tylko efekt końcowy jest

th_kotwice-1.jpg th_kotwice1-1.jpg

Niby mają być całe czarne ale jakoś tak nudno mi wyglądały . Rufa okręciku jak na razie praktycznie po doczepieniu lampionków jest gotowa i wygląda tak .

th_lampki0.jpg th_Rufa-1.jpg

I na tym na razie prace przy rufie zakończyłem i postanowiłem zabrać się znów za część dziobową a dokładniej BUKSZPRYT (nie wiem czy poprawnie napisałem ) . Po przejrzeniu kilku planów olinowania tego elementu trochu się załamałem , ale potem się poskładałem i ruszyłem z robotą

th_bukszpryt0.jpg th_bukszpryt01.jpg th_bukszpryt.jpg th_bukszpryt1.jpg th_bukszpryt2.jpg th_bukszpryt4-1.jpg th_bukszpryt3.jpg th_oczka.jpg th_bukszpryt6.jpg th_bukszpryt5.jpg th_bukszpryt4.jpg th_bukszpryt7.jpg th_Nici.jpg

 

Dosyć ciężko przeszła mi moja pierwsza zabawa ze "sznurkami" ale coś tam powiązałem ,do oceny oczywiście . Wszelkiego rodzaju oczka i inne pomysły to takie moje urozmaicenie które czasem ma coś wspólnego z oryginałem a czasem wcale więc oceniać z przymrużeniem oka proszę .

A dla przyszłej zabawy ze sznureczkami zamówiłem już sobie nici Gutermanna , nie mechacą się i łatwiej się je wiąże więc może pójdzie lepiej . To tyle na razie i pozdrowionka wszystkim .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cóż, jak na razie, pierwsze wrażenia z "wiązania" in plus Tylko prosiłbym o ostatnie zdjęcie bukszprytu (czyli dobrze napisałeś ) wykonać również od boku

A tak na marginesie, lampiony to można na ganku powiesić To są latarnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Specjalnie na życzenie wrzucam inne ujęcie bukszprytu :

th_bukszpryt9.jpg th_bukszpryt8.jpg

 

Lampionki też mi się podobają ale jak to latarnie to niech tak zostanie zakoduje sobie . Już niedługo czeka mnie walka z junfersami i nie wiem jak się do tego zabrać , są naprawde malutkie , a Ja nie mam sprzętu do lutowania ani pomysła co z nimi zrobić . No nic czas pokaże . Pozdrowionka all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

 

Zmagań moich ciąg dalszy . Oczywiście ciąg dalszy sznurowadeł . A więc dodałem jeden element (nie znam jego nazwy ) i przykleiłem kładkę na bukszprycie .

 

th_elementy1.jpg th_elementy2.jpg

 

Podrasowałem też trochu marsa fokmasztu (uczę się terminologi ) , dorabiając kilka bloczków tylko ze nie wyglądają jak w oryginale powinny ale cóż to max moich zdolności

 

th_bloczki1.jpg th_bloczki2.jpg

 

Jufersy , temat masakra . Długo się zastanawiałem i kombinowałem , i nic nie wykombinowałem , zostały plastikowe . No cóż obiecać tylko mogę że przy następnym projekcie będą drewniane (ale projekt będzie w zdecydowanie większej skali )

 

th_jufersy1.jpg th_jufersy2.jpg th_jufersy3.jpg

 

 

No i na koniec wanty , które postanowiłem wiązać gdyż plastikowe nie bardzo wyglądały i się jeszcze do tego połamały ( i dobrze im tak )

 

th_wanty1.jpg th_wanty2.jpg th_wanty4.jpg th_wanty6.jpg th_wanty3.jpg th_wanty5.jpg th_wanty7.jpg

 

Jeszcze tylko poziome sznureczki aby było się po czym wspinać , potem powtórzyć to z dwoma pozostałymi masztami , potem górne wanty tak że pewnie następne sprawozdanie za jakieś 2 miechy napisze

 

Pozdrowionka all .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę jufersy masz mikroskopijne.uwazaj tylko zeby wanty nie przeszkadzały

ci w dalszej pracy nad olinowaniem,ja tez wpierw chciałem je zrobić ale doszłem do wniosku ze przed wantami zrobię troche linek na pokładzie między innymi dzwig do szalup

i wszystko inne między wantami zeby pózniej sobie palców nie połamać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę jufersy masz mikroskopijne.uwazaj tylko zeby wanty nie przeszkadzały

ci w dalszej pracy nad olinowaniem,ja tez wpierw chciałem je zrobić ale doszłem do wniosku ze przed wantami zrobię troche linek na pokładzie między innymi dzwig do szalup

i wszystko inne między wantami zeby pózniej sobie palców nie połamać

 

Powiem tak ,studiowałem plany olinowania ,myślałem , kombinowałem od czego by tu zacząć i wyszło mi że spróbuje najpierw te nieszczęsne wanty z jufersami . Narazie jednak nie będę wiązał poziomych sznurków na wantach , wtedy zawsze zostaje możliwość podłubania miedzy nimi pensetą . Ogólnie to na bieżąco staram się analizować jakiś element prac i przenosić je na mój modelik , nie patrze zbyt daleko w przyszłość i nie planuje prac zbyt daleko ,bo bym dostał chyba pomieszania od ilości tych wszystkich linek w Victory . Więc zdaję sobie sprawę ze i tak coś potem będzie mi trudniej związać , no ale cóż człowiek uczy się na własnych błędach .

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To są wyblinki

Tak z cichacza się przyglądam i podziwiam. Niezły to doping patrzeć na Twoje poczynania.

 

 

Witam i to ja dziękuje za doping , dopiero się uczę i bawię więc wychodzi jak widać

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

 

Niestety w związku z tym że został mi przyznany kredyt na budowę naszego wymarzonego domku ,muszę na razie zawiesić w czasie projekt Victory . Warsztat cały czas jest do mojej dyspozycji ale brak czasu wynikły z organizacji nie pozwala mi do niego podejść .Nie twierdze że nie uda mi się tam coś sklecić w ramach relaxu ale narazie stwierdziłem że zawieszam prace by skoncentrować się na innej pracy .

 

 

Pozdrawiam all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.