Jump to content

Drzewa (z drutu) w 1/72 SM

Recommended Posts

Chcę przedstawić materiał o tym jak robię drzewa na dioramy ,który ukazał się w Super Modelu.Materiałem podstawowym jest drut miedziany,łatwo dostępny,łatwy w obróbce i malowaniu.

Poniżej kilka przykładów drzew jakie ostatnio wykonałem przy użyciu tego materiału

5.jpgb4.jpgb17.jpg

b4.jpg38.jpg1p.jpg2011_11120012.jpg

• Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Drut miedziany owijam wokół osnowy (okładki płyty ,oczywiście może być coś innego w zależności od wysokości drzewa).Ilość zwojów definiuje grubość pnia (więcej zwojów -grubszy pień) i liczbę gałęzi (więcej zwojów-więcej gałęzi).

Po nawinięciu odpowiedniej ilości drutu przecinam jedną z końcówek

2.jpg

zdejmuję z osnowy a następnie skręcam do odpowiedniej wysokości.

3.jpg

4.jpg

też za czołem robić drzewka, ale moim jak na razie brak nieco liści ja zamiast żywicy używam wikolu i mieszam go z farbkami humbrola. Jestem ciekaw dalszych prac. Może coś podpatrzę i wykorzystam u mnie.

Nreszcie ktoś chce pokazać jak zrobić porządne drzewo. Szczególnie interesuje mnie praca z liśćmi. Z góry wielkie dzięki.

Cześć,

a ja juz od dawna robię drzewka.

Skala 1/120, 1/87, 1/72 oraz oczywiście 1/35.

Obejrzyjcie moje prace poniżej, również czytałem artykuł w SM ale to co ja prezentuje robię innym sposobem, nie do końca tymi samymi materiałami. Cały czas sie rozwijam, szukam nowych pomysłów na jeszcze lepsze odwzorowanie natury. Ostatnio zacząłem pracę nad palmą i wyszła nawet nieźle jak na pierwsze próby.

Pozostałe drzewka obejrzyjcie w mojej galerii: p1150657.th.jpg

p1150659.th.jpg

p1150665.th.jpg

p1150653.th.jpg

Poza tym robię także same gałązki na kamuflaż do pojazdów:

p1150650.th.jpg

p1150645.th.jpg

I co wy na to...

Cześć, a ja juz od dawna robię drzewka. ... Ostatnio zacząłem pracę nad palmą i wyszła nawet nieźle jak na pierwsze próby.

I co wy na to...

Niczego sobie. Daletego mam propozycję. Aby nie robić w temacie Adama bigosu może założyłbyś nowy i pokazał swoje sposoby. Było by miło.

Ciąg dalszy.

Przeciwną stronę ,która nie jest spleciona i nie jest rozcięta "rozciapierzam"

5.jpg

Teraz dość ważna czynność,mianowicie poszczególne "rozciapierzone" oczka skręcam wokół własnej osi uzyskując coś takiego

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Od nas zależy ile i jak duże oczka otrzymamy,gdyż to one będą tworzyć gałęzie i gęstość oraz kształt korony

9.jpg

Efekt finalny "kręcenia" drzewka

10.jpg

W zależności o rodzaju faktury pnia drzewa ,szkielety pokrywam albo masą WHITE STONE (Vallejo) ,którą można dowolnie kształtować

21.jpg

Powstaje taka faktura

22.jpg

...Albo dla bardziej porowatej struktury stosuję masę typu SANDY PASTE (Vallejo)

19.jpg

...I mamy coś takiego

20.jpg