Skocz do zawartości

Drzewa (z drutu) w 1/72 SM


adam juszczak

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę przedstawić materiał o tym jak robię drzewa na dioramy ,który ukazał się w Super Modelu.Materiałem podstawowym jest drut miedziany,łatwo dostępny,łatwy w obróbce i malowaniu.

Poniżej kilka przykładów drzew jakie ostatnio wykonałem przy użyciu tego materiału

 

5.jpgb4.jpgb17.jpg

b4.jpg38.jpg1p.jpg2011_11120012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Drut miedziany owijam wokół osnowy (okładki płyty ,oczywiście może być coś innego w zależności od wysokości drzewa).Ilość zwojów definiuje grubość pnia (więcej zwojów -grubszy pień) i liczbę gałęzi (więcej zwojów-więcej gałęzi).

 

 

Po nawinięciu odpowiedniej ilości drutu przecinam jedną z końcówek

 

2.jpg

 

 

zdejmuję z osnowy a następnie skręcam do odpowiedniej wysokości.

 

3.jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też za czołem robić drzewka, ale moim jak na razie brak nieco liści ja zamiast żywicy używam wikolu i mieszam go z farbkami humbrola. Jestem ciekaw dalszych prac. Może coś podpatrzę i wykorzystam u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nreszcie ktoś chce pokazać jak zrobić porządne drzewo. Szczególnie interesuje mnie praca z liśćmi. Z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

a ja juz od dawna robię drzewka.

Skala 1/120, 1/87, 1/72 oraz oczywiście 1/35.

Obejrzyjcie moje prace poniżej, również czytałem artykuł w SM ale to co ja prezentuje robię innym sposobem, nie do końca tymi samymi materiałami. Cały czas sie rozwijam, szukam nowych pomysłów na jeszcze lepsze odwzorowanie natury. Ostatnio zacząłem pracę nad palmą i wyszła nawet nieźle jak na pierwsze próby.

Pozostałe drzewka obejrzyjcie w mojej galerii: p1150657.th.jpg

p1150659.th.jpg

p1150665.th.jpg

p1150653.th.jpg

Poza tym robię także same gałązki na kamuflaż do pojazdów:

p1150650.th.jpg

p1150645.th.jpg

I co wy na to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, a ja juz od dawna robię drzewka. ... Ostatnio zacząłem pracę nad palmą i wyszła nawet nieźle jak na pierwsze próby.

I co wy na to...

 

Niczego sobie. Daletego mam propozycję. Aby nie robić w temacie Adama bigosu może założyłbyś nowy i pokazał swoje sposoby. Było by miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy.

Przeciwną stronę ,która nie jest spleciona i nie jest rozcięta "rozciapierzam"

 

5.jpg

 

 

Teraz dość ważna czynność,mianowicie poszczególne "rozciapierzone" oczka skręcam wokół własnej osi uzyskując coś takiego

 

6.jpg

7.jpg

8.jpg

 

Od nas zależy ile i jak duże oczka otrzymamy,gdyż to one będą tworzyć gałęzie i gęstość oraz kształt korony

 

9.jpg

 

Efekt finalny "kręcenia" drzewka

 

10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celu zamaskowania zwojów drutu cały szkielet pokrywam jednolitą masą (żywica akrylowa,wikol)

 

16.jpg

17.jpg

 

Tak powstaje baza pod dalszy etap prac do którego wykorzystuję

 

klej w sprayu

masy modelarskie Vallejo

wkład do filtra akwarystycznego

 

18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności o rodzaju faktury pnia drzewa ,szkielety pokrywam albo masą WHITE STONE (Vallejo) ,którą można dowolnie kształtować

 

21.jpg

 

Powstaje taka faktura

 

22.jpg

 

...Albo dla bardziej porowatej struktury stosuję masę typu SANDY PASTE (Vallejo)

 

19.jpg

 

...I mamy coś takiego

 

20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.