Skocz do zawartości

[Standard] Mastercraft AH-1G


Michalw

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Piloci dostali :

-podwieszonych zasobników M16 Minigun kal.7,62mm GE.

Chyba M18/SUU-11/A ?

 

-działko podkadłubowe M230 kal. 30mm

 

Które nigdy nie było podwieszane bo powstało dopiero w 72 a 86 dopiero weszło do służby.

Pod Cobrą Golf w wierzyczce miałeś zainstalowane granatnik 40 Mike mike oraz 7.62 XM134/M134, czasami 2x XM134

ah-1_cobra_turret_01.jpg

1288263137.jpg

 

Konkurs konkursem, zasady zasadami, ale nie twórzmy historii SF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moses W książce jest napisane M16 Minigun kal.7,62mm GE jeżeli to M18/SUU-11/A to bardzo Cię przepraszam ale zaufałem publikacji.

 

Konkurs konkursem, zasady zasadami, czytanie postów ze zrozumieniem a "przeglądanie" warsztatu

 

Bez urazy Moses ale napisałem co mi to przypomina (do czego ta część jest podobna) a nie że takie właśnie posiada. Pamiętaj że to jest Standard więc samo w sobie to SF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dopiero się zorientowałem że 17.11.2011 o godz. 00.44 nabiłem swój 500 post .

Z tej okazji chciałbym Wszystkim podziękować za pomoc w budowaniu modeli i Waszą życzliwość.

 

A tak już troszkę poważniej.

Mała aktualizacja...Cobra dostała swój bazowy kolor i schnie na prowizorycznej suszarce

 

HPIM4387-1.jpg

 

 

I taka mała ciekawostka dla tych co posiadają modele Mastercraft.

Na ost. stronie instrukcji gdzie jest zamieszczona w kilku językach jak przestrzegać sklejania modelu i jak nakładać prawidłowo kalkomanie, na samym dole znalazłem informację. Cytuję :

 

"Uwaga:

jeżeli jesteś doświadczonym modelarzem a potrzebujesz kliszę tablicy przyrządów aby wykonać ten model perfekcyjnie Mastercraft dostarczy bezpłatny dodatkowy arkusz kalkomanii. Wyślij nam tylko kopertę ze znaczkiem i umieszczonym twoim adresem oraz wypełnij poniższy formularz".

 

Oczywiście poniżej znajduje się takowy do wypełnienia...jestem ciekaw czy tak robią (czy nadal tak robią) ?

 

Ale zdanie - "aby wykonać ten model perfekcyjnie"

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał oczywiście ja się nie czepiam, piszesz że przypomina M230, a ja prostuję że nie mół to być M230, aby jakiś laik nie wziął tego jako informację pewną i nie powtarzał później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo przy takich niepogłębionych (nieptrzetrasowanych) liniach podziału możesz mieć problem z prawidłowym położeniem washa. Szkoda by było, bo malowanie wyszło Ci całkiem gładko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szczęki namalowane. Pierwszy raz malowałem oznaczenie a nie kładłem kalkę, więc proszę o wyrozumiałość . Drugie zdjęcie troszkę nieostre, za co przepraszam.

 

HPIM4396.jpg

HPIM4397.jpg

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty chcesz człowieku, jak dla mnie bomba ta szczęka. Ja kiedyś na P-40 z Academy musiałem szczękę malować, bo mi się kalka porwała i dałem nawet radę. Bardziej mi się moja podobała niż ta zestawowa, a malowałem pędzelkiem 0 i wykałaczką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.