Skocz do zawartości

[Standard] Mastercraft AH-1G


Michalw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To i ja stanę w szeregi konkursu. Model AH-1G Cobra z zestawu Mastercraft. Będzie robiony "prosto z pudła".

Wersje malowania są dwie... U.S.Army w Wietnamie i Marynarka wojenna Hiszpanii. Jeszcze nie jestem zdecydowany którą wersję zrobię. Życzę powodzenia wszystkim którzy wystartują w konkursie

 

In box :

 

HPIM4374.jpg

HPIM4373-1.jpg

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólni-kując... wszystkie modele tych producentów to jak to ładnie nazwałeś to będzie "hardcore" ,a może raczej niezłe wyzwanie, jak to mówił kabaret Neonówka o polskich samochodach ...szpachla, szpachla,szpachla... i każdy cel zostanie osiągnięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś rok temu popełniłem ten model, wyszło mi coś takiego:

lpic37281.jpg

lpic37221.jpg

I muszę cie ostrzec, jeśli idzie te nowe kalki Mastercrafta. Są tekturowe, nie reagują na płyny. Jak kładłem głowę orła na Iskrę, to kalki nawet nie chciał ugryźć zmywacz z Wamodu, jakoś się położyła ale i tak zrobiła się siateczka pęknięć. Mimo wszystko kibicuję i rób paszczaka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. No to zaczynamy. Nie będę wspominał jak się mają ilustracje instrukcji w porównaniu do rzeczywistych kształtów części, bo każdy pewnie wie. O dziwo kokpit połączony z obiema połówkami kadłuba dobrze do siebie pasują. Trzeba jeszcze szpachlować i przeszlifować gdzieniegdzie. Wersja będzie pewnie Vietnam War. Figurki trzeba jeszcze lekko podmalować i bawimy się dalej .

 

Żeby temat był ciekawy krótki załącznik historii powstania :

 

HPIM4379.jpg

HPIM4380.jpg

HPIM4381.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewien że latano śmigłowcami tak wysoko że potrzebne były pilotom maski tlenowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat o dziwo pierwowzór (matchbox) jest najlepiej z wymiarowanym modelem w tej skali. Szkoda że MC go tak spartolił ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Moses "z pudła to z pudła". Myślisz że tego nie wyczaiłem Widocznie ten egzemplarz latał na tym samym pułapie co myśliwce...albo piloci na co dzień pilotują myśliwce ale chłopaki od Cobry dali im się "śmignąć" i się już nie przebierali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Moses "z pudła to z pudła". Myślisz że tego nie wyczaiłem Widocznie ten egzemplarz latał na tym samym pułapie co myśliwce...albo piloci na co dzień pilotują myśliwce ale chłopaki od Cobry dali im się "śmignąć" i się już nie przebierali

 

Jeżuuuuuuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot i strzelec skończeni. Żeby nie byli tacy markotni w tych kombinezonach dodałem im "plakietki" i kaski pomalowałem na bardziej old-school'owe ( przynajmniej tak mi się wydaje). Ponoć dużo pilotów miało pomalowane kaski symbolizujące np. ksywki lub tylko właśnie swoje przezwiska które były pisane wielkimi wołami.

 

 

Tak więc przedstawiam Wam załogę śmigłowca szturmowego AH-1G Cobra z 7 Kawalerii, walczący w 1969 roku w wojnie Wietnamskiej. Wyimaginowani piloci to :

Porucznik Christopher "White Arrow" Brosnan i Kapitan John "Red Cross" Pixon

 

HPIM4382.jpg

HPIM4383.jpg

HPIM4384.jpg

 

I coś żeby się ustabilizować w klimacie :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Twoje pytanie dotyczące zastapienia kalki malowaniem to nie ma problemu abyś został w 'Standard'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że MC go tak spartolił ;(

Nie do końca MC, ja taką samą Cobrę kupiłem kiedyś jeszcze w podstawówce, bodaj 1990 rok, ale firma pakująca nazywała się "Centaur". Kalki miała takie same jak Matchboxowa Piloci fajni, jak w Tomcatach:super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że MC go tak spartolił ;(

Nie do końca MC, ja taką samą Cobrę kupiłem kiedyś jeszcze w podstawówce, bodaj 1990 rok, ale firma pakująca nazywała się "Centaur". Kalki miała takie same jak Matchboxowa Piloci fajni, jak w Tomcatach:super:

 

To dziwne bo jak patrze po necie to te Matchboxowe nie dość że ładnie sklejalne to są naprawdę chwalone (chodź prawdę mówiąc wyboru dużego nie ma w tej wersji, bo oprócz tego na rynku był jeszcze Golf z Monogramu który już nie trzymał się w planach ;) )

 

kwongah1a.jpg

Przykład jak wygląda Matchboxowy pierwowzór po sklejeniu

http://modelingmadness.com/reviews/viet/us/kwongah1.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moses ja nie twierdzę że Matchbox zepsuł Cobrę, bo też mam tą z Matchboxa i jest ale gdzieś po drodze ktoś, kiedyś skopiował chyba formę i była w Polsce pakowana przez Centaur(mam gdzieś art boxa jeszcze), ZTS i MC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jeszcze jestem przed drugą kawą, więc trzeba pisać do mnie dużymi literami ;)

 

P.S. Nie chcesz może sprzedać tego Matchboxa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Piloci dostali :

-szklarnię

-wyrzutnię M20/19 pocisków rakietowych niekierowanych z rakietami 70mm

-wirnik

 

Zastanawiam się czy jeszcze nie dodać :

-podwieszonych zasobników M16 Minigun kal.7,62mm GE.

 

Pod nosem Cobry jest wieżyczka... i tak się zastanawiałem co może przypominać działko które daje nam producent.Przeglądałem swoją magiczną książkę o śmigłowcach bojowych i najbardziej mi pasuje :

-działko podkadłubowe M230 kal. 30mm

 

W czerwonym kółku zaznaczyłem przerwę pomiędzy oszkleniem a górą kadłuba która nie styka się ze sobą (chyba nie trudno zgadnąć dlaczego...Master Craft to Master Craft). Pytanie do przewodniczących czy mogę ten element zaszpachlować będąc w ?

 

HPIM4384-1.jpg

HPIM4383-1.jpg

HPIM4386.jpg

 

I jeszcze zdjęcie części ogonowej

 

HPIM4387.jpg

 

Dla kontynuowania klimatu wojny wietnamskiej przedstawiam film (który zresztą znajduje się na moim kanale ) zrealizowany przez grupe rekonstrukcji historycznej

Golf / 2 / 5 Marines Hue '68 Vietnam

http://www.youtube.com/watch?v=0ebXOD614Ps

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.