Skocz do zawartości

OA-10A Warthog Italeri 1:72


ariel007

Rekomendowane odpowiedzi

Święta blisko, czas pokazać kolejny model.

 

Model nr 9 (numerował będę tylko do 10 ) to OA-10A Warthog Italeri w skali 1:72.

 

 

Jest to 3 model malowany aerografem a pierwszy w przy użyciu H&S Evolution. Przy budowie został użyty Zoom Eduarda (SS232) + kilka drucików. Kalki zestawowe, bardzo skromne. Podkład to Mr Surfacer 1200 (z aero) potem trochę srebrnej Tamiyi (XF-16) i czarny preshading (niestety zanikł). Model jest malowany farbami Lifecolor: Dark Compass Ghost Grey (góra) i Light Compass Ghost Grey (dół). Potem nałożyłem filtr MIG-a (Grey for bright white). Natępnie dołożyłem wyblaknięcia z Tensocromu White Oxide i postshading z własnej mieszanki Tensocromu (Medium + Dark Compass Ghost Grey + Smoke). Wash to Cold Grey wash MIG-a. Na koniec trochę cieni Tamiy-i i suchy pędzel humbrolami (aluminium, gun metal). Szyby przedniej owiewki są malowane aerografem od środka clearami Tamiyi (przednia to blue + green a boczne to yellow + smoke). Czarny wszędzie używany to Nato black. Malowanie miało być pudełkowe, ale odcienie Lifecolora (dark i light) ghost grey są bardzo podobne a jeszcze doszedł filtr i wyszedł taki "szaraczek".

 

Zapraszam

 

Pudełko

 

0_box.jpg

 

Oryginał

 

0_guziec.jpg

 

Oryginał na lotnisku

 

00.jpg

 

Model

 

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

 

04.jpg

 

05.jpg

 

06.jpg

 

07.jpg

 

08.jpg

 

09.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

12.jpg

 

13.jpg

 

14.jpg

 

15.jpg

 

16.jpg

 

17.jpg

 

18.jpg

 

19.jpg

 

20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo piękny modelik.

Zbliżenia psują trochę cały efekt, choć nadal widać na nich świetny warsztat modelarski. Niestety wychodzi jednocześnie niedoskonałość modeli w tej skali.

Ostatnia fotka to wystarczający przykład na zbliżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Merytorykę ocenią specjaliści. Ja zajmę się stroną techniczną. Ta wygląda bardzo dobrze. Model jest atrakcyjny dla odbiorcy pomimo jednokolorowego malowania.

 

Jest naprawdę nieźle!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak każdy Twój model pokazywany ostatnio, od moment A6 warsztat poprawiłeś niesamowicie , aż mi wstyd że ja w miejscu stoję. Osobiscie nie podoba mi sie przejście wiatrochron-kabina, jakbyś wiatrochron przeszlifował i wkleił go na clearfix np. pozostałości po clearze mógłbys usunąć wykałaczką i nie było by widać takiego połączenie.

Mimo wszystko całościowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.