Skocz do zawartości

[OPEN] PZL W-3 TOPR


Przemosto

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ja mam do Ciebie pytanko. Jestem na etapie budowy Anakondy z AJ. Obecnie etap szpachlowania kadłuba. Zastanawiałem sie właśnie nad nitami ale , że jestem modelarzem okazjonalnym nie mam pojęcia jak je zrobić. Podpowiesz mi czym je zrobiłes ?

 

U mnie na tą chwilę wygląda to tak. Oszklenie zaklejone taśmą bezbarwną a przód kadłuba ze świeżo naniesiona szpachla. Strasznie to wszystko nie spasowane i po podcinaniu i tak szpary byly. Mało tego w mojej wyprasce z jednej strony brakowało 1/3 słupka przy drzwiach pilota, musiałem go dorobic.

4204.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Żeby nie było ze nic nie robię to próbka mojej radosnej twórczości nad wirnikiem ogonowym... trochę wymaga jeszcze poprawki.. swoja drogą to dziwne że "Part" potraktował ten element w swoich blaszkach kompletnie po macoszemu...

 

dsc00260kl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy prac nad elementami składowymi śmigłowca....

 

na początek przeszczepiłem głowicę wirnika głównego z cześć z moich zapasów + blaszka parta + własnoręcznie wykonane elementy

 

dsc00269u.jpg

dsc00270nu.jpg

 

posklejałem wszystkie drzwi... i zamaskowałem do malowania surfacerem...

 

dsc00267lq.jpg

 

górna owiewka nad silnikiem tez już wykonana od nowa, bo ta zestawowa niczego nie przypominała co montowane jest w sokołach

dsc00268oi.jpg

 

teraz czeka mnie doprowadzenie do ładu przedniej części kadłuba .. jak widać na foto "AJ Model" nie ułatwia nam tej pracy..

dsc00265ca.jpg

 

 

potem dorabianie szyb i sklejanie obu połówek razem...

 

 

nie wiem czy ktoś to czyta bo komentarzy i porad "zero" ale może się ten warsztat komuś w przyszłości przyda wiec piszę dalej..

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytają, czytają... W ogóle jeden z ciekawszych warsztatów, a wybór wersji mnie cieszy z uwagi na sentyment do Tatr.

Namawiam kolegę na śródziemnomorskie podejście do terminu końcowego - praca nad tym śmigłowcem (wnętrzem, wyposażeniem, elementami zewnętrznymi) - zwłaszcza wobec doskonałej doumentacji - daje możliwość wykonania fantastycznego modelu pod warunkiem działania w warunkach bez pośpiechu. A widać, że możliwości są..

 

A poza tematem - jaka fajna lokalizacja u kolegi. Tu Krzesiny, tu Kobylnica, do tego Żerniki i Bednary . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam zgoda jeśli sam zrobisz blaszki ,bo jesli byś je musiał kupic to wyjdzie drożej od TG ,nie przyglądałem się zbytnio TG jakie wersje można zrobić,mnie interesuje tylko Policyjna .Można i skraczowac ale nakład pracy ogromny no i umiejętności trzeba posiadać ,w/g mnie jesli chce się zrobić jedna sztukę to nie warto bawić się w potworka z AJ plus Part szkoda nerwów ale jeśli ma to byc kolekcja taka jak Twoja to nie ma wyjscia AJ plus skracz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

spokonie watszrat obserwujemy , co do twojej opini Robert nie zgodzie sie z toba z TOP GUN jest najlepszy- napewno najdrozszy jak na taki model - wszystkiego nie da sie z niego zrobic to model do wersji W-3RM by zrobic wersje FAR trzeba sporych nakladów. Jesli chodzi o AJM to mozna z nim cuda zrobic nawet bez blaszek oto kilka pzrykładow:

Sokoły Kolegi Grześka:

reasumujac - model TOP GUN- fajny nie doknca- ale bardzo drogi - AJM z taniego madelu mozna fajna maszyne zrobic i do tego zachecam. Robert zrobilem sobie blaszki fototrawione kalki i moge miec kazdego sokola na bazie AJM, TOP GUN ogranicza mnie tylko do wersji T i RM , aczkolwiek 1 szt TOP GUN tez posiadam( pzreznaczona pod konkretny model bez pzreróbek)

Istnieje jeszcze coś takiego ,

 

0001so.jpg

 

0002jy.jpg

 

0003qn.jpg

 

0004az.jpg

 

00041dg.jpg

 

 

 

Jak Twój przyjaciel mógł się tak pomylić.

 

Adam zachowaj umiar.

Moje modele fizycznie istnieją a Twoje tylko insynuacje.

 

dscf1348n.jpg

 

dscf1344g.jpg

 

dsc01518xz.jpg

 

 

 

Z poważaniem

Tomasz Bilkiewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jeszcze coś takiego
O ile wiem, cytowany temat już dawno nie istnieje
Jak Twój przyjaciel mógł się tak pomylić.
Nie pomyliłem się...

Na ówczesny czas tak było, TG był najlepszy i za rozsądną cenę, ale to było jakieś 2 lata temu.

Ale świat i technologia idą do przodu, a kto tego nie zauważa i nie próbuje dorównać kroku, ten się niestety cofa.

Nie wystarczy dziś zrobić ładną naklejkę na pudełko, dorzucić nową "prestiżową" cenę i czekać na klientów...

 

Dziś bez problemu mamy wedle własnego życzenia i projektu żywice, blaszki oraz kalkomanie (do wiadomości - również z wydrukiem białego koloru!).

Adam odrobił pracę domową ze znajomości tych nowinek oraz z Corela i dziś może się tylko śmiać.

 

Panie Tomasz po co te nerwy,
Adam, też byś się denerwował, jakby pod nosem powstawała o połowę tańsza i wcale nie gorsza alternatywa dla Twoich produktów.

Ruszaj z warsztatami !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.