Skocz do zawartości

[OPEN] PZL W-3 TOPR


Przemosto

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

o... model z firmy AJ Model jak i sam oryginał w skali 1:1 powstaje w moim mieście w Świdniku fajnie by było zbudować taki model ale mnie jako początkującego modelarza odstrasza jakość wykonania tego modelu i nieadekwatna do tego cena... Trzymam kciuki kolego Przemosto!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama książeczka miała pewnie za zadanie pokazanie jak powinny być rozmieszczone kalki oraz jak wygląda ten konkretny egzemplarz Sokoła

 

Powodzenia, jak dobrze pójdzie przed Mikołajem może i ja dołączę z W3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że zestawowe szybki są beznadziejne postanowiłem zrobić nowe

z wszystkim pozostałymi sobie poradzę poza tymi górnymi w drzwiach... poniżej foto o co mi chodzi...

 

macie jakieś sprawdzone sposoby jak to zrobić?.. mam swój pomysł ale nie chciałbym wyważać otwartych drzwi..

 

Przemo

 

77869.jpg

--------------------------------------------------

11537.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję w blaszce wyciąć otwór okna, umieścić na tym materiał na oszklenie i rozgrzać, bąbel powinien sam "wypłynąć" z ramki. Nie próbowałem, ale to przyszło mi do głowy.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze kroki poczynione - kadłub wycięty, oszlifowany, na jednej połówce drzwi usunięte przygotowane miejsce pod drzwi z blaszek

dla porównania dodałem również polówkę w stanie fabrycznym

pict0001zt.jpg

 

wnętrze kabiny również powoli się składa..

pict0002ow.jpg

 

pict0003yr.jpg

 

dalej to szpachlowanie kadłuba i rycie nitów i linii podziałowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ponieważ w międzyczasie kończyłem poprzedni projekt to postępy nie są zbyt wielkie

 

połówki kadłuba są oszlifowane i sklejone z gondolami silników oraz zaszpachlowane

pict0122x.jpg

 

postępy są także z kabiną pilotów choć powiem że skala 1:72 to nie moja skala i drobne części są naprawdę dużym wyzwaniem...

 

pict0118ea.jpg

 

 

 

następne zdjęcia wkrótce...

 

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne postępy prac... tym razem mściłem się nad tablicą przyrządów, aby była jak najbardziej wierna oryginałowi jeśli chodzi o wyposażenie i kolorystykę.

 

w sumie to nie jestem zadowolony, drugi raz zrobiłbym ją troszke inaczej i była by jeszcze wierniejsza..... ale oceńcie sami..

pict0145o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Po dłuższej przerwie spowodowanej brakiem czasu prace ruszyły na nowo..

 

rozpocząłem wklejanie osłony przełączników na panelu górnym..

 

pict0011pr.jpg

pict0012yg.jpg

 

jak małe są to elementy to załączam następne zdjęcie..

 

pict0013kv.jpg

 

żeby nie umrzeć po drodze z nudów uzupełniłem również kabinę pasażerską o różne drobiazgi..

pict0005ia.jpg

 

oraz następne drobne elementy w kabinie pilotów...

pict0006nk.jpg

 

 

zabrałem się również powoli za fotele w kabinie pasażerskiej ...

pict0004xt.jpg

 

dalsze prace może uda sie podciągnąć trochę w święta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.