Skocz do zawartości

PT-76 11 Batalion Czołgów Pływających Słupsk (1:35)


sokol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A więc prac ciąg dalszy...

 

Kadłub i wieża w trakcie malowania. Humbrol H150 i MM 1711.

 

PICT0001.JPG

 

PICT0002.JPG

 

PICT0003.JPG

 

PICT0004.JPG

 

PICT0005.JPG

 

No i wypełnienie wieży W trakcie prac (konieczne jeszcze szlifowanie armaty, dorobienie brezentowej osłony jarzma).

 

PICT0006.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sokół ogladam relacje i dobrze że zrobiłes imitacje brezentu z recznika papierowego na jarzmie działa jest to również ważny detal a dużo ludzi o tym zapomina, pisaliscie czym sie różniły petki polskie to tak jak kolega Sokół pisał zamontowanie karabinu przeciwlotniczego DszK 12,7mm a gdy ten karabin nie był potrzebny to montowało sie go z boku wieży na modelu po prawej stronie jest do przyklejenia taki cypelek powinien być jeszcze jeden i tam właśnie montowało sie karabin i przykrywało brezentem,jeszcze ważnym detalem jest kominek doprowadzajacy powietrze do wieży czołgu w modelu Trumpetera był skopiowany z poprzednich modli, polscy konstruktorzy zaprojektowali własny kominek http://img360.imageshack.us/img360/4100/nowy1sm8.jpg no i osłone lewego leflektora widac na zdjeciu chronił przed zalaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sokół mam dużo fotek Ojczulka z poligonów lata 80 daj maila to wysle ci jakies dwa a z tego co pamietam Ojczulek mi opowiadał że właśnie w Lęborku w 4 Pułku były 4 petki tylko różniły sie kadłubami były o 5cm wyższe od normalnego co sie potem okazało były do kadłuby z Chin a wiadomo że chinczycy robili swoje kopie jak np: WZ 501 miał to być wzór radzieckiego BMP-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry dziękuje

Jakby co, to proszę na sokol@man.koszalin.pl

 

Ciekawe rzeczy opowiadasz o tych kadłubach z Chin. Myślałem, że to my raczej te czołgi eksportowaliśmy. Zdaje mi się, że trochę ich było użytych w wojnie Yom Kippur. W każdym razie widziałem zdjęcia PT-76 z wkaemami na wieży - chyba że były to jakieś miejscowe modyfikacje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli fotki nie są zbyt osobiste, czy moglibyście wrzucić je do działu 1:1? Zapewne po nowym roku będę próbował skleić model tego czołgu i wszelkie informacje przydadzą mi się i innym pewnie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topas leży i czeka żywiczny PTS raczej nie do dostania... chyba nikt tego nie robi...

 

No i do kompletu dioramka: ODS desantuje PT-76...

W sumie dałoby się to zrobić, ale 1:72. przeskalować MM (kolega Marwaw zrobił tak z Podhalaninem, to i ja z odeesem mogę), PT-76 1:72 z PST. Ale chyba by mi to zajęło pokój stołowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze by to wyglądało, ale można by zrobić wnętrze statku w skali 1/35 jako tylną ścianę dioramy, trochę morza wyjeżdżający PT i kawałek plaży. Może wtedy nie zajęłoby to połowy pokoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że chyba z Lublinów PT-76 nie były desantowane (już, zdążono je wcześniej wycofać).

 

Lublinów to desantują się teraz bewupy z 7BOW:

 

7bow.jpg

 

źródło: Głos Pomorza http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/frontpage

 

I ciekawe zdjęcia ze strony 7 Brygady:

p06.jpg

 

Więcej:

http://www.7bow.wp.mil.pl/szkolenie/szkol16/nafali/szkol164.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie mam żadnych informacji na temat desantowania PT-76 z Lublinów. Może ktoś coś wie na ten temat?

 

Natomiast zdaje się, że już latem 1991 widziałem w Słupsku złomowane wieże PT-76.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast zdaje się, że już latem 1991 widziałem w Słupsku złomowane wieże PT-76.

Bo w 1992 wycofano ostatnie 85 a sam proces wycofywania musiał zacząć sie duzo wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wątku warsztatowego, czołg stanął już na kołach

Koła przetarte i pobrudzone pigmentami:

 

PICT0001.JPG

 

PICT0002.JPG

 

Teraz rozpocznie się produkcja gąsek (nie zdecydowałem się na gumisie, więc będą żywiczne):

 

PICT0003.JPG

 

PICT0004.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wygląda Twój 'peteciak' Gratuluję. A może wstrzymasz się z gąskami - właśnie się z Friula ukazały, więc pewnie niebawem importer wrzuci je na allegro. Ja przynajmniej tak zrobię w swoim - tzn. wywalę gumisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.