Skocz do zawartości

PT-76 11 Batalion Czołgów Pływających Słupsk (1:35)


sokol

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za wiadomość o fruilkach Jednak żywiczne założę do tego teciaka, a jak będą fuilki to wykorzystam je do modelu żywicznego. Myślę, że powstaną u mnie co najmniej dwa PT-76.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pytałem sie Ojczulka i znajomego co służył na petkach to dowiedziałem sie że PT-76 i Topazy do ostatnich swoich dni desantowali sie tylko z okretów ODS, tak jak odeszły petki i topazy z dywizji desantowych tak Ods-y wycofano z Marynarki Wojennej, bo te okrety zaprojektowane były dla potrzeb niebieskich beretów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sokole wszystco co zwiazane z niebieskimi beretami i całym ich sprzetem to moje życie moge Ci powiedziec nawet czym sie desantowali na początku jakim sprzetem i jak to wygladało, bedziesz jeszcze miał jakieś pytanko wal śmiało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że się odezwę jak wrócę ze świąt i sylwestra A póki co to dzięki za dotychczasowe informacje i wesołych Świąt Bożego Narodzenia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś Sokole miał w Niebieskich Beretach w Lęborku choć jednego PT-76 to nawet bym się tam na piechotę w święta wybrał W sumie ze Słupska to mam tylko 50 km

 

Pozdrawiam i spokojnej służby życzę

sokol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie TOPASa na pomniku?? No to może nie w Święta, ale w jakiś cieplejszy weekend bym się do Lęborka wybrał. Jeśli można do niego podejść i zrobić parę zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prace po przerwie świąteczno-noworocznej zostały wznowione

 

Skończyłem gąsienice. Powiem tak: Nigdy więcej żywicy! Sobie kupię fruilki do następnego peciaka, nerwy zaoszczędzę

 

Przez moment miałem chwilę zwątpienia i chciałem wrócić do gumisi. No ale w końcu się udało. Gąsienice malowane są najpierw czarnym matem, potem (niezbyt dokładnie, aby w zagłębieniach czarny został) pomalowane MM 1403 (magnesium), a na koniec potraktowane pigmentami Talena i Vallejo Smoke (brązowy transparentny).

 

No i fotki:

 

PICT0005.jpg

 

PICT0006.jpg

 

PICT0007.jpg

 

PICT0008.jpg

 

PICT0009.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie Ci to idzie Czekam niecierpliwie na końcowy efekt.

Jakiego uzyłeś konkretnie koloru do pomalowania owego PT ? Bo jakoś nie znalazłem we wcześniejszych postach (chyba, że coś przegapiłem).

A tak btw - Friule już są w sprzedaży. Zamówiłem dwa komplety, bo muszę (jak się okazało - vide mój wątek z galerią) zrobić kolejny pojazd polski. Ale pierwej będzie projekt Praga '68

pozdrawiam

Avi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Avi

 

Wiem, że będziesz robił kolejnego peciaka, przeglądałem Twój wątek. W sumie to wiele z niego korzystam

 

Malowałem mieszanką H-150 i H-159.

 

A fruile też się przydadzą do TOPASa Żywica leży i czeka na zmiłowanie Trumpetera. Ale jak szybko nie wypuszczą wtryskowej wersji to popełnię do kompletu żywiczny transporter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no odrazu lepiej wygladaja te gaski niż gumowe a fruile gdzie już można dostać

na eBay juz widziałem, ale pewnie i u nas będą lada dzień na allegro u użytkownika 'onmg' (sklep ACHTUNGPANZER) oraz w Jadarze. Acz na allegro taniej o wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mi przeszło Marcin... na gąski się nie wściekam. Ale ... teraz zajmuje się zupełnie niemodelarską działalnością i mnie trafia!

Godzinę przyszywałem naszywkę na mundur i teraz ją pruje... W złym miejscu ją przyszyłem!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołg został ostatecznie pomalowany, położony został też filtr z transparentnego brązowego (Vallejo). Wstępnie zostały zrobione delikatne obicia (ołówek). Po rewizji wyglądu w świetle dziennym pewnie będą korekty

A potem kurzenie, w końcu po piasku jeździliśmy

 

Swoją drogą zdjęcia przez lampę błyskową trochę zafałszowane - na żywo kolor wygląda trochę inaczej.

 

PICT0010.JPG

 

PICT0011.JPG

 

PICT0012.JPG

 

PICT0013.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.