Skocz do zawartości

Zmatowiona szybka


konzo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moj młodszy brat postanowil zrobic mi niespodzianke i pozaklejal mi szybke od ju-88 revella plastelina by latwo sie malowalo. Niestety zle ta plastelina potem schodzila a wiec zostawilem. Budze sie rano a on pozrywal ta plasteline i wrzucil szybke do zmywacza do paznokci. Myślalem ze mnie cos strzeli. Szybka cala zmatowiona. Co poradzicie aby ja wyszyscic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyścić? Ona nie jest zabrudzona, tylko częściowo rozpuszczona! Nie da się wrócić do stanu początkowego. Możesz spróbować zanurzyć ja w błyszczącym bezbarwnym lakierze (tylko nie nitro!), może to trochę pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale aceton, który jest w zmywaczu do paznokci reaguje z polistyrenem powodując jego mętnienie. Przezroczysty polistyren mętnieje i po dłuższym czasie zaczyna się rozpuszczać, a "zwykły", kolorowy, rozpuszcza się bez zmiany swojej barwy. Właśnie sprawdziłem na niepotrzebnych ramkach. Reakcji raczej nie da się cofnąć, a zamiast plasteliny, polecałbym użyć przy maskowaniu specjalnej masy, np. TACK-IT firmy Faber-Castell (lub innej masy plastycznej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Własnie o tym myslałem ale jestem w tym zielony. Możecie mi powiedziec jakich materialow potrzebuje i jak to wykonac (tak wiem jestem leniwy i niechce mi sie szukac ciagle) ale szukalem i nie znalazlem. Bo szkoda mi junkersika 88. Jak ktos ma do niego szubki to prosilbym o kontakt na pw lub w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

mam pytanie.

otoz spierdzielilem sobie oszklenie modelu poniewaz w jednym miejscu nie bylio za dobrze spasowane i na docisk skleilem klejem CA firmy riku modelsport.

efekt jest taki ze w miejscu klejenia i wokol oszklenie mi zmatowialo.

jest na to jakas rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

debonder mam ale jaka pasta polerska? czy jest jakis zamennik past modelarskich? pytam z ciekawosci.

Pasty polerskie dla lakierników samochodowych dostaniesz w każdym mieście średniej wielkości. Uważaj na gradację. Musi być drobnoziarnista. Jako ostatnia (najdrobniejsza) może byc pasta do zębów, tylko taka najtańsza, która nie zawiera za dużo chemii.

A debonder tu raczej nic nie pomoże, bo nie usuwasz kleju, tylko uszkodzenie szybki. Chyba, że masz zaciek, a nie "zadymienie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za porady.

oszklenie uratowane.

udalo sie najtansza pasta do zebow usunac "zadymienie" oszkleniia.

przy okazji odwioedzilem lakiernika i po starej znajomosci dostalem troche pasty.

moze sie kiedys jeszcze przyda.

dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.