Skocz do zawartości

LE SUPERBE heller 1:150


jack Aubrey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich dobrych ludzi. Dodam ze jestem ''nowy'' na forum. Model miałem pokazać dopiero po ukończeniu budowy ale doszedłem do wniosku, że jeśli jest to mój pierwszy żaglowiec to parę słów krytyki i podpowiedz nie zaszkodzi .Zapraszam do oglądania

 

6118c006147949c5med.jpg b9dda5900e8975demed.jpg

4b40ea1207122616med.jpg 6466d57f4e87d43amed.jpg

c0e0659948582421med.jpg 8a007d71079f052emed.jpg

bdf53b1b61b56772med.jpg ff79285ddb3d6d9fmed.jpg

528a3d43f64e570cmed.jpg 46d9493ed4f1e714med.jpg

31f811eb9b658809med.jpg 2818a05d20bf90efmed.jpg

5195140ab71bb9ffmed.jpg a1c255be6186717emed.jpg

15ae0447a127f157med.jpg bb94c017928c363bmed.jpg

8b9b36566ffb3f6cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • Super Moderator

witaj witaj

 

Modelik piękny - właściwie nie ma się do czego doczepić tak na pierwszy rzut oka

 

Jedyna rzecz jaką proponuję zmienić to hostowanie zdjęć - czyli jak najdalej od darmowych kont na fotosiku !!! - w zamian proponuję np. photobucket. - fotosika wielu oglądających po prostu nie trawi z prostej przyczyny - zdjęcia często w ogóle się nie otwierają - zamiast tego główna strona fotosika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie konkurent dla HMS "Victory! Wszystkich miosnikow okretow spod Trafalgaru zapraszam do obejzenia tej monstrualnych rozmiarow

dioramy

Robi wrażenie

Co do Le Superbe, cóż, nie ma się do czego przyczepić (przynajmniej na razie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i dzieki za zainteresowanie i za to ze sie wam podoba .Niestety niemam wlasnego aparatu i moja relacja bedzie pokazywala bardziej co zrobilem a nie jak to zrobilem.Malo czasu na wszystko=malo czasu na budowe,ale cos tam podlubalem.Dokonczylem w koncu szalupy i poklad [ostatnie filtry] i ,,klapki'' do armat.Nieznam kompletnie terminologi i wiem tylko co to sa wanty i jufersy ktore wlasnie zamawiam.Niewiem jeszcze jakie kupic ale cos tam wybiore.A tymczasem najnowsze fotki

170b24c03dc2040cmed.jpg

6fb34227743629f9med.jpg

73d2b614952ee664med.jpg

e89dd9e6dc134951med.jpg

2bcd5ac2c08f8c70med.jpg

0d04aad041f7c3femed.jpg

37632577e4733e0cmed.jpg

a7a26065e65ed237med.jpg

f6bffefc78e3ca1emed.jpg

b65557a7e098a420med.jpg

9a94c42b5581bb80med.jpg

fe4615c2fb7febfdmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalupy super , można wiedzieć jakich farbek użyłeś do ich malowania i jaką techniką ? Zielony jestem więc pytam bo imitacja drewna wyszła extra (no chyba że są z drewna ) to wtedy jeszcze większy szacun . Czy mogę wiedzieć czy armatki z lawetkami wkładasz przez luki w burtach już po sklejeniu kadłuba i pokładów ? (bo zdjęcia chyba z różnych etapów budowy są ) Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalupy super , można wiedzieć jakich farbek użyłeś do ich malowania i jaką techniką ? Zielony jestem więc pytam bo imitacja drewna wyszła extra (no chyba że są z drewna ) to wtedy jeszcze większy szacun . Czy mogę wiedzieć czy armatki z lawetkami wkładasz przez luki w burtach już po sklejeniu kadłuba i pokładów ? (bo zdjęcia chyba z różnych etapów budowy są ) Pozdrowionka

 

Zawsze pierwsza warstwe natryskoje aerografem zeby zakryc plastik a potem maluje ok.4-5 warstw podobnych odcieni pedzlem, ale tak zeby kazda warstwa przebijala czyli muszom byc mocno rozcieczone np.szalupy-Model Master 1765E rust,teraz olejne Siena palona,Umbra palona,troche czarnego matu mocno rozcieczonego w kaciki i gotowe,naprawde prosta sprawa.Do pokladu uzywam jako drugiej warstwy [po brazie]rozcieczonego bialego matu potem dopiero nakladam brazy.Armatek nie wkladam przez luki,jeszcze nie skleilem kadluba tylko czasami to wszystko skladam zeby zobaczyc jak np nowy element sie komponuje z reszta.W razie co pytaj pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam witam dawno mnie tu nie było ale coś tam podłubałem

najważniejsze ze skleiłem kadłub i wkleiłem pokłady ale największe

przejścia były z ławami wantowymi szczególnie pierwszą a niedługo już

olinowanie i coś czuje że to dopiero będzie sprawdzian nerwów wymieniłem gretingi bo te co były wyglądały koszmarnie szkoda

tylko ze po malowaniu i w końcu to na co czekałem czyli pomalowałem

spód miedzianym kolorem z efektem chromu-wymiata

a teraz fotki

d5cfa30a6630dac3med.jpg

02fc4b1a0b1e3a4bmed.jpg

b97e1e5d10fa25bfmed.jpg

4219a8fcd4a113a4med.jpg

690f61b1bf12fe0bmed.jpg

i trochę dupereli.aż się boje

38429b48d4100f2fmed.jpg

2cead45e568c8162med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Super to wygląda , będziesz jakoś "postarzał" miedziane poszycie czy tak zostawiasz ? A "duperelki" dokupowałeś czy sam dłubałeś ? Ja obecnie myślę nad moimi jufersami masakra bo o wiele chyba mniejsze od twoich chyba zostaną plastikowe a tylko wanty powiąże .

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę postarzeć miedz bo by nie pasowała do reszty ale bez przesady

bo wygląda zaje...

a duperelki kupiłem bo by mi życia nie starczyło na ich zrobienie

jufersy mam 2 i 3mm najmniejsze jakie były,generalnie myślę że nie

będzie problemu z wiązaniem tylko zajmą troche czasu

a te plastikowe z zestawu dawno wyrzuciłem i radze ci zrobić to samo

wydaje mi się że warto się trochę pomęczyć a efekt będzie o niebo lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale chyba nie widziałeś jak wyglądają jufersy w skali 1:225 masakra to mało powiedziane nie wiem czy mają średnice 1 mm i jak ja mam je uskrobać i jeszcze dziurki w nich zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem wpierw wykończyć kadłub ale nie wytrzymałem i musiałem

coś powiązać

a oto owoc 8 godzin pracy,z góry przepraszam za słabe fotki

218ae881fdd204ebmed.jpg

45591f4c5528a844med.jpg

6172400b77e6ca27med.jpg

dfbfcf2ecbbd6925med.jpg

579c7900d33ce55amed.jpg

kabestan musiałem oderwać bo się cały czas haczył

dzisiaj chce zrobić dzwig do szalup.zobaczymy co z tego wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy mogę spytać dlaczego sznur między bloczkami owinąłeś wokół własnej osi ? Pytam bo tez jestem na tym etapie i ja robię coś w tym stylu .

http://www.shipmodels.com.ua/images/mod ... i/13_b.jpg

 

 

Ale to z Victory więc może u ciebie inaczej

Pozdrowionka

siema

generalnie to wygląda tak ze całe moje olinowanie to będzie jedna

wielka improwizacja.szukam w necie,podoba mi się to robię.zwracam tylko uwagę

na to zeby było z danej epoki i w miare francuskie

widziałem wiele wiązań tego elementu i ten jakoś tak mi się spodobał

na naszą korzyść działa to ze niema zadnej dokumentacji konkretnej

jednostki i dlatego w tym temacie mamy duże pole do popisu

nawet hms victory dzisiejszy rózni się od tego np.z 1805r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Widzę ze podejście do tematu masz podobne jak ja , tyle tylko ze do Victory jest łatwo się doczepić bo zbiór wiedzy na jej temat jest bardzo obszerny a i oryginał nadal zachowany więc trochę pod górkę mam , ale i tak robię czasem coś całkiem po swojemu zwalając winę na skale przedsięwzięcia . Do Le Superbe szukałem jakiś konkretnych planów olinowania i muszę przyznać że rzeczywiście ciężko znaleść coś .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

tak mi się spodobało wiązanie olinowania ze postanowiłem zrobić bukszpryt,

jest jeszcze nie skończony i naciągnięty bo okazało się zeby skończyć bukszpryt potrzebny jest bloczek wiolinowy a wole nie naciągać przed końcem linek

a teraz biorę się za pokład.pozdrawiam

 

51d2cd5b9bacb368med.jpg

da4ed0c5770278aemed.jpg

b78bca0ef73be267med.jpg

6dc3fc2881a4e0dfmed.jpg

25163f8d4fcd8d4cmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Widzę że się rozkręciłeś ze sznurowadłami . Super to wychodzi , na ostatnim zdjęciu jednak chyba coś tak nie równolegle wyszło , chyba ze to perspektywa zdjęcia

narazie wszystko mam ruchome i jakoś tak mi się ustawiło do zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

No piknie Panie piknie! Chyba wyciągnę mojego rozbebranego LE GLORIEUX i pojadę z "koksem".Tylko gdzie ja go wepchnąłem . Robota pierwsza klasa! .Jest na kim się wzorować i od kogo się uczyć. Popełniłem w swoim życiu sześć żaglowców TOWARISZCZ ,BRIGANTINE ,PORQUOI PAS (chyba nazwy nie przekręciłem),VICTORY ,CUTTY SARK, WASA, dawno temu najczęściej zakupy w CSH.Kto wie co ten skrót znaczy z młodszych forumowiczów? Efekt końcowy był różny, pierwszy malowałem olejnymi bo około 35-40 lat temu pewnych firm produkujących farbki do modeli nie było w kraju nad wisłą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.