Skocz do zawartości

LE SUPERBE heller 1:150


jack Aubrey

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

Zdjątka w porządku Ech, trza się będzie kopnąć w siedzenie na rozruch i zakupić w celach sklejalnych jakiś "szmatławiec"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Cześć wszystkim!

Na początek chciałem się przywitać, bo to mój pierwszy post na tym forum

A teraz do rzeczy. Niedługo planuję się zabrać za braciszka w/w superbe, a mianowicie le Glorieux (w swoim czasie założę relację z budowy). Najpierw jednak chcę troszkę poćwiczyć malowanie na jakimś starym modelu i mam parę pytań orientacyjnych. Po pierwsze jak dokładniej pomalowałeś części drewniane, że tak ładnie imitują ten materiał? Chodzi mi tu przede wszystkim o to, czy czekałeś jakiś czas pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw, a jeżeli tak, to jak długo? No i druga rzecz - cóż to za świetny metalizer, ta miedź z efektem chromu?

Pozdrawiam wszystkich, Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam cię inata.Np.pokład-technika prosta jak...wpierw kolor bazowy,w moim przypadku był to jakiś jasny brąz,następnie potrzebujesz 4-5ciu kolorów drewnopodobnych i malujesz po 3-4 ''deski''razem jednym kolorem,bierzesz inny odcień i znów to samo z ''deskami'' obok.Mam nadzieje że kumasz mój bełkot.Później zostaje zabawa z mocno rozcięczonymi farbami.Koniecznie biały później 3 odcienie brązu,mały łosz i gotowe.Czasami między warstwami używam czarnego koloru.I oczywiście że czekam aż każda warstwa wyschnie-jak długo zależy od farby jakiej użyłem.Co do miedzi jest to farba w spraju firmy Deco color.Jak wystartujesz z relacjom to chetnie podpowiem to i owo.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Przyglądając się poczynaniom kolegów,i dużej ostatnio popularności żaglowców,poczułem się zobowiązany żeby w końcu skończyć to co zacząłem.Po dwuletniej przerwie w budowie statek wymaga gruntownego,pomimo dobrego zabezpieczenia,czyszczenia z kurzu i pająków ,dopiero potem mogę się wziąć za budowę.

Mam nadzieję że tym razem starczy mi wytrwałości.

Ok,to startuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,to startuję...

 

Finiszuj, finiszuj. Wg. mnie teraz masz najciekawszą pracę. Te wszystkie sznureczki to jest to co tygrysy lubią najbardziej. Ja już zbieram matriały i przeglądam fora do następnego mojego żaglowca, ale najpierw muszę zakończyć La Reale de France.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Ahoj Jack oraz wszyscy podglądacze tej relacji ⚓⚓⚓

To mój pierwszy wpis na forum, do tej pory tylko śledziłem niektóre relacje okrętowe.

Przyznaję, że jestem pod wrażeniem dbałości o szczegóły, malowania i... zapału do budowy. I nie mówię tego z ironią!

Krótka historia:
Gdy ja zaczynałem składać kadłub pierwszego w życiu żaglowca (i to od razu 74-działowca!) zanotowałem ołówkiem datę rozpoczęcia budowy na samoprzylepnej karteczce. Teraz po przeprowadzce wyjąłem dobrze przechowany Le Superbe we wstępnej fazie złożenia i ów karteczka dźgnęła mnie zapisaną nań datą prosto w oczy. Model zacząłem w... 2011 roku ? Zaczynałem wtedy studia i myślałem, że zajmie mi to najwyżej rok. Byłem pełen zapału i pasji jak zapewne nie jeden z nas i jak każdy modelarz mam całą garść niedokończonych projektów lecz akurat ten model uzmysłowił mi, o co tak naprawdę chodzi w modelarstwie. A mianowicie - o dokańczanie raz zaczętych spraw. Zupełnie jak w życiu! ?
Wszystko skompletowałem już dawno, najnowsze narzędzia, różne rodzaje farb, udoskonaliłem przez te lata różne techniki. Tylko co z tego skoro obiekt mojej pasji przeleżał w pufie prawie 9 lat...? Chcąc skończyć raz zaczętą "misję" natrafiłem na twoją relację. Cieszy mnie, że nie tylko moje życie - niczym rozszalałe morze -pochłonęło model razem z marzeniami o jego ukończeniu. Nie wiem czy pobiłem rekord w 'powrocie po latach', ale skoro już do tego wracam przydałoby mi się wsparcie ⛵⛵⛵

Słuchajcie, w tym roku skończyłem 30 lat i pora mi 'zacząć dokańczać', jak przystało na dorosłego mężczyznę. Sam sobie nie poradzę z tematem takielunku i terminologii więc będzie fajnie, jak choćby Jack wyruszy w tę podróż ze mną. Czy ktoś pomoże mi go zmotywować??

:paker:

71748669_430886634227637_7107418001472749568_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.