Skocz do zawartości

LE SUPERBE heller 1:150


jack Aubrey

Rekomendowane odpowiedzi

No skoro pamiętasz,wiesz gizmo1986 to akurat tyle ile trzeba bo są tacy co to na chybił trafił walą rozwinięcie skrótu .Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy.USS SILVERSIDES też niezła robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No skoro pamiętasz,wiesz gizmo1986 to akurat tyle ile trzeba bo są tacy co to na chybił trafił walą rozwinięcie skrótu .Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy.USS SILVERSIDES też niezła robota!

Spokojnie, jak skończę t-62 to biorę się dalej za łajbę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i coś jakby strajk stoczniowy? To już wtedy mieli związki zawodowe? Może jakiś mały postęp w pracach? No chyba ze totalne wakacje dla nabrania sił, przy dalszym plątaniu linek.pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i mamy wrzesień ,jesień.... .Prace stoczniowe ruszają.... .Relacja się rozwija . Wiem jak będę zbyt namolny to . Ale pozdrawiam i oczekuję z niecierpliwością bo to niebywała rzadkość okręcik żaglowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówi Forest dać mu ! Tak niespotykany temat ,toć to trzeba ciągnąć dalej ! Wkoło "stalowe" kadłuby a tu rodzynek "drewniano-żaglowy" !, no i mistrzowskie wykonanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak natchnienia, na razie tak to sobie tłumaczę , powiedzieć by można połowa września, ludek forumowy czeka na kaganek oświaty w dziedzinie "plątania nitek" ,a tu jeden znawca tej trudnej sztuki , unika tematu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem,miałem dać zdjęcia wcześniej ale budowa modelu tak mnie wciągała że za każdym razem traciłem poczucie czasu.Dzisiaj przy Superbie nic nie robię i oto fotki.Zamontowałem dzwig i podwięzia wantowe pierwszego ''piętra''.Związałem linki do want,następny krok to ich montaż,mam nadzieje że dam radę w tydzień.Następne fotki dam już z nimi.Mam nadzieje ze się podoba.Pozdrawiam...Acha fotograf ze mnie żaden.

a70edceed489a1f0med.jpg

b0b5d63228ca5baamed.jpg

ef3fe1aef191b91cmed.jpg

31b918afc1ff1739med.jpg

2646dfe0a49d4c4dmed.jpg

673188cabfea2cecmed.jpg

de0ca79c27fddae1med.jpg

3be331e4375cedc6med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Witam po krótkiej przerwie.Przepraszam Pawlik że nie dawałem znaku życia.Model wyciągłem z szafy 2 tygodnie temu i doszłem do wniosku że fajnie by go było skończyć.Mam nadzieje że za tym podejściem mi sie uda.Postęp mały ale zawsze warto pokazać.Taka mała odskocznia od ''żelaztwa'' IMG_0987_zpsb486daf6.jpgIMG_0986_zps7d44b80f.jpgIMG_0981_zps4e0029eb.jpgpojemniki na hamaki przyłożone na suchoIMG_0980_zpsd1c9b75d.jpgIMG_0978_zps4c30a7e2.jpgIMG_0976_zps349f7c8f.jpgIMG_0974_zps0ed92d8b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co do olinowania żaglowców to obowiązkowa lektura " Rigging Period ship models " W internecie łatwo znaleźć a naprawdę sporo ułatwi życie , wiem bo sam juz dłubie przy swoim żaglowcu 3 rok ;) ( to mój pierwszy i drewniany) jeśli to coś pomoże to moja relacja na innym forum wprawdzie

 

http://www.modelarstworadom.fora.pl/relacje-z-budowy,19/santisima-trinidad-1-90,476.html - zestaw ale trochę rzeczy pozmieniałem.

 

 

 

 

PS

 

 

Z czego te zielonkawe siateczki na śródokręciu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę ci Pawlik szybkiego powrotu do modelowania.A co do zielonych siateczek to pochodzą z podbieraka na ryby.Znalazłem je przy okazji porządków i sobie ''pożyczyłem'',oczywiści trza je pomalować.Gruby 0606 widzę że przymierzasz się do GLORIEUXa,jest to bliżniak SUPERBa.Modelik ok tylko fatalne spasowanie kadłub-pokłady.SANTISIMA bardzo fajna,nie ukrywam że chciałem kupić całą serie,ale te pieniądze...Następna relacja po ukończeniu wyblinek.Tym razem nie odpuszczam.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis do dziennika pokładowego:na horyzoncie zaobserwowano Tartana-korsarza który będzie towarzyszył Superbowi...na podstawce.Szczerze do wczoraj nie wiedziałem o jego istnieniu,choć parę razy myślałem sobie że fajnie by było gdyby było coś małego,delikatnego co by dopełniło mojego 74-o działowca. Prawie wpadłem w euforie.JUŻ ZAMÓWIONY

 

corsair_zps9bd67d2e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.