Skocz do zawartości

Pzkpfw I ausf. F ALAN 1:35 + ABER.


eljazz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przedstawiam pierwowzór modelu Przemo1CK czyli Pzkpfw I ausf. F. Jest to dość leciwy model Alana z dodatkiem blach Abera. Malowanie z września 1939 walki na pomorzu. Zapraszam do oceny wszystkich forumowiczów. podro eljazz.

 

DSCN5792Kopiowanie.jpg

DSCN5777Kopiowanie.jpg

DSCN5778Kopiowanie.jpg

DSCN5779Kopiowanie.jpg

DSCN5780Kopiowanie.jpg

DSCN5781Kopiowanie.jpg

DSCN5786Kopiowanie.jpg

DSCN5787Kopiowanie.jpg

DSCN5788Kopiowanie.jpg

DSCN5789Kopiowanie.jpg

DSCN5790Kopiowanie.jpg

 

Jest to mój przedostatni model zrobiony w tym roku dla" Modelarstwa " ostatni pokaże jak w Elblągu spadnie śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przedstawiam pierwowzór modelu Przemo1CK czyli Pzkpfw I ausf. F. Jest to dość leciwy model Alana z dodatkiem blach Abera. Malowanie z września 1939 walki na pomorzu.

 

A krzyże nie powinny być w całości białe? Pytam, bo nie wiem.

 

Pozdrawiam,

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przedstawiam pierwowzór modelu Przemo1CK czyli Pzkpfw I ausf. F. Jest to dość leciwy model Alana z dodatkiem blach Abera. Malowanie z września 1939 walki na pomorzu.

 

A krzyże nie powinny być w całości białe? Pytam, bo nie wiem.

 

Pozdrawiam,

JK

 

Powinny -tyle ,że pierwsze czołgi tej wersji zbudowano dopiero pod koniec 1942 roku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przedstawiam pierwowzór modelu Przemo1CK czyli Pzkpfw I ausf. F. Jest to dość leciwy model Alana z dodatkiem blach Abera. Malowanie z września 1939 walki na pomorzu.

 

A krzyże nie powinny być w całości białe? Pytam, bo nie wiem.

 

Pozdrawiam,

JK

 

Powinny -tyle ,że pierwsze czołgi tej wersji zbudowano dopiero pod koniec 1942 roku .

Z datą się zgadzam z białymi krzyżami nie wystarczy wejść w google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eljazz -nie chodzi mi o wszczynanie kłótni ,ale trzymanie się faktów a z tego co pamiętam z literatury to w wrześniu 39 stosowano dwa rodzaje krzyży -biały i żółty z białą obwódką ,lub zamalowywano albo zamazywano je błotem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model mi się podoba tylko ten kurz...

za bardzo czerwonawy miejscami i dziwnie rozmieszczony.

Przykładowo w miejscu gdzie nie ma błotnika powinien być kurz bocznej płycie. Gąski też trochę za czyste.

Ogólnie chwała Ci za to, że się podjąłeś lepić Alana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat.

Popracowałeś...

Figurki są jednak słabe- ręce "człekokształtnych" są podobne do płetw. Popracuj nad ich malowaniem! Gąsienice nie wiedzieć czemu wiszą- a powinny chyba leżeć na co najmniej trzech kołach jezdnych... No i są krzywo sklejone...

Łopata- zbyt płaska. Klakson z jakąś dziurą...

Brudzenie- mało przekonujące.

Popracuj nad kalkomaniami.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eljazz -nie chodzi mi o wszczynanie kłótni ,ale trzymanie się faktów a z tego co pamiętam z literatury to w wrześniu 39 stosowano dwa rodzaje krzyży -biały i żółty z białą obwódką ,lub zamalowywano albo zamazywano je błotem .

Jo to nie porozumienie przyznałem się do błędu z datą i myślałem że sugerujesz na tym czołgu tylko "białe" krzyże, stąd mój post. Muszę przyznać że zasób wiadomości jakie posiadasz pozwala mi stwierdzić że znasz temat i każdy post jest mile widziany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat.

Popracowałeś...

Figurki są jednak słabe- ręce "człekokształtnych" są podobne do płetw. Popracuj nad ich malowaniem! Gąsienice nie wiedzieć czemu wiszą- a powinny chyba leżeć na co najmniej trzech kołach jezdnych... No i są krzywo sklejone...

Łopata- zbyt płaska. Klakson z jakąś dziurą...

Brudzenie- mało przekonujące.

Popracuj nad kalkomaniami.

 

Pozdrawiam

Szanowny kolego : 1 od samego początku mojej obecności na tym forum napisałem że pajacyki to nie moja bajka ( pewnie więcej nie będzie)

2 gąsienice to świadome ułożenie (miał na winietce jechać pod górkę ),za krzywe sklejenie ponoszę odpowiedzialność zauważyłeś 1-0 dla ciebie.

3 klakson 2-0

4 To coś co Ty zbyt płaską łopatą nazwał, to w moich stronach nazywają szpadlem a ten na pewno jest płaski.

5 Sorry nie bardzo wiem co z tymi kalkomaniami?

6 No cóż, brudzenie to moja wizja możesz się z nią zgodzić lub nie .Wystaw swój model a forum oceni,

nie ma z mojej strony żadnej złośliwości. pozdro eljazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego : 1 od samego początku mojej obecności na tym forum napisałem że pajacyki to nie moja bajka ( pewnie więcej nie będzie)

2 gąsienice to świadome ułożenie (miał na winietce jechać pod górkę ),za krzywe sklejenie ponoszę odpowiedzialność zauważyłeś 1-0 dla ciebie.

3 klakson 2-0

4 To coś co Ty zbyt płaską łopatą nazwał, to w moich stronach nazywają szpadlem a ten na pewno jest płaski.

5 Sorry nie bardzo wiem co z tymi kalkomaniami?

6 No cóż, brudzenie to moja wizja możesz się z nią zgodzić lub nie .Wystaw swój model a forum oceni,

nie ma z mojej strony żadnej złośliwości. pozdro eljazz

 

 

Podtrzymuję zdanie, że figurki nie podwyższają wizerunku tej pracy- to moja subiektywna ocena.

"Szpadel"- "Łopatę" bardzo trudno wykonać z "blaszki", bo z "blaszki" wychodzi właśnie taki- słabo wyprofilowany, bez odpowiednich przetłoczeń (ładny sprzęt saperski znajdziemy w nowych modelach Dragona).

Co do umieszczenia modelu na dioramce- wypadałoby o tym napisać we wstępie...

Kalkomanie zbyt grube i za słąbo "weszły" w powierzchnie modelu- dlatego wydaje mi się, że odstają i są nierównomiernie "przykurzone" w porównaniu z pozostałymi powierzchniami.

Trzeba jeszcze popracować nad światełkiem z tyłu pojazdu. Żeby nie wyglądało na "pomalowane" czerwoną farbką, stosuję następujący "patent": "szkiełko" maluje najpierw srebrną farbą, a później zakraplam to czerwonym Clearem np. Humbrola. Działa- sprawdziłem.

 

Zdaję sobie sprawę, że na forum jest miejsce głównie na "zachwyty"... Postarałem jednak wyrazić swoją opinię- subiektywną, a z tego, co wiem- to forum nie jest nastawione na konfrontację modeli- tylko opinii forumowiczów- jeżeli zdecyduję się na przedstawienie własnych modeli- chętnie przeczytam wszystkie (zwłaszcza krytyczne opinie)- na razie zapraszam na stronę klubową.

Co do wpisów Kolegi "od początku obecności na forum"- nie czytałem ich- odpowiedziałem tylko w sprawie tego wątku....

 

co Ty zbyt płaską łopatą nazwał, to w moich stronach nazywają szpadlem
mam wrażenie, że to nie było uprzejme i nie bardzo poprawne... Zalecam zajrzenie do "Słownika języka polskiego"- hasło: "łopata".

 

Podsumowując- wkłąd pracy bardzo duży- sam popełniłem trzy modele Alana...

Piękna walka z Alanem.

 

Pozdrawiam

rhinoceros

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rhinoceros Chyba mnie nie zrozumiałeś, jestem za krytyką i twoją biorę sobie do serca ale przecież mogę także bronić soją pracę. Naprawdę nie miałem żadnych ukrytych podtekstów byłem na waszej stronie nie raz i stąd moja propozycja . A patent ze światełkiem na pewno sprawdzę. Mam nadzieję że nie czujesz urazy. pozdo eljazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem !

 

A wie ktoś może, czy jeszcze gdzieś blachy to tych cudaków można dostać ? Ładnie te kratki na tyle wyglądają "uzbrojone" w siatki. U mnie niestety ten detal zabija wzrok i psuje efekt

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem !

 

A wie ktoś może, czy jeszcze gdzieś blachy to tych cudaków można dostać ? Ładnie te kratki na tyle wyglądają "uzbrojone" w siatki. U mnie niestety ten detal zabija wzrok i psuje efekt

 

Pozdrawiam

Przemo

Spróbuj u ABERA kiedyś mi pomógł , zadzwoń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.