Skocz do zawartości

[Standard] Aichi D3-A1 Val PLASTYK


JETO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich i zapraszam do obejrzenia galerii mojego lepiszcza. Jest to model Japońskiego bombowca nurkującego Aichi D3A1 Val o numerze bocznym AI-205, który służył na lotniskowcu AKAGI. Model prosto z pudła + własne malowanie oznaczeń. Model z zestawu PLASTYK w skali 1:72. Galeria skromna bo regulaminowa, na jednolitym tle.

 

p1020617uk.jpg

 

p1020618.jpg

 

p1020619q.jpg

 

p1020620d.jpg

 

p1020621e.jpg

 

p1020622d.jpg

 

p1020625i.jpg

 

p1020626e.jpg

 

p1020627f.jpg

 

p1020629.jpg

 

p1020630jp.jpg

 

p1020631l.jpg

 

p1020632g.jpg

 

p1020634w.jpg

 

p1020636nr.jpg

 

Dziękuję za oglądanie i zapraszam do warsztatu:

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=171&t=30057

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, chociaż ja bym chyba wolał czyściocha... ale to takie moje zboczenie... bo po mojemu za bardzo utytłany... I może staraj się jednak robić zdjęcia na jakimś brystolu, zwracając uwagę na ostrość i doświetlenie... Ale i tak jestem na tak!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda niestety trochę jak kartonówka... Być może to kwestia matowego wykonczenia?

Tak, też to zauważyłem. Satyna HUMBROL 135 ma mało z satyną wspólnego no i do tego te koła dopełniają reszty. Mam nadzieję, że ten D3A1 co jest zapowiadany przez AIRFIX będzie lepszy bo samolocik ładny. Ma może już ktoś jakiegoś inboxa tego modelu z AIRFIX? Ciesze się, że mam już ten model za sobą. Wisiała jakaś klątwa nad tym zestawem. W całej mojej historii lepiacza nie miałem tylu baboli i wpadek. Mam w szafie PZL P-7a z PLASTYKA i aż boję się go do łapek brać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w szafie PZL P-7a z PLASTYKA i aż boję się go do łapek brać

Co do pzl.p7a to jest to dość przyzwoity model przynajmniej w ramkach bo dopiero zaczynam sklejać ale nie dali mi wiatrochronu co zmusza mnie do wejścia w open. (Warsztat wrzucę jak ogarnę foty.)

 

Japończyk bardzo ładnie ci wyszedł choć te "cieniowanie" za bardzo mi się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestam pewien, czy P-7 w wykonaniu Plastyka i Mastercraftu to dokładnie to samo w różnych pudełkach, ale jeżeli tak, to jest to czeka Cię całkiem przyjemna i bezproblemowa budowa. Zrobiłem P-7 w tym roku i planuję dołożyć mu do kompletu P-11

 

Modelem dla ambitnych jest moim zdaniem RWD-5 (mój szwagier takiego kupił, zaczął i ... dalsze losy modelu nie są mi znane ). Powodem są prawdopodobnie zużyte i nierówno ustawione matryce - na częściach było widać, że są zdeformowane.

 

PS. Podobają mi się te zdjęcia z obracającym się śmigłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ten D3A1 co jest zapowiadany przez AIRFIX będzie lepszy bo samolocik ładny. Ma może już ktoś jakiegoś inboxa tego modelu z AIRFIX?
Mam wrażenie, że ten "nowy" to będzie stary w nowym pudełku. Mam go sklejonego jakieś 20 lat temu. Ocean wypukłych nitów, a sam model to tylko przybliżenie Vala - do planów lepiej nie przykładać.

 

Ale ma się pojawić Dragon 1/72 z nowej formy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Właśnie zamierzam się do kupna w markecie REAL u mnie jest za cenę 10 złotych.

 

Widziałem sporo Revelli np. T-90 skala 1:72 cena 40 złotych. Ogólnie mają wszystkiego ze 30 sztuk po takich właśnie cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.