Skocz do zawartości

[Standard] Aichi D3-A1 Val, PLASTYK


awiatik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

..i. Od razu widać, że ten model był Twoim priorytetem w konkursie.

 

Czekam na efekt końcowy

Nie ten akurat nie był priorytetem, ale skoro tak ostro się nad nim pochyliłem, to już jakoś tak postanowiłem całość doprowadzić do finału.

Co to za cyrkiel? Bo nie wygląda na olfe, jaką wycia średnice minimalnie?

To nie jest Olfa, o to jest to:http://www.martola.com.pl/pl144/produkty36424/compass_cutter, pierwotnie zamówiłem Olfę i potrzebowałem ją na szybko, a w Martoli mieli tylko ten cyrkiel , to nie miałem wyjścia.

Najmniejsze kółko to 10 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdrosnym okiem spoglądam na numery boczne. Wyszły naprawdę super Wyglądają jak kalki. Szkoda, że Kolega nie pokazał procesu powstawania masek. Hinomaru ładnie wyszły, ale stało się to co przewidziałem wcześniej a mianowicie strasznie się odcinają od reszty i trzeba będzie odtwarzać na nich brudzenia i ślady eksploatacji. Nie jestem ekspertem ale wydaje mi się, że bomby powinny być czarne. Powodzenia i czekam na wielki finisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś miałem kolejną niemiłą przygodę z kalkami na Grace i też dojrzewam do malowania hinomaru.

 

A model zapowiada się fajnie. Na zdjęciach widać jakieś "tłuste" plamy na spodzie statecznika poziomego, ale zapewne znikną po finalnym werniksie.

 

PS Tak a propos, to Airfix wznowił swój stary model Vala dokładnie w tym samym malowaniu, czyli komandora Takeshige Egusa. Ten schemat jest często podpisywany jako Pearl Harbour, ale to bardzo wątpliwe. Pochodzi raczej z późniejszych operacji na Oceanie Indyjskim (np rajd na Cejlon w kwietniu 1942 kiedy Vale pod jego dowództwem zatopiły HMS Dorsetshire oraz HMS Cornwall (bez strat własnych!).

 

Takeshige Egusa brał udział w walkach nad Chinami, w nad Jawą, Darwin i Cejlonem. W bitwie pod Midway był ranny. Na liście swoich sukcesów miał trafienia pancernika Nevada, krążownika Dorsetshire i lotniskowieca Hermes. Zginął w czerwcu 1944 roku podczas ataku w swoim P1Y Ginga (tutaj mała autopromocja: http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=29335 ) na TG 58.3 gdzie znajdował się lotniskowiec Lexington (CV-16).

 

Jak zechcesz to możesz wykorzystać to info w galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Tak a propos, to Airfix wznowił swój stary model Vala dokładnie w tym samym malowaniu, czyli komandora Takeshige Egusa.

Szkoda tylko, że Twoje wcześniejsze przypuszczenia się sprawdziły i okazało się, że to stary gniot jedynie z grubsza przypominający D3A1 Val. Wiązałem z tym zestawem wielkie nadzieje ale okazało się, że obok Plastyka nie może sobie nawet stanąć. Ewentualnie nadaje się jako dawca części i kalek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz tam gniot... Po prostu artefakt historii modelarstwa z lat 60-ych. Jak patrzysz na starą Corvette czy Forda Mustanga, to chyba nie mówisz że to rupieć, raczej że klasyk?

 

Na takie stare modele jest też rynek, aczkolwiek producenci powinni jakoś uprzedzać nabywcę, że jest to vintage. Bo nowe pudełeczko, do tego nowe kaleczki wygląda bardziej na podstęp, szukanie frajera niż lokowanie konkretnego produktu dla konkretngo odbiorcy.

 

Poza tym nie ma się czym martwić - nadchodzi nowy model w 1/72: http://www.dragonmodelsusa.com/dmlusa/prodd.asp?pid=CHC5045 . Minusem będzie zapewne cena, przypuszczam że około stówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdrosnym okiem spoglądam na numery boczne. Wyszły naprawdę super Wyglądają jak kalki. Szkoda, że Kolega nie pokazał procesu powstawania masek. Hinomaru ładnie wyszły, ale stało się to co przewidziałem wcześniej a mianowicie strasznie się odcinają od reszty i trzeba będzie odtwarzać na nich brudzenia i ślady eksploatacji. Nie jestem ekspertem ale wydaje mi się, że bomby powinny być czarne. Powodzenia i czekam na wielki finisz

Te numery boczne -jak sobie o nich pomyśle to ... na jakiś czas mam dość ręcznego wycinania wszelkich numerów i takich tam. Kilka litrów kawy i sporo godzin zabawy. Przy kolejnych takich projektach to pomyślę o narysowaniu w Corelu i na plotter.

Kolor bomb: spotkałem się z ciemnozielonymi i czarnymi. Mi bardziej przypadły do gustu: ciemnozielone.

Ja dziś miałem kolejną niemiłą przygodę z kalkami na Grace i też dojrzewam do malowania hinomaru.

jestem za namalowaniem , dużo lepiej wyglądają.

Poniżej takie małe uzupełnienie tematu:

DSCN6726.jpg

DSCN6725.jpg

DSCN6728.jpg

cdn....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem, ale tak wyszło.

Kilka fotek po położeniu matowego lakieru

DSCN6765.jpg

DSCN6763.jpg

DSCN6760.jpgDSCN6768.jpg

mały retusz w kilku miejscach będzie wręcz wskazany.

p.s.

Na dużo wcześniejszych fotkach było widoczne oszklenie. No cóż: przeszło do historii. Zginęło pod moim butem, ale przez całkowity przypadek.

I w tym celu zostałem zmuszony do dobrowolnego zakupu kolejnego Vala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi z powodu oszklenia. Tak to niestety w tym hobby bywa Mam jednak nadzieję, że już wkrótce zobaczymy Vala w galerii.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez dłuższy czas nic się tu nie dzieje

Mam nadzieję, że przygoda z oszkleniem nie sprawi, że Kolegi model nie trafi do galerii ukończonych prac.

Była by to wielka strata.

 

Dawca nowego oszklenia już dotarł. Teraz powoli walczę z wpasowaniem tego oszklenia: szpachlówka i szlifowanie i tak aż do szczęśliwego finału.

Dwie fotki z tych zmagań.

DSCN6855.jpg

DSCN6853.jpg

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Model już ukończony, no prawie.Pozostał retusz i drobne popraweczki oraz werniks lakierem matowym.

Poniżej ostatnie zdjęcia przed ostateczną fotogalerią.

DSCN6917.jpg

DSCN6911.jpg

DSCN6938.jpg

DSCN6923.jpg

DSCN6922.jpg

DSCN6913.jpg

DSCN6915.jpg

DSCN6918.jpg

W modelu już nie przewiduję żadnych większych poprawek.

Ale mimo to można się "popastwić" troszkę nad Valem.

 

p.s.

Muszę zająć się troszkę innym projektem

DSCN6943.jpg

DSCN6939.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale sądzisz że Val uciągnie ten szybowiec?

 

 

ładnie, ładnie, kiedy galeria?

A to nie jest szybowiec jeno: J-3 Kitten w skali 1/4. No jak dokończę to będzie.

A galeria za kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.