Skocz do zawartości

P-51D Mustang, Hasegawa 1:48


Mateus_z

Rekomendowane odpowiedzi

W pewnym momencie trzeba nakładać kalkomanie na już wcześniej położoną. Robił już to ktoś wcześniej? Kalki normalnie się zachowują czy trzeba coś przygotowywać?

Jezeli uzywasz jakichs plynow zmiekczajacych to moze byc nieprzewidywalne. Ja bym raczej to pociagnol blyszczacym, pod druga kalke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w końcu położyłem podkład, który pokazał mi, że w niektórych miejscach co nieco muszę poprawić. Nierówności na podkładzie zostaną wyrównane. Pierwszy raz maluję jaki kolwiek samolot aerografem, więc może być różnie. Mam do Was pytanie - ile powinienem odczekać od położenia podkładu (Mr. Surfacer) do nakładania koloru bazowego?

 

27122011524.jpg

 

27122011523.jpg

 

27122011522.jpg

 

27122011520.jpg

 

Zdjęcia pozostawiają wiele do życzenia, lecz przy następnej aktualizacji postaram się o lepsze. Pozdrawiam, Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba już trochę późno:

 

http://www.eduard.com/store/Eduard/Phot ... html?cur=1

 

,ale na przyszłość ;)

 

Wiesz dzięki, ale moja kariera modelarska nie jest zbyt długa i sam model to niezły wydatek, więc na razie nie bawię się w zaawansowaną waloryzację modelu.

 

Po pomalowaniu metalizerem mogę nakładać kalki czy przed tym jeszcze prysnąć połyskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością muszę oznajmić, że budowa modelu się przedłuży. Dzisiaj mając zamiar pomalować czarne pasy przeżyłem horror - wlałem czarną Pactrę do aerografu. Jedyne co mi się udało to doprowadzić aero do stanu użyteczności po zatkaniu czarną mazią. Myślałem, że po rozcieńczeniu uda mi się ładnie wszystko pomalować. Przy pędzlu nie sprawiała nigdy kłopotów. Nie mam nigdzie blisko siebie sklepu modelarskiego, więc kupię chyba puszkę zwykłej farby. A może któryś z Kolegów wie co można zrobić, żeby przystosować Pactrę do aerografu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że ta Pactra, którą próbowałem malować nie była pierwszej młodości, otworzyłem więc nowy słoiczek. Spróbowałem i... malowało się doskonale! Stara farbka była na pewno po terminie i mój błąd, że ją użyłem. Dzisiaj kilka fotek z placu boju:

 

30122011529.jpg

 

30122011527.jpg

 

30122011526.jpg

 

Nie wiem czy tylko tak u mnie, ale stworzyłem ogromny bałagan w pokoju:

 

30122011531.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że kolejny post pod postem ale mam ważne pytanie i nie mogę z tym czekać. Otóż niektóre miejsca na powierzchni czarnych pasów wymagały korekty pędzelkiem retuszerskim i teraz patrząc pod światło widać ciemniejsze plamki i pasy. I moje pytanie brzmi: Czy powierzchnia po położeniu lakieru stanie się bardziej jednolita czy muszę natrysnąć wokół tych miejsc aerografem? Jednak wolałbym tego nie robić ze względu na ponowne maskowanie. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Niestety kaszka na powierzchni jest dość wyraźnie widoczna. Ogólnie mówiąc to według mnie stanowczo zbyt wcześnie zabrałeś się za malowanie bo powierzchnia nie została dostatecznie przygotowana do położenia metalizera. Widać to chociażby na łączeniach połówek kadłuba, które nie wyglądają zbyt ciekawie

 

Czy model był szpachlowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model był szpachlowany, złudzenie może sprawiać linia na pokrywie silnika, bo tam powinna być. Trochę skopałem w paru miejscach na spodzie, ale postanowiłem już tego nie poprawiać. A co do kaszki to jest w paru miejscach, ale niestety muszę uczyć się na błędach. Odkąd posiadam aerograf to jest to mój pierwszy aeroplan, więc postanowiłem go kupić, aby nabrać doświadczenia. Może w przyszłości będzie lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę skopałem w paru miejscach na spodzie, ale postanowiłem już tego nie poprawiać.

 

Mnie chodzi właśnie o spód. Na całej długości łączenia powierzchnia wygląda jakby była spawana. Nie robi to najlepszego wrażenia

 

A co do kaszki to jest w paru miejscach, ale niestety muszę uczyć się na błędach.

 

Może by tak to wypolerować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę skopałem w paru miejscach na spodzie, ale postanowiłem już tego nie poprawiać.

 

Mnie chodzi właśnie o spód. Na całej długości łączenia powierzchnia wygląda jakby była spawana. Nie robi to najlepszego wrażenia

 

A co do kaszki to jest w paru miejscach, ale niestety muszę uczyć się na błędach.

 

Może by tak to wypolerować ?

 

Dzięki za zainteresowanie, spróbuje coś zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.