Skocz do zawartości

P-51D Mustang, Hasegawa 1:48


Mateus_z

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się tak poczyta tu i ówdzie, to widać, że koledzy różnie stosują. Ja np do polerowania używam miękkich ściereczek - kiedyś (kilka lat temu) w Aeroplanie opisano sposób użycia ściereczek Vileda MicroActiv Plus, kupiłem w zwykłym sklepie mały zapasik i mam do dziś, dobrze się sprawują.

Nie używałem nigdy akrylowego Gunze, ale nie sądzę by była wielka różnica.

Jeśli masz obawy - weź jakiś element ze złomu modelarskiego, pomaluj i ćwicz polerowanie do czasu odkrycia metody, którą bez strachu zastosujesz na modelu. Powodzenia

Aha - a po co przykleiłeś kołpak od razu? Teraz ten granatowy zachodzi na kadłub...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już kilku materiałów do polerowania i niestety nic nie przynosi żadnego efektu, jeśli się nie uda to po prostu nałoże już lakier błyszczący.

 

Aktualnie robię ten sam model tylko w 1:72 od MisterCraft i postaram się go zrobić "podobny" do Twojego.

 

Chętnie bym pooglądał, wstawisz warsztat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do polerowania używam szczoteczki kielichowej z miękkiego włosia koziego obsadzonej w dremelku. Daje znakomite rezultaty na alacladach. Ale możesz wykorzystać do polerowania akryli. Ta metoda też się sprawdza czy akrylach tamiyi. No i trzeba ćwiczyć docisk, prędkość obrotową i na pewno da efekt

Marcin Chrupek Chruścielewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety odpuszcze sobie polerkę bo namęczyłem się, a nic to nie dało.

 

Szkoda bo teraz powierzchnia wygląda nieciekawie

 

Oj brakuje koledze cierpliwości, brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że odpuściłęm polerkę, nieznaczy że nic nie zrobiłem z powierzchnią. Wszędzie gdzie są widoczne nierówności przejechałem wodnym papierem. Oglądałem model kilka razy i powierzchnia jest równa - przynajmniej mi się tak wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zamaskuj miejsce wokół tego miejsca po liniach podziału blach, zamaluj cały element i później wypoleruj delikatnie całość.

 

Niestety to rozwiązanie odpada - nigdzie w pobliżu nie ma linii. To jest możliwość chociaż złagodzenia przejść kolorów? Cchiałem poprawić, a wygląda na to, że spaprałem to miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Husteczki higieniczne, papier toaletowy albo jakiś kawałek delikatnego, bardzo gładkiego materiału, wedle uznania. Najważniejsze, to polerować delikatnie i bez pośpiechu. Lepiej popracować nad powierzchnią trochę dłużej niż przejechać gdzieś za mocno i uszkodzić farbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Husteczki higieniczne, papier toaletowy albo jakiś kawałek delikatnego, bardzo gładkiego materiału, wedle uznania. Najważniejsze, to polerować delikatnie i bez pośpiechu. Lepiej popracować nad powierzchnią trochę dłużej niż przejechać gdzieś za mocno i uszkodzić farbę.

 

Wielkie dzięki za pomoc ;) Będę próbował.

 

Teraz zauważyłem, że jednak polerowanie tylko pogorszy sprawę. Bo nowo nałożona warstwa zbyt się błyszczy w porównaniu do starej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, znowu wróciłem! Prace nad Mustangiem są już na bardzo zaawansowanym etapie - niedługo koniec. Odleżał sobie troszkę i co dziwne, plama o której wcześniej pisałem stała się dużo mniej widoczna.

 

06042012013.jpg

 

06042012015.jpg

 

06042012016.jpg

 

Pozdrawiam, Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.