Skocz do zawartości

diorama


timek2009

Rekomendowane odpowiedzi

Człowieku, ale co to znaczy diorama pod helikopter?

Określ się, bo założyłeś kolejny ogólny temat z cyklu "ja sobie posiedzę, a wy się produkujcie".

 

Podłożem do śmiglaka może być lotnisko, trawa, ziemia, woda.... określ co chcesz uzyskać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie wiem jak nazwać tą diorame taka płyta z kratkami starczy??!!i się pytam jak to zrobić ! a koledzy wyżej załapali o co kaman więc ty jesteś niekumaty

pfff... tak koledzy wyżej załapali, kolega Grzes również załapał, tylko chodzi o to byś bardziej sprecyzował o co "kaman", co chcesz dokładnie uzyskać, możesz to zrobić np: dodając linki do zdjęć, opisując "co i jak" itp... nie trzeba kogoś przy tym obrażać

btw. myślę że chcesz uzyskać coś na kształt tego:

lotnisko.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam niewiem jak nazwać tą diorame taka płyta z kratkami starczy??!!i sie pytam jak to zrobić ! a koledzy wyżej załapali oco kaman więdz ty jesteś niekumaty
Udzielając się na takim forum powinieneś być świadom, że możesz czasem trafić na takich niekumatych laików jak ja.

Całe szczęście potrafisz wyjaśnić piękną polszczyzną o co chodzi i ci bardziej kumaci na pewno załapią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak chodzi otą płytę co kolega @adam.B podesłał sam niewiedziałem jak to nazwać więc powiedział by ktoś jak to wykonać jakie materiały?? albo podeśle poradnik przy okazji jakby był?? z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja taką płytę zrobiłem z kawałków kartonu. Proste i tanie. Jedynie problem to zacowanie skali, a później tylko przyklejenie do podłoża, pomalowanie lini czarną farbą, następnie malowanie lini aero i cieniowanie środków płyt. Efekt jest raczej zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to może, żeby się nie zakładać nowego tematu podepnę się tutaj

 

Otóż zamierzam sklejać Chinooka Ch-47E 1:72(malowanie Night Stalkers) , a także zrobić dioramę z misji Operation Neptune's Spear.

 

Coś w deseń, że chinook ląduje na jakimś lekko zalesionym obszarze i z tylnej klapy wychodzą żołnierze (ale wizja heheh)...i tu moje pytanie jakich figurek żołnierzy użyć? Możecie jakieś polecić w rozsądnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo ;) Ale czy oni pasują do wydarzeń z 2011r?

 

Fajne byłoby coś takiego, tylko więcej żołnierzy

 

Jesli macie coś jeszcze będę wdzięczy.

 

EDIT: Ooo chłopaki chyba znalazłem:

 

http://www.jadarhobby.pl/mars-72003-mod ... 25733.html

 

Co sądzicie będą się nadawać do Operation Neptune's Spear - czyli misja zabójstwa Osamy czyli z roku 2011? Bo chyba tak marines tak teraz wyglądają co nie?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw Marsa to kopia ESCI z 1987r. zestaw revella jest z 1999r.

 

Jakby co ten Mars (bo link coś nie działa) to Modern US soldiers - Mars 1/72

Dopiero teraz zauważyłem, że w tym Revellu jest 48 żołnierzy - starczy w zupełności. Jednak czy Revell lub inne formy wypuściły jakiś marines z chociażby XXIw ?

 

Jeszcze coś takiego znalazłem:

 

http://www.plasticsoldierreview.com/Review.aspx?id=1389

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie natknąłem się na tą stronę

 

Myślę nad tym:

http://www.plasticsoldierreview.com/Review.aspx?id=1043

 

lub tym:

 

http://www.plasticsoldierreview.com/Review.aspx?id=1389

 

I nie wiem które będą odpowiednie ....

 

Ogólnie jeśli model jest w 1:72 to figurki najlepiej w tej samej skali?....żeby nie było sytuacji, że żołnierz nie pasuje do śmigłowca :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.