Skocz do zawartości

Aeroplan 5/6 2011, co z nim?


Damiano82

Rekomendowane odpowiedzi

Też dołączam do pytania. Zobaczyłem okładkę i opis tego Aeroplana w Skrzydlatej Polsce. Poszedłem do Mpiku i... Nic! Ani starego, ani nowego. A pomyślałem, że muszę go mieć, bo jestem ciekaw zawartości.

 

Pozdrawiam,

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,

Szkoda, że już skończyli z współczesnymi konstrukcjami. Wciąż brak rzeczowego opracowania TS-11 czy Mi-2. Historia Ił-28 lub zastosowania MiG-19 też jest bardzo ciekawa.

Zapewne numer poświęcony P.11 będzie gratką dla miłośników konstrukcji. Oby nie był tylko zlepkiem dotychczasowych opracowań w pigułce.

Pozdrawiam

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany zostały wykreślone na nowo, nowe zdjecia szczegółów z okresu renowacji w Mielcu. Myślę, że to będzie wartościowe opracowanie. A kto mówi, że skończyli z współczesnymi konstrukcjami? Nie słyszałem by zamykali ten tytuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,

Szkoda, że już skończyli z współczesnymi konstrukcjami. Wciąż brak rzeczowego opracowania TS-11 czy Mi-2. Historia Ił-28 lub zastosowania MiG-19 też jest bardzo ciekawa.

TS-11 ma bardzo dobrą monografię Aeromaxu sprzed kilku lat.

Z tego co wiem, bardzo zaawansowane są też prace nad monografią Iła-28 i Mi-4 (nie wiadomo tylko kiedy faktycznie się to ukaże)

A Aeroplan kolejny raz z rzędu (po ubiegłorocznej Kani) tylko "cienki zeszycik", tymczasem grube opracowania czekają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany zostały wykreślone na nowo, nowe zdjecia szczegółów z okresu renowacji w Mielcu. Myślę, że to będzie wartościowe opracowanie. A kto mówi, że skończyli z współczesnymi konstrukcjami? Nie słyszałem by zamykali ten tytuł

Czy plany są całkiem nowe czy te same które już ukazały się w MiniReplice (były robione przy okazji "remontu" krakowskiej jedenastki)?

A wczesne Suczki, wymieniona "Kaśka"? Pewnie wydane zostaną za 20 lat przy okazji "remontu" muzealnego egzemplarza.

 

A Aeroplan kolejny raz z rzędu (po ubiegłorocznej Kani) tylko "cienki zeszycik", tymczasem grube opracowania czekają....

Rok temu była chyba Iryda gwoli ścisłości ale co do meritum to true, true.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to było....? A... Polakowi nikt nie dogodzi. Wniosek z tego taki, że lepiej jest nic nie robić.

 

Napisałem, że kreślone były NOWE plany, a nie powielane stare.

Ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to było....? A... Polakowi nikt nie dogodzi. Wniosek z tego taki, że lepiej jest nic nie robić.

 

Napisałem, że kreślone były NOWE plany, a nie powielane stare.

Ręce opadają.

Się tylko zastanawiam...

Skoro niedawno wypuszczono rysunki robione przy okazji jakiegoś "remontu" JEDYNEGO egzemplarza to jak najbardziej kupię Aeroplana i porównam sobie z tymi NOWYMI rysunkami celem sprawdzenia co przez te parę lat jedenastce urosło, zmalało albo piórka może opadły. Bo rozumiem, że dobre plany w Aeroplanie są robione na podstawie istniejącego egzemplarza.

Siłą rzeczy kolega się chyba zgodzi różnic wielkich a zasadniczo żadnych nie powinno być (oczywiście cały czas mówimy o wersji "c").

Novum mogą być ewentualnie bardziej detalizowane rysunki przekrojów

 

Na marginesie jedną z idei przewodnich numerów tematycznych magazynu Aeroplan było ocalenie od zapomnienia maszyn które na to nie zasługują (był Lim-6bis, Kania, Iryda). P-11c raczej ma miejsce w panteonie chwały polskiego lotnictwa i daleko jej od zapomnienia.

 

Sam szukałem już pod koniec grudnia w Empiku niezależnie od tego co będzie tematem numeru.

Tymczasem opinie o tym co by się chętnie w owym magazynie poczytało zostało sprowadzone do niemal obrazy majestatu.

Gwoli ścisłości posiadam komplet wszystkich roczników Aeroplana i oczywiście zamierzam kontynuować powiększanie kolekcji parafrazując słowa pewnego aktora: "Do samego końca. Mojego lub jej".

Pozdrawiam w Noworoczny wieczór.

Piotrek.S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.