Skocz do zawartości

VK 4502 Hintern SF 1:35


Michał96

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Po skończeniu panzera II zabieram się za model VK 4502 Hintern SF firmy Hobby Boss w skali 1:35

IN-BOX

 

http://www.mojehobby.pl/Hobby-Boss-German-IIWW-heavy-tank-VK4502-P-Hintern-p-1-1980574.html

 

Plan jest taki, ma być to fabryka-około 15 lat po wojnie, gdzie czołg stoi zdewastowany, rdza, wyłamane klapy, dziury, odpryski, nie dokończone/nie zamontowane koła i gąsienice itp. Na modelu będą stali złomiarze-prawdopodobnie z łomami, którzy będą usiłowali zdemontować to co zostało. Malowanie w kolorze mini z niektórymi fragmentami pomalowanymi na czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to tutaj siedzę w pierwszym rzędzie bo mam tego potworka w domu (tyle że z Dragona) i czeka na swoją kolej

Może tutaj Cię coś natknie... są to ruiny fabryki w Magdeburga

MagdeburgTankFactory.jpg

A to ruiny fabryki Henschel w Kassel

779814109-henschel-tttluftbilderluftbilder-schaeden.9.jpg

1222498415-henschel-eeeluftbilderluftbilder-schaeden.9.jpg

1799966437-henschelluftbilderluftbilder-schaeden.9.jpg

291053196-kassel-henschel-bauluftbilderluftbilder-schaeden.9.jpg

1797184654-page-1luftbilderluftbilder-schaeden.9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia Twitch, dobre do wykorzystania są.

 

Nie szkoda Ci będzie takiej maszyny na złom .

To samo pomyślałem. Tak czy inaczej obserwuję i dopinguję

 

Czy ja wiem? Nie będzie cały zniszczony. Może zostawić go w 80% sprawnego, tylko zerwać gąski i otworzyć włazy i urwać niektóre części?

 

Poszukuję jeszcze figurek-może żywiczne jakieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gdzieś jeszcze jedno zdjęcie z fabryki (nie mogę je teraz znaleźć) gdzie widać na nim zwinięte gąski walające się po placu. Można by np. takie gąski wpakować do wózka i przy nim jednego złomiarza a drugi niech coś odrywa z czołgu.

Taka wizja na szybko

 

Przyznam szczerze że podobną mam wizję do swojego VK... temu też ostatnio szukałem zdjęć zniszczonych fabryk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dzisiaj takie zdjęcia... kurde nie wiem na ile im mogę zaufać czy to zdjęcia modelu czy prawdziwego VK.

Wygląda to strasznie realistycznie ale mam też świadomość że VK był prototypem który nigdy nie doczekał się produkcji.

Ciekawe czy choćby jeden taki VK przetrwał

portii1.jpg

portii2.jpg

portii3.jpg

portii4.jpg

Ale raczej jest to model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież widać, że to model

 

Na pierwszym zdjęciu jest podany zestaw i nazwisko wykonawcy jak mniemam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory ma bardzo dobrze dobrane. Natomiast , jak to wyglądało w środku , chodzi mi o schemat ,bo wygląda to tak jakby silnik miał być po środku. Dysponuje ktoś czym takim? Patrząc na to mam wrażenie ,że Porsche zawsze pchało i pcha silniki nie tam gdzie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory ma bardzo dobrze dobrane. Natomiast , jak to wyglądało w środku , chodzi mi o schemat ,bo wygląda to tak jakby silnik miał być po środku. Dysponuje ktoś czym takim? Patrząc na to mam wrażenie ,że Porsche zawsze pchało i pcha silniki nie tam gdzie powinno.

 

Bardzo małe zdjęcie ale wydawało by się że silnik miał pośrodku

turmh1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo widać. Jak dla mnie to konstrukcyjnie VK jest pomyłką .

 

Zgadzam się w pełni z Tobą że ta konstrukcja jest jakby nie przemyślana.

Jak ktoś dobrze włada angielski to proponuje zapoznać się z monografią: Germany's Tiger tanks - VK45.02 to Tiger II jest tam ten czołg opisany.

No i chyba udało mi się znaleźc zdjęcie historyczne z VK

rare_e10.jpg

Tylko nie wiem jak wy ale ta wieża śmierdzi mi trochę fotomontażem w szczególności że to jest chyba wieża henschel a wszystkie rysunki i modele mają wieżę porshe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież widać, że to model

 

Na pierwszym zdjęciu jest podany zestaw i nazwisko wykonawcy jak mniemam.

 

Tyle że tam pisze że to jest Sd.Kfz. 184 Elefant

 

Ale macie rację poniosła mnie fantazja i chęć odnalezienia prawdziwka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG , OMG , O-M-G jak powiedziałby bardzo znany krytyk. Aż nie wierzę ,że możesz wierzyć ,że to co podałeś powyżej jest prawdziwe.

To nawet nie jest fotomontaż , to jest lipa wziątka z elefanta(na oryginalnym zdjęciu jest tiger porshe) i KT. Jakiś bałwan nawet nie zauważył ,że to co wkleja jest nierealnie , sztucznie nachylone. To co z stoi z tyłu to też niezły wymysł z tym ,że prawdziwy. Wieży tylko nie mógł obracać.

 

 

attachment.php?attachmentid=1194&d=1109695451

 

Trochę za bardzo cię poniosło Indiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu dałem plamę zawieszam poszukiwanie zdjęć VK bo to jest raczej niemożliwe do znalezienia... a na jakimś forum wyczytałem że VK istniał tylko na deskach kreślarskich.

Czekam zatem na efekty prac Michała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to 2 zdjęcie to Maus. Nie widziałem go wcześniej. Dzięki Twitch . Michał z tym zdekompletowanym vk może wyjść ciekawy projekt. Zapowiada się super.

To co z stoi z tyłu to też niezły wymysł z tym ,że prawdziwy. Wieży tylko nie mógł obracać.

 

 

Obrazek

Obydwa pojazdy ze zdjęcia Clonera16 należą do 653. sPzJag Abteilung. Pierwszy to VK.4501 Tiger(P). Drugi to hybryda powstała z połączenia podwozia bergepanther z wieżą panzer lV.

Wieży tylko nie mógł obracać.

Mechanicy zablokowali ją na stałe ponieważ fizycznie nie mogła pasować do pantery. Ale to batalion dział samobieżnych więc chłopaki byli chyba przyzwyczajeni do sprzętu który nie ma obrotowej wieży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to 2 zdjęcie to Maus. Nie widziałem go wcześniej. Dzięki Twitch . Michał z tym zdekompletowanym vk może wyjść ciekawy projekt. Zapowiada się super.

 

No nie powiem wczoraj to sobie troszkę posiedziałem w tych zdjęciach fabryk niemieckich

Na tych zdjęciach też jest Maus w sceneriach fabrycznych także od tematu nie odbiegam...

mm201.jpg

maus%20q.jpg

maus%20p.jpg

maus%20o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.