Skocz do zawartości

VK 4502 Hintern SF 1:35


Michał96

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Michał współpracujemy to nie będzie tak łatwo

Doszła też belka z załamanego stropu hali.

Hale miały belki stropowe z żelbetu więc ten kawałek listewki nie przejdzie Mniej pośpiechu, więcej myślenia i będzie git. Postępy robisz astronomiczne i 3-maj tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj obić (jeśli się tak na nim złomiarze znęcali). W niektóre miejsca po uchwytach wklej kawałki uciętego drutu i w tych samych miejscach dodaj jakieś rysy/obicia (Ręcznie raczej tego nie wyrywali, więc porysować musieli ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i miodzio...

Jedyne czego nie jestem pewien to zarysowan na wiezy (zwlaszcza przednia) i dzioor po kulach (chyba?). Bebechy swietne

 

A tak jakość zdewastowany to troszkę porysowałem. Te dziurki to nie dziury po kulach-tylko po oderwanych narzędziach, będą zaszpachlowane. Z tą deską to masz rację templess, przyjmijmy, że mogła tam jakoś być

 

Mam parę pytań :

1.Kolor obić, myślałem, żeby na minii zrobić czerwonobordowe a na czerwonobordowych koloru minii

2.No i gąski, jaki kolor, całe we rdzy, czy jakieś inne?

3.Model ma się błyszczeć czy dać mat?

 

Jeszcze dzisiaj będą nowe zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nakładaj gąsbą - nie czerwone tylko ciemny brąz.

2.Skoro stoi 15 lat w podziurawionej przez bomby fabryce to warto by dać rdzę, ale bez przesady.

3.Mat.

 

4.Ja bym nie szpachlował tych dziur po uchwytach tylko jak pisałem wcześniej, ucinasz kawałek drutu (1/2mm) i wklejasz w tą dziurę. Oczywiście nie we wszystkie dziury.Przynajmniej ja mam taką wizję (nie wiem jak się to może prezentować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i obiecane zdjęcia. Po ułożeniu czołgu na dioramie będzie on oczywiście obsypany jeszcze ogniwkami.

Dorobiłem z puszki też uchwyty na narzędzie-3 są sprawne, natomiast reszta powykręcana.

Teraz jest trochę wolnego, więc jutro malowanie. Na ferie zimowe biorę się za dioramę

 

P.S A na czerwonym kolorze też robić brązowe obicia czy też może trochę w kolorze minii?

 

img0448bn.jpg

 

img0449va.jpg

 

img0451xlo.jpg

 

 

img0454ko.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obić to wydaje mi się, że też brąz.

Nie wiedzieć czemu, ale bliżej mi do wraku niż do opuszczonego, stojącego przez 15 lat czołu - ach Ci złomiarze .

Masz na oku jakieś figurki? Ja do tego wiaderka dodał bym człowieka co zbiera jakąś drobnicę, Zresztą wydaje mi się, że za dużo drobnicy zostało na czołgu (takie elementy, które raczej zostały by wzięte na pierwszym miejscu).

 

Pozostawiam miejsce do wypowiedzenia się w tej kwesti innym. Mnie się wydaje,że powinien być bardziej splądrowany. Kto normalny (złomiarz) wykręcał by uchwyty, a nie zbierał leżącego złomu .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cloner z całym szacunkiem. Ci złomiarze jak odrywali te lementy to coś tam na pewno poubijali. A ponieważ pojazd stał te x lat to plamy te powinny korodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obić to wydaje mi się, że też brąz.

Nie wiedzieć czemu, ale bliżej mi do wraku niż do opuszczonego, stojącego przez 15 lat czołu - ach Ci złomiarze .

Masz na oku jakieś figurki? Ja do tego wiaderka dodał bym człowieka co zbiera jakąś drobnicę, Zresztą wydaje mi się, że za dużo drobnicy zostało na czołgu (takie elementy, które raczej zostały by wzięte na pierwszym miejscu).

 

Pozostawiam miejsce do wypowiedzenia się w tej kwesti innym. Mnie się wydaje,że powinien być bardziej splądrowany. Kto normalny (złomiarz) wykręcał by uchwyty, a nie zbierał leżącego złomu .

 

 

 

Haha. Nie wiem, moim zdaniem jest dobrze, nie będę nic odrywał. Możemy przyjąć, że złomiarze wyrzucją przez włazy wszystko na wierzch, żeby na koniec zbierać i wywozić. Co do tych uchwytów to masz rację, przyjmijmy, że pogięły się na skutek rozpadu hali, zachaczeń, że np. złomiarze opierali się o nie butami

 

Wczoraj mówiłeś Grzesiek, że dobrze wygląda, a teraz zmieniasz zdanie? Musiałbym wszystko odrywać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cloner z całym szacunkiem. Ci złomiarze jak odrywali te lementy to coś tam na pewno poubijali. A ponieważ pojazd stał te x lat to plamy te powinny korodować.

Pewnie ale, kolory ciężko dopasować i nie wygląda to za dobrze. Z resztą minia jest trwała a nawet jeśli to warto by to jakimś rdzawym pigmentem przykurzyć i myślę ,że będzie fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze mam pomysł , może byś samą lufę z jarzmem odkleił i wkleił w pozycji takiej "oklapniętej" mniej więcej takie "cuś"

tygrys1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieładnie Grzesiek tak zmieniać zdanie, co Ty sobie myślisz

 

Ale ja nie zmieniam zdania . Cały czas mi się podoba. Tylko zastanawiałem się nad tym i tak mi to jakoś nie pasowało. Ale podtrzymuje zdanie, że wygląda super i podoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ok, fajnie Chodziło mi o to, że szkoda by to wszystko odrywać. Z tą oklapniętom lufą też już myślałem,

ale nie przemawia to zbytnio do mnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pomalowany. Najpierw sidolux, biedronka, później wash, obicia i tak dalej. Obicia robione gąbką. Widziałem trochę tak popisanych modeli, więc też postanowiłem coś zrobić, żeby można było rozpoznać, że to czasy współczesne Są też napisy Amerykańców, którzy podczas wyzwalania części Niemiec odwiedzili maszynę. Aha no i jeszcze dodam trochę gruzu i cegieł.

Jutro zabieram się za koła i gąsienice.

 

img0454t.jpg

 

img0455h.jpg

 

img0450sa.jpg

 

img0451tp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się średnio podoba, trochę tego za dużo.

Dobrze, że to Niemcy nie Polska - napisy były by całkiem inne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam wszystkich. Jestem tak na siebie wściekły. Taki ze mnie debil i głupek. Znowu się dałem.

Wszystko przez pośpiech, nie przemyślałem wszystkiego i zrobiłem na odwal. Brzydko mówiąc to co zrobiłem wygląda jak ,,gówno'' Należy mi się Poprawka i od nowa...

Widać ślady po kleju, tam będą nowe uchwyty bo odpadły i to wszystko zasłonią.

img0448e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.