Skocz do zawartości

VK 4502 Hintern SF 1:35


Michał96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Ja bym proponował takie coś:

http://modelik.pl/sklep/product_info.php?cPath=24_66_67&products_id=518

Kwestia przeskalowania do skali 1:35. Po wykonaniu modelu egzemplarz papierowy zawsze można sprzedać na allegro.

 

Bardzo dobry pomysł

Nawet nie trzeba kupować... chomikuj.pl to niesamowita skarbnica jest tam ten model w 1:25

Niestety, nie podajemy linków do stron zawierających pirackie kopie modeli/opracowań. Mod.

Może teraz zadam głupie pytanie ale jak to przeskalować z 1:25 na 1:35 ??

A i znalazłem jeszcze takiego kartonowca w 1:35 jak chcesz Michał to mogę Ci go na maila podesłać bo jest w pdf. znalazłem go wpisując w google "V1 Mause 1:35 chomikuj" czwarta pozycja od góry.

mause.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kto zna cyrylicę i widział fantazyjne i dość bzdurne bazgroły na kalkach do ruskich czołgów ten wie o czym mówię.

Jak już to z grażdanką, a nie cyrylicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie trzeba kupować... chomikuj.pl to niesamowita skarbnica jest tam ten model w 1:25

Niestety, nie podajemy linków do stron zawierających pirackie kopie modeli/opracowań. Mod.

Zaraz Cię administracja ścignie...

 

Może teraz zadam głupie pytanie ale jak to przeskalować z 1:25 na 1:35 ??

Przeliczyć .

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie trzeba kupować... chomikuj.pl to niesamowita skarbnica jest tam ten model w 1:25

Niestety, nie podajemy linków do stron zawierających pirackie kopie modeli/opracowań. Mod.

Zaraz Cię administracja ścignie...

 

Może teraz zadam głupie pytanie ale jak to przeskalować z 1:25 na 1:35 ??

Przeliczyć .

 

pozdrawiam

Grzesiek

 

 

Dlatego pisałem aby kupić, a nie ściągać

 

Co do przeskalowania to robisz tak:

Oryginalna skala modelu / skala, którą chcesz uzyskać = procentowe pomniejszenie modelu x 100

25 / 35 = 0,7142 x 100 = 71,42 %

Jeżeli masz model w skali 25, a chcesz uzyskać w 35 to musisz go pomniejszyć do 71% oryginalnej wielkości.

 

Mam nadzieję, że w miarę sensownie to wytłumaczyłem.

 

Co do modelu hintena to gdzieś kiedyś wyczytałem, że jest to podwozie z elefanta/ferdynanda z tą tylko różnicą, że ma wieżę porsche z tygrysa II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak robię jak coś chcę przeskalować

 

25 / 35 = 0,7142 x 100 = 71,42 %

 

Przy samej wannie to można przeskalować - tyle liczenia nikomu na złe nie wyjdzie .

 

To co pokazał wam Jacek pokazuje już wam jak ma wyglądać szkielet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To extra, zabieram się do pracy pełną parą.

No to wieża prawie gotowa. Po pomalowaniu dojdzie jeszcze parę cegieł i gruz. Dodałem też radio, żeby nawiazam trochę do współczesności i żeby złomiarze mieli poczucie rytmu Włazy są poszczerbione-przy suwaniach i waleniach łomem napewno farba wraz z metalicznymi krawędziami się ździerała. Dodałem też trochę przewodów wystających na zewnątrz maszyny. Wszystkie elementy na górnej płycie pancerza wieży są oczywiście przemyślane-są to prawdziwe kawałki wnętrza-elementy działa, siedzeń, mechanizmu silniku-który napędzał, obracał wieżą. Jutro zabieram się za wannę i reszte.

 

 

img0449k.jpg

 

img0450kp.jpg

 

img0451a.jpg

 

img0453u.jpg

 

 

Ten cypel na rączce od radia jest w rzeczywistości płaski i wyszlifowany

img0454xr.jpg

 

img0455hq.jpg

 

img0457jj.jpg

 

 

 

Niedługo 3 króli i ferie, więc będzie dużo czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, no to fajnie-mi też się podoba

Radio to element z zestawu Academy, było razem z skrzynkami i karnistrami.

LINK http://www.mojehobby.pl/Academy-Zaopatr ... 03289.html

 

Tak jak dla mnie rdzaa, to tylko oleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz link poprawić (wstaw go w url). Forum skraca linki.

A z tym lepiej od dwójki to nie znaczy, że II źle wyszła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum skraca linki i potem nie działają - sprawdź ten co wkleiłeś . Sam to na własnej skórze kiedyś przerabiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dół gotowy. Oczywiście dojdą jeszcze cegły i gruz na wieżę i pancerz. Włazy tak jak na wieży są powyginane i poszczerbione. Z puszki zrobiłem wiadro na złom. Doszła też belka z załamanego stropu hali.

Jutro dorobię jeszcze tylko uchwyty na narzędzia-miejsca na bocznym pancezu-dziury.

No i oczywiście sklece gąski, jedna będzie urwana. Po tym wszystkim trafi do malowania

 

img0448dr.jpg

 

img0450ie.jpg

 

img0451yt.jpg

 

img0452zg.jpg

 

img0453w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde dla mnie wygląda naprawdę zarąbiście... obserwuje dalej bo jak dojdzie podstawka to już powinno być rasowo

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde dla mnie wygląda naprawdę zarąbiście... obserwuje dalej bo jak dojdzie podstawka to już powinno być rasowo

 

No to super No zobaczymy z tą podstawką, naprawdę musi mi wyjść, bardzo mi na niej zależy

 

jest świetny. Czym będziesz malował??

 

Dzięki Będę malował aerografem farbami pactry. Kolor mini i w niektórych miejscach czerwonobordowy np. na lufie, na włazach. Malowanie i podstawke zaczynam w najbliższy długi weekend, czyli jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.