Skocz do zawartości

Scania 4 8x2*6


irizar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nastała mnie ochota na sklejanie takiego projektu. Seria R jak w kolekcji to i seria 4 musi być w kolekcji.

 

Scania będzie niebieska.

Rama jest z zestawu Scania 142H Canvas No. 762

 

Na ramie będzie kontener 20ft, wciąż go poszukuje.

 

PC035917.jpg

 

17122011810.jpg

25122011875.jpg

 

PC316137.jpg

PC316134.jpg

PC316139.jpg

 

Odcień to morski-niebieski metalic.

 

Co jeszcze zostało zrobione:

- Wycięte reflektory w przednim zderzaku, będą robione od podstaw, albo dam od serii R.

- Silnik pomalowany podkładem malowanie seryjne,

- Płaskie błotniki odcięte na pół przerabiane na takie:

r164arrighetti01.jpg

Adres: http://www.ditzj.de/html/en/trucks/scania/arrighettir164g.html

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witaj, no projekcik super. Dwie rzeczy tylko mnie nurtuja - wydaje mi sie, ze rama jest za krotka jak na konfiguracje 8x4/2, poza tym ja bym zapodal zawieszenie powietrzne na wszystkich osiach, bo te rezory beda wygladac troche przestarzale w Scanii 4, ale to tylko moj punkt widzenia.

Dzialaj, dzialaj, bo bedzie na co popatrzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje

 

07012012914.jpg

 

Silnik: (podkład)

06012012908.jpg

 

Wiem, że w silniku jest coś nie tak

 

06012012904.jpg

06012012909.jpg

 

Lustrzanka pojechała, będzie za tydzień, albo dwa tygodnie to też dam zdjęcia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Silnik odlew ale były tylko w scaniach poźniejszych czyli sie zgadza, piasty OK. Ale rama jesy troszke lipna lepiej zawieszenie wywalić i wsadzić zwykłe zawieszenie od R-ki czy 4. To niestety tylko pasuje do scani serii 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Początkowe pracy nad zmienieniem przodu i zawieszenia.

 

08012012924.jpg

 

08012012922.jpg

 

To praca tyle na ten weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrywy zaworów pochodzą z Actros-a(może być odlew), a silnik to standard Italeri raczej wielkiej rewolucji w silniku tu nie ma.

Zawieszenie może zostać tz. przednie resory dać z 4-ki, a tył zostawić(cylinderki hamulcowe dać z 4-ki i zrobić z kawałka drutu stabilizator).

85466188.th.jpg

65912129.th.jpg

Fotki z Allegro zawieszenie jest z 3-ki, 4-ka ma podobne inaczej wyglądają pióra resorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

 

Zdjęcia na pewno się przydadzą.

 

Tak skromnie:

P2246321.jpg

P2246309.jpg

 

Na boku robię jeszcze inny model, a ferie miałem krótkie. Nawet nie wypocząłem co prawda.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
co tak cicho jak makiem zasiał ? autorowi się znudziło ?

 

Nie chce sie tu czpieac czy coś, ale może poprstu irizar zrobił sobie małą przerwę aby nie robić nic na siłę. To jest modelarstwo cierpliwości :D:D:D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

 

Z modelem dzieje się. Nabyłem kontener. Skróciłem go na 20ft, bo był 40ft. Mam przymiarkę bez ramy, nad ramą msze pomyśleć w wakacje bo nie chce zrobić prowizorki.

 

P5197225.jpg

 

O tę konfiguracje chodzi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie zdjęcie ze skrzynką narzędziową i co częściowo jest pomalowane:

 

P5197229.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie będę miał czasu nad modelem rodzinka przylatuje i prawdopodobnie ruszę w połowie czerwca. I każdy wie jaka teraz jest pogoda trochę zniechęca przy pracach modelarskich.

 

Mam taką koncepcje na model w malowaniu kabina cała niebieska, wnętrze jasne biały albo bananowa skóra, blenda żółta z rantami i piastami. Bo raczej jeszcze o tym nie wspomniałem i gryfy dam na boki kabiny niebieskie. Mam jeszcze kierownice Scania-vabis.

 

Przepraszam, że znowu będzie dłuższa przerwa, ale życia często nie da się pogodzić.

Co lepsze tandem, czy ta Scania ma być dolly? Tandem będą 2 kontenery po 20ft, a dolly sollo i naczepa kontener.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irizar, tandem to chyba z jednym kontenerem, bo z dwoma to raczej niemozliwe fizycznie.

Jak na moj gust to poszedlbym po calosci i dalbym wozek + naczepa, wtedy dwa kontenery po 20 ft, albo jeden 40 ft. Napewno wygladaloby to nieprzecietnie.

Tak w ogole to fajnie ta przymiarka wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomeka6 dam wózek, ale jeszcze myślę jak go nabyć (kiedys taki wózek był na allegro KFS). ramę naczepy pod kontener 40ft już mam. Też myślę, że taka opcja by była nieprzeciętna Bo na pewno wyjdzie przyczepka italeri, ale wolałbym opcje z wózkiem. Może ktoś będzie robił zamówienie w KFS. Ten projekt tak jak Scania Patrick v.d. hoeven ma być zrealizowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciol mial tylko nie wiem gdzie go teraz nabyć i czy jest gdzie kolwiek dostępny. Ewentualnie można zrobić od podstaw, ale to nie w temacie żeby nie zrobić śmietnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.