Skocz do zawartości

[STANDARD] Plastyk, RWD-14b CZAPLA


Milos Varak

Rekomendowane odpowiedzi

Klasyka ze szpilkami ...Czemuż że nie zielony plastik?

 

Instrukcja nakazuje wykonać ze szpilek. Jak standard to standard...

Ja również kleiłem Czaplę w dzieciństwie, tak więc będę kibicował gorąco. Malowanie oczywiście polskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zielony plastik w foliowanym pudełku leży sobie w magazynku hihihihihihi i czeka... Byłem ciekaw, czy ktoś podejmie się budowy Czapelki. BRAWO!!!

A tak nawiasem mówiąc, to dzisiejszy dzień obfituje w ciekawostki: B35, teraz Czapla, moja "Jedenastka" - ehhh... Wspomnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zielony plastik w foliowanym pudełku leży sobie w magazynku hihihihihihi i czeka...

U mnie tak samo . Ale nie czeka, zostanie taka w stanie surowym.

Czaple będą klejone równolegle, jedna klasycznie jako parasol, w Polskim malowaniu. Druga będzie wspomnieniem z dzieciństwa, kiedy będąc pacholęciem nie byłem w stanie postawić płata na zastrzałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian - pięknie! Byłem ledwie niecałą dobę poza domem a tu taka miła niespodziewajka! Też mnie kusiła, ale postanowiłem dać pierwszeństwo temu, czego jeszcze nie ma na półce... I żeś tak z kopyta wystartował - no, no...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Milos, niedawno twierdziłeś że modelarstwo zeszło na drugi plan hehe, a tu proszę - zaczynasz kolejne modele i to od razu dwa! Życzę powodzenia i mam nadzieję, że choć jakiś jeden uda ci się skończyć w konkursie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm Milos, niedawno twierdziłeś że modelarstwo zeszło na drugi plan hehe, a tu proszę - zaczynasz kolejne modele i to od razu dwa! Życzę powodzenia i mam nadzieję, że choć jakiś jeden uda ci się skończyć w konkursie...

 

Zważywszy, że Czaple są dwie to w zasadzie trzy Tylko w sumie trudno orzec czego jest symptomem ten "powrót" do modelarstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Fajny temat!

 

Ja mam na swoim koncie dwie Czaple. Pierwsza nigdy nie miała skrzydła. Jak wielu początkującym modelarzom nie udało mi się go przykleić. A drugą skleiłem ze dwa lata temu i się na nią zawziąłem...żeby pomścić "hańbę" pierwszej

 

Masz zatem we mnie wiernego kibica

 

Pozdrawiam

 

Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banny, bo tak też się stało. Od początku grudnia nie mam prawie wogóle czasu na modelowanie. Po 4 latach bycia kawalerem z odzysku los postawił na moje drodze fajną kobitkę, no i wsiąkłem . Ale będę się starał nie zaniedbywać modelowania .

 

Ipkinss, dzięki za doping, ale moje modele nawet w 1/10 nie dorastają Twoim. Jedna Czapla będzie sklejona tak, jak ją skleiłem przeszło 20 lat temu .

 

Obecnie sklejone jest jedno skrzydło, oraz walczę z silnikami, a raczej z paskudnym przesunięciem które mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:haha: No to pozostaje "trójkadłubowiec" połączony skrzydłami

 

Czaple są dwie. Trzecia, którą na myśli miał drabik, to osoba która mnie ostatnio odciąga (skutecznie ) od modelarstwa.

 

Walki ciąg dalszy

lpic4277.jpg

lpic4278.jpg

lpic4279.jpg

Czarno to widzę. Zastanawiam się po co Plastyk trzaska jeszcze Czaple Formy są w tragicznym stanie, jeszcze bym zrozumiał, jakby ją dodawali gratis do np. Łosia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo... Na wysokości kabiny pilota kadłub jest wklęśnięty. A osłony popychacy, to jest tragedia, w jednym miejscu po obróbce, zanikły niemalże zupełnie. Ale zostaną już takie jakie są. Nie moja liga, żeby je zeszlifować i dorabiać na nowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

lpic4292.jpg

Postanowiłem najpierw przykleić kadłubowe zastrzały, po pomalowaniu osadzić na nich skrzydło. Mam pytanie odnośnie malowania podwozia. Na jaki kolor mają być golenie i amortyzatory? Instrukcja mówi że khaki, ale widziałem Czaple, gdzie golenie były niebieskie, a amortyzatory srebrne/stalowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.