Jump to content
Milos Varak

[STANDARD] Plastyk, RWD-14b CZAPLA

Recommended Posts

Nie ma chyba modelarza, który nie miałby styczności z tym modelem. Tak więc jakiekolwiek słowa są zbędne .

lpic4264.jpg

lpic4265.jpg

lpic4266.jpg

lpic4267.jpg

Po pół godzinnej dłubaninie:

lpic4270.jpg

Klasyka ze szpilkami ...Czemuż że nie zielony plastik?

Klasyka ze szpilkami ...Czemuż że nie zielony plastik?

Instrukcja nakazuje wykonać ze szpilek. Jak standard to standard...

Ja również kleiłem Czaplę w dzieciństwie, tak więc będę kibicował gorąco. Malowanie oczywiście polskie?

A zielony plastik w foliowanym pudełku leży sobie w magazynku hihihihihihi i czeka... Byłem ciekaw, czy ktoś podejmie się budowy Czapelki. BRAWO!!!

A tak nawiasem mówiąc, to dzisiejszy dzień obfituje w ciekawostki: B35, teraz Czapla, moja "Jedenastka" - ehhh... Wspomnienia

A zielony plastik w foliowanym pudełku leży sobie w magazynku hihihihihihi i czeka...

U mnie tak samo . Ale nie czeka, zostanie taka w stanie surowym.

Czaple będą klejone równolegle, jedna klasycznie jako parasol, w Polskim malowaniu. Druga będzie wspomnieniem z dzieciństwa, kiedy będąc pacholęciem nie byłem w stanie postawić płata na zastrzałach.

Milos, Milos, Milos...

Klasyka, aż przypomina się beztroskie dzieciństwo.

Życzę powodzenia będę zaglądał.

Pozdrawiam

Sebastian - pięknie! Byłem ledwie niecałą dobę poza domem a tu taka miła niespodziewajka! Też mnie kusiła, ale postanowiłem dać pierwszeństwo temu, czego jeszcze nie ma na półce... I żeś tak z kopyta wystartował - no, no...

Pod względem lotnictwa II RP zaczyna się robić ciekawie. Trzymam kciuki i życzę powodzenia.

Pozdrawiam,

JK

Hmmm Milos, niedawno twierdziłeś że modelarstwo zeszło na drugi plan hehe, a tu proszę - zaczynasz kolejne modele i to od razu dwa! Życzę powodzenia i mam nadzieję, że choć jakiś jeden uda ci się skończyć w konkursie...

Hmmm Milos, niedawno twierdziłeś że modelarstwo zeszło na drugi plan hehe, a tu proszę - zaczynasz kolejne modele i to od razu dwa! Życzę powodzenia i mam nadzieję, że choć jakiś jeden uda ci się skończyć w konkursie...

Zważywszy, że Czaple są dwie to w zasadzie trzy Tylko w sumie trudno orzec czego jest symptomem ten "powrót" do modelarstwa

Witaj Milos - to chyba pierwsza czapla w turnieju, Milos-powodzenia

Witaj!

Fajny temat!

Ja mam na swoim koncie dwie Czaple. Pierwsza nigdy nie miała skrzydła. Jak wielu początkującym modelarzom nie udało mi się go przykleić. A drugą skleiłem ze dwa lata temu i się na nią zawziąłem...żeby pomścić "hańbę" pierwszej

Masz zatem we mnie wiernego kibica

Pozdrawiam

Ipkinss

Banny, bo tak też się stało. Od początku grudnia nie mam prawie wogóle czasu na modelowanie. Po 4 latach bycia kawalerem z odzysku los postawił na moje drodze fajną kobitkę, no i wsiąkłem . Ale będę się starał nie zaniedbywać modelowania .

Ipkinss, dzięki za doping, ale moje modele nawet w 1/10 nie dorastają Twoim. Jedna Czapla będzie sklejona tak, jak ją skleiłem przeszło 20 lat temu .

Obecnie sklejone jest jedno skrzydło, oraz walczę z silnikami, a raczej z paskudnym przesunięciem które mają.

Czyli w jednej położysz poprostu skrzydło na kadłubie? Bo, o ile pamiętam, tak właśnie onegdaj lepiło się Czaple

Czyli w jednej położysz poprostu skrzydło na kadłubie? Bo, o ile pamiętam, tak właśnie onegdaj lepiło się Czaple

Pudło . Zobaczysz, jak już będzie tak daleko .

Mi się jeszcze kiedyś zdarzyło zrobić z niej dolnopłata

Mi się jeszcze kiedyś zdarzyło zrobić z niej dolnopłata

Też pudło .

No to pozostaje "trójkadłubowiec" połączony skrzydłami

:haha: No to pozostaje "trójkadłubowiec" połączony skrzydłami

Czaple są dwie. Trzecia, którą na myśli miał drabik, to osoba która mnie ostatnio odciąga (skutecznie ) od modelarstwa.

Walki ciąg dalszy

lpic4277.jpg

lpic4278.jpg

lpic4279.jpg

Czarno to widzę. Zastanawiam się po co Plastyk trzaska jeszcze Czaple Formy są w tragicznym stanie, jeszcze bym zrozumiał, jakby ją dodawali gratis do np. Łosia.

Ta po prawej to jakąś taką zwichrowaną psychikę ma Za to osłony popychaczy Ci całkiem sympatycznie wyszły...

Nooo... Na wysokości kabiny pilota kadłub jest wklęśnięty. A osłony popychacy, to jest tragedia, w jednym miejscu po obróbce, zanikły niemalże zupełnie. Ale zostaną już takie jakie są. Nie moja liga, żeby je zeszlifować i dorabiać na nowo.

lpic4292.jpg

Postanowiłem najpierw przykleić kadłubowe zastrzały, po pomalowaniu osadzić na nich skrzydło. Mam pytanie odnośnie malowania podwozia. Na jaki kolor mają być golenie i amortyzatory? Instrukcja mówi że khaki, ale widziałem Czaple, gdzie golenie były niebieskie, a amortyzatory srebrne/stalowe.