Skocz do zawartości

[Standard] Mastercraft MiG-15bis


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Budowa modelu dobiegła końca. Była to naprawdę ciężka przeprawa, co niestety widać. Nie jestem zadowolony z modelu. Co prawda wstydu nie ma, ale też specjalnych powodów do zachwytu nie za wiele. Model ma przekoszony chwyt powietrza, został widoczny ślad po łączeniu połówek kadłuba, chęć pozostawienia wypukłego nitowania nie pozostawiła mi wielkiej swobody przy szlifowaniu połączeń, co mam nadzieję widać było w wątku warsztatowym. Na dużych powiększeniach widać miejsca, na których na powłoce lakierniczej są jakieś zabrudzenia, gołym okiem naprawdę solidnie trzeba się przyglądać, zeby je ujrzeć. Golenie podwozia głównego są przekoszone, tak samo jak i w pozostałych moich modelach wczesnych migów z tej samej serii (ZTS czy Mastercraft) co wynika z budowy części w zestawie - zastrzał odlany jest razem z golenią, trzeba go dogiąć i wkleić w luk podwozia, siły nie ma, zeby bez odcięcia zastrzału całość trzymała geometrię ale klasa standard ma swoje reguły, trzymałem się więc instrukcji. Dużo pracy, efekt mizerny

 

Podstawa pod model, na której robiłem zdjęcia nie była wypoziomowana, stąd widoczny zwis na skrzydło na zdjęciach od nosa i ogona. MOdel jest krzywy, ale nie aż tak ;)

 

Zdjęcia:

 

012112112330.jpg

 

012112112101.jpg

 

012112112124.jpg

 

012112112145.jpg

 

012112112207.jpg

 

012112112226.jpg

 

012112112252.jpg

 

012112112310.jpg

 

012112122100.jpg

 

012112112549.jpg

 

Wnętrze wyszło nieźle, ale go nie widać

 

Zapraszam do komentowania.

 

edit:

 

Po sugestiach niektórych kolegów poprawiłem nieco chwyt powietrza.

 

012112224904.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że statecznik pionowy jest krzywy ale model przyzwoity.

 

Jest krzywy. Przerabiałem go w czasie budowy odcinając jendą połówkę, ze względu na nie trzymanie geometrii połówek kadłuba, ale widac trzeba było odcinać obie części i przykleić go jako zupełnie osobną część.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mikele. Nie ma powodów do obaw wyrażonych w ostatnim poście warsztatu co do wylewania błota . Natomiast ja uważam, że szkoda Twojego czasu i umiejętności na MiG-a w Standardzie. Z rzeczy, które ciężko mi zrozumieć to przybieranie malowania SF i podwieszeń bez uzasadnienia, ale pisałeś o tym w warsztacie, co czyni decyzję świadomą. W tej sytuacji nie krytykuję tego, a jedynie wyrażam niezrozumienie. A tak naprawdę to czekam na jakiś Twój warsztat zwykły bez ograniczeń czasowych - może przenieś tam Su?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sukę zrobię w standardzie, chciałbym z nią zdążyć na czas, to jedyny powód. Po konkursie wracam do obu modeli Mi-24, ostatnio zajrzałem do obu pudełek z częściowo wykonanymi modelami i nabrałem ochoty na powrót do nich. Z resztą, tamtą relację przerwałem własnie ze względu na konkurs, więc za ok. miesiąc wracam do nieco innego modelarstwa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywy statecznik, malowania i podwieszenia s-f . Reszta jest całkiem do rzeczy, może jedynie jeszcze ten skoszony wlot powietrza oraz...srebrny kolor jego wnętrza. Moim zdaniem tylna ścianka tego wlotu pomalowana ciemnym kolorem (czarny, ciemnoszary) dawałaby większe poczucie głębokości rury.

Swietnie położone kalki, powłoka malarska też prezentuje się dobrze.

Trochę szkoda, że nie zaangażowałeś się w tego MiGa nieco bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że roboty włozyłem w niego wiele, ale to walka z wiatrakami. Z tym wlotem się zgadzam, ale już poprawiał nie będę, pozostały czas w konkursie poświęcę na Su-22M4. Z tym malowaniem to nie do końca S-F, syryjczycy używali MiG-15bis, co prawda zdjęcia znaleźć w sieci to ciężka przeprawa, niemniej jednak:

 

Mikoyan-Gurevich MiG-15

 

poza tym kolory wzorowałem na syryjskich MiG-17, więc nie są oderwane od rzeczywistości. Numer burtowy i rozkład plam jest owszem dowolny, ale na to już nic poradzić nie mogłem, zrobiłem tak i już. Podwieszenia to też nie tak całkiem jazda bez trzymanki - o ile tych pojedynczych npr zidentyfikować nie byłem w stanie o tyle te 10-prowadnicowe to czechosłowackie SR55. Inna sprawa, czy były stosowane w Syrii. Zrobiłem model w takiej konfiguracji, aby cieszył oko zwoją odmiennością. Ale jak napisałem, kompletnie oderwany od rzeczywistości nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sukę zrobię

 

Że co zrobisz?

 

Su-22M4, vel sukę ;) Spytaj kogokolwiek, kto pracuje/pracował przy tym samolocie, inaczej go nie nazwie. ;)

 

@Przemosto - w wolnej chwili powalczę z tym wlotem skoro tyle osób o nim wspomina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym malowaniem to nie do końca S-F, syryjczycy używali MiG-15bis, co prawda zdjęcia znaleźć w sieci to ciężka przeprawa, niemniej jednak:

 

Mikoyan-Gurevich MiG-15

 

poza tym kolory wzorowałem na syryjskich MiG-17, więc nie są oderwane od rzeczywistości. Numer burtowy i rozkład plam jest owszem dowolny, ale na to już nic poradzić nie mogłem, zrobiłem tak i już. Podwieszenia to też nie tak całkiem jazda bez trzymanki - o ile tych pojedynczych npr zidentyfikować nie byłem w stanie o tyle te 10-prowadnicowe to czechosłowackie SR55. Inna sprawa, czy były stosowane w Syrii. Zrobiłem model w takiej konfiguracji, aby cieszył oko zwoją odmiennością. Ale jak napisałem, kompletnie oderwany od rzeczywistości nie jest.

 

O.K. Mikele, tego się nie będę czepiał bo znawcą tematu nie jestem.

Jedynie jeszcze raz podkreślę, że w kilku momentach modelowania mogłeś zrobić "kroczek" w tył, dokonać poprawek i zafiniszować.

Nie jest źle! Gdybyś nie dawał fotek z przodu, to pies z kulawą nogą by się nie domyślił, że coś tak nie tak z wlotem i statecznikiem. Ale rozumiem, modelarski honor.

Będziesz i tak należeć do grupy, raczej nielicznych, którzy dotarli do finału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że to konkurs internetowy nie znaczy, ze można naginać rzeczywistość i publikować tylko zdjęcia "ładne". Z resztą, koń jaki jest każdy widzi Co do finału - sporo jest modeli w klasie standard, które prezentują się bardzo dobrze już na etapie budowy, więc konkurencja będzie i duża i wyrównana. Wszystko w rękach głosujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sukę zrobię

 

Że co zrobisz?

 

Su-22M4, vel sukę ;) Spytaj kogokolwiek, kto pracuje/pracował przy tym samolocie, inaczej go nie nazwie. ;)

 

@Przemosto - w wolnej chwili powalczę z tym wlotem skoro tyle osób o nim wspomina

 

No wiesz, jak go robiłeś tak długo to się nie dziwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ogólne wrażenie sprawia pozytywne,malowanie OK ,poza odrapaniami nie podobają mi się ,biały film nie obciety z flagi na ogonie ,geometria ale to juz pisano.

Plus za kalki ładnie sie wtopiły i za podjęcie tematu ,ja ten model sklejałem ostatni raz z 20 lat temu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.