Skocz do zawartości

F-86 Sabre Włochy 1/72 Airfix


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dzisiaj szybki model prosto z pudła. To już trzeci Sabre Airfixa w moim wykonaniu. Po prostu bardzo przyjemnie składa się ten model. Jedyny mankament to dosyć głębokie linie podziału, co dosyć razi w oczy w malowaniu bez metalizera. Model miał być testem pod nowe dla mnie techniki urozmaicania powierzchni. Zastosowałem rozjaśnianie paneli i cieniowanie suchymi pastelami.

 

sh105404.jpg

sh105405.jpg

sh105407.jpg

sh105408.jpg

sh105409.jpg

sh105410.jpg

sh105413.jpg

sh105415.jpg

sh105416.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem schludnie i miło dla oka wykonany Sabre kolego Karambolis

 

Rozjaśnienia baaaardzo delikatne, ale jak na początek jest nieźle. Jedyny z nimi problem jest taki, jest przebarwiona powierzchnia gryzie się trochę z brakiem jakichkolwiek śladów eksploatacji na modelu.

 

Z mankamentów wymienić mogę jedynie drobne nierówności malowania przy przejściach kolorów na kołach i ramie owiewki oraz paprochy na ogonie. Oprócz tego reszta naprawdę dobrze się prezentuje.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem schludnie i miło dla oka wykonany Sabre kolego Karambolis

Dziękuję

Rozjaśnienia baaaardzo delikatne, ale jak na początek jest nieźle. Jedyny z nimi problem jest taki, jest przebarwiona powierzchnia gryzie się trochę z brakiem jakichkolwiek śladów eksploatacji na modelu.

Rozjaśnienia i pastele, szczególnie na spodzie widać w świetle dziennym dosyć dobrze, ale nie potrafiłem ustawić tego do zdjęcia. Chyba trzeba zainwestować w namiot bezcieniowy.

Z mankamentów wymienić mogę jedynie drobne nierówności malowania przy przejściach kolorów na kołach i ramie owiewki oraz paprochy na ogonie. Oprócz tego reszta naprawdę dobrze się prezentuje.

Paprochy z ogona można łatwo odkurzyć ;) Jeśli chodzi Ci o to zbielenie na szczycie ramy, to jest to ukruszony plastik, a nie nierówność malowania. W tym miejscu był kanał wlewowy, ale niestety każdy z trzech Sabre Airfixa jakie miałem, miał ten kanał brutalnie odłamany, tak że szkło się rozwarstwiło i wygląda to jak wygląda :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego zamiłowania do takich "rowków" u Airfixa. Pod tym względem "idą pod prąd".
A ja rozumiem. Airfixy to popularne modele dla "gawiedzi", często malowane pędzlem. Czy kiedykolwiek widziałeś jak wyglądają delikatne linie podziałowe (np takie jak robi Hasegawa albo Fujimi) po położeniu pędzlem np dwóch warstw Humbrola i werniksu? No właśnie - nikt nie widział, bo... znikają!

 

Sabre podoba mi się. Czysty i schludny styl jest bliski mojemu sercu! Z tym, że optuję bardziej za sciemnianiem wokół linii zamiast rozjaśniania paneli. Wygląda to IMHO bardziej realistycznie. Ale to kwestia indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja rozumiem. Airfixy to popularne modele dla "gawiedzi", często malowane pędzlem.

 

Hmm. No może jest to i pewne wyjaśnienie, choć ja raczej doszukuję się w tym jakichś tańszych, mniej precyzyjnych metod, tudzież wykonawców form wtryskowych.

Gawiedź, nie zwraca uwagi na takie drobiazgi jak zamalowane linie (pamiętam jak sklejałem swoje Plasticarty).

Nieliczni z gawiedzi, którzy zwrócą na to uwagę, wcześniej czy później dostrzegą też czym różni się nowy Airfix od Hobba Bossa czy czegoś z wyższej półki. No i przestaną być gawiedzią.

Na razie wygląda na to, że faktycznie Airfix celuje w fanów i mniej wybredną, czy też mniej zasobną klientelę.

Podobno ich MiG-15 to, pod względem wymiarowym, kompletne fiasko? Dla gawiedzi i tak bez znaczenia, 0,5cm w te czy we wte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model Sabre, gratuluję. Rozjaśnienia paneli wydają mnie się zbyt plamiaste, na większych panelach są cirke takie same jak na mniejszych, tylko jest ich więcej, widziałbym na dużych panelach nie kilka, a jedno większe rozjaśnienie, no i zagłębienia wylotowe pewnie bym przyciemnił. To nie krytyka, tylko spostrzeżenia bardzo subiektywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.