Skocz do zawartości

Pytanie: Jak dobrze pomalować model ciężarówki.


Andzelo77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Mam pytanie odnośnie malowania modeli pojazdów cywilnych (pewnie był gdzieś poruszany ale nie mogę się dokopać).

Jeżeli można proszę o pomoc w określeniu ilości warstw farby akrylowej nakładanej aerografem (zakładam że aż do braku przebarwień) ale co ważniejsze ile warstw lakieru, kiedy i jak polerować (jakiego materiału użyć) aby uzyskać ładny połysk.

 

Dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Taki skrót myślowy Myślę, że gdybyś poznał całokształt działalności kolegi u4an to byś go tak nie bronił.

Z mojej strony tyle, nie chcę zaśmiecać tematu autorowi.

 

Nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

...Jeżeli można proszę o pomoc w określeniu ilości warstw farby akrylowej nakładanej aerografem (zakładam że aż do braku przebarwień) ale co ważniejsze ile warstw lakieru, kiedy i jak polerować (jakiego materiału użyć) aby uzyskać ładny połysk...

Temat wcale nie taki głupi. Zrobiłem kilka cywili i też miałem z tym problemy aby uzyskać ładny efekt. Moje dośwaiadczenia (niezbyt duże) są takie.

Najpierw farba: Im mniej tym lepiej mówią modelarze, ale ja daję 3 warstwy, aby uniknąć tego, że na krawędziach ulegnie przetarciu.

Lakier bezbarwny. Jak za mało to przy polerowaniu ryzyko przetarcia farby.

Więc też mniej więcej 3 warstwy. Na wystawach widać sporo modeli, gdzie znacznie przesadzono z ilością lakieru i model wyglada jakby był zalany żywicą.

Jak zaznaczyłem moje doświadczenia nie są duże w tym zakresie i może fachowcy zechcą podjąć temat.

PS. Najładniejszy połysk (jak do tej pory) uzyskałem na F-16, gdy matowy lakier Humbrola zapomniałem rozmieszać przed użyciem i F-16 się błyszczy jak psu j..ca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najładniejszy połysk (jak do tej pory) uzyskałem na F-16, gdy matowy lakier Humbrola zapomniałem rozmieszać przed użyciem i F-16 się błyszczy jak psu j..ca.

Czyli - ni mniej, ni więcej, tak jakbyś pomalował model błyszczącym Humbrola 0laughing.gif .

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.