Skocz do zawartości

KV-1B Tamiya 1/35 by SiM


simpl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dałem lakier mat na pigment vallejo to stało się coś podobnego.Pigment wyglądał jak kurz ceglany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czołem. Lakier bezbarwny faktycznie położyłem na pigment ale na pierwszą warstwę. Po położeniu pierwszej warstwy pigmentu zorientowałem się że nie uda mi się zmatowić sidoluxu za pomocą samych pigmentów i pomalowałem go matem, a następnie położyłem jeszcze trzy warstwy pigmentów. Właściwie to używam startych pasteli. Wina raczej leży po stronie zastosowanych kolorów. Poszedłem w brązy, a powinienem uderzyć bardzie w szarości. Może dziś znajdę chwilę żeby spróbować zmodulować kolor kurzu. Dzięki za opinie i podpowiedzi.

Pozdrawiam Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Postanowiłem spróbować swoich sił i staram się zbudować podstawkę dla Klementa. Nie będzie to nic specjalnego - ot zwykła piaszczysta droga. W otwartym włazie zagościł również dowódca. Następne zdjęcia będą już chyba w galerii bo projekt zbliża się ku końcowi. Zostało jeszcze pomalować podstawkę i zróżnicować ją kolorystycznie. Zrobić ramkę wokół podstawki (była by już dziś lecz listewka którą kupiłem okazała się za krótka o 2 cm). Ogarnąć po raz kolejny pigmenty na czołgu tak żeby pasowały kolorystycznie do podłoża. Proszę o rady i podpowiedzi gdyż przez weekend zamierzam zakończyć projekt.

 

pozdrawiam Szymek

 

 

adsc00931.jpg

 

adsc00922.jpg

 

adsc00920.jpg

 

adsc00919.jpg

 

adsc00918.jpg

 

adsc00929.jpg

 

adsc00925.jpg

 

adsc00934.jpg

 

adsc00932.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zdjęcia słabo pokazują kolorystykę pojazdu. Piach na gąsienicach i wannie wygląda jakby był śniegiem. To pewnie przez lampę błyskową.

Dopracowania stanowczo wymaga figurka. Teraz niestety wygląda jak błyszczący manekin.

 

Dlaczego musisz go koniecznie skończyć w weekend ? Kto Cię goni człowieku ? Zacząłeś bardzo fajnie i teraz naprawdę byłoby szkoda gdybyś miał coś popsuć nadmiernym pośpiechem. Powoli dopracuj całość i będzie na co popatrzeć.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te białe plamy na kadłubie jakoś nie za bardzo pasują do całości. Wygląda to jak pozostałość po zimowym wapnowaniu.

A i jeszcze jedno lewa gąska odwrotnie założona. Nie wiem czy jeszcze dasz radę to skorygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przykro mi jeśli czujecie się zawiedzeni ale moje umiejętności i środki które posiadam nie pozwalają na dalszy rozwój modelu. Efekt moich prac można obejrzeć w galerii:

viewtopic.php?f=68&t=32106

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.