Skocz do zawartości

1/35 German 17cm Kanone 18 Trumpeter


divv

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście uważam, że kupowanie metalowej lufy mija się z celem, chyba że chodzi o perforowany karabin maszynowy do skali 1:72.

 

Nie mam nic do zarzucenia Trumpeterowi co do ich lufy, jedynie co mnie wkurzało to nadlewki na małych częściach - praktycznie nie do usunięcia bez spiłowanie połowy właściwego elementu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Czekając na farby z Martoli (wreszcie doszły) postanowiłem, że prysnę czarną Tamiyę XF-1 we wszystkie trudno dostępne miejsca i zakamarki - tam,gdzie mogę nie dojść Feldgrau. Nie wiem do końca, czy to był dobry pomysł, bo w sumie zaciemniłem 70% repliki. Ale jest.

 

Lufa dostała zaciemnienie od spodu.

 

2012-03-08_0029.jpg

2012-03-08_0031.jpg

2012-03-08_0032.jpg

2012-03-08_0033.jpg

2012-03-08_0034.jpg

2012-03-08_0035.jpg

2012-03-08_0036.jpg

2012-03-08_0038.jpg

2012-03-08_0039.jpg

2012-03-08_0041.jpg

2012-03-08_0042.jpg

2012-03-08_0043.jpg

 

Oponki ponacinałem, patent ściągnięty z warsztatu Pak 43/41 (88mm) AFV club 1:35 by Firefly Vc

2012-03-08_0045.jpg

 

Rozpocząłem również malowanie tyczek artyleryjskim, które jakimś cudem udało mi się odkleić od łoża.

 

2012-03-08_0044.jpg

 

Mam już farbę bazową, wkrótce malowanie - po raz pierwszy będę malował z rozjaśnieniami...

 

Na błotniki planuję wysypać nieco rdzy, bo skorą są takie obite, to i rdza musi się pojawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiedziałem o takich właściwościach farb błyszczących (może kilka słów więcej pls?), a po drugie to tylko taką mam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie, o nie ma co więcej pisać. Po prostu farby błyszczące mają to do siebie, że dodatkowo zabezpieczają przed odpadnięciem jakieś drobne elementy.

Poza tym na przykład metalizery Alclada muszą być nanoszone na idealnie gładką powierzchnię, więc zamiast potem malować błyszczącą jakieś fragmenty, można mieć to "z głowy" od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Mały updacik. Cała para idzie w Super Stalliona, ale o Kanonie nie zapominam. Mam już zakupione farbki na rdzę, gdyż mój egzemplarz będzie lekko sfatygowany. Jak tylko wykończę Stalliona (lub on mnie), to wracam do armatki, już niewiele zostało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Warsztat nabiera tempa.

 

Powstała podstawka - obudowa z listewki z Castoramy, podstawa z płyty pilśniowej. Teren ukształtowany styropianem i zalany gipsem zmieszanym z piaskiem.

 

Model dostał rdzę, gdyż armata będzie utknięta w rowie, nad rowem kilka pniaków, trawka i mnóstwo błota. W sensie, że utknął w rowie podczas chwalebnego przemieszczanie się armii niemieckiej w tył na z góry upatrzone pozycje.

 

Zapraszam do galerii:

 

2012-06-15_0117.jpg

2012-06-15_0120.jpg

2012-06-15_0124.jpg

2012-06-15_0125.jpg

2012-06-15_0126.jpg

2012-06-15_0127.jpg

2012-06-15_0128.jpg

2012-06-15_0130.jpg

2012-06-15_0131.jpg

2012-06-15_0132.jpg

2012-06-15_0133.jpg

2012-06-15_0134.jpg

2012-06-15_0135.jpg

2012-06-15_0138.jpg

2012-06-15_0139.jpg

2012-06-15_0140.jpg

2012-06-15_0142.jpg

 

Wyraźnie widać jeszcze sól, jak dostanie washa, to sie zmieni w błoto :-)

 

Dodałem parę cymesów jak parciane osłony sprężyn oraz wymalowałem literkę A na zamku oraz suwnicy działa. Na napis WOTAN w Alte Schwabacherze sie nie odważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam.

 

Czerwień wyszła przypadkowo, podczas pierwszej próby rdzawienia, troszkę mi wyszła podczas solenia, ale pomyślalem, że tak ciupkę urozmaicę model kolorystycznie.

 

W sumie i tak wash przede mną, czerwień powinna się stonować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja myślałem, że ten czerwony to minia, a czarny to goły metal. Tak by to ładnie wyglądało, ale jeśli ten czerwony kolor to rdza to jestem na nie. Jeśli chcesz zrobić efektowną rdzę to najlepszy jest do tego zestaw LC Rust&Dust. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rdzy użyłem kolorów Valleyo. Powiem wam szczerze, że po przykryciu błotem i tak niewiele widać. Ogarnę się i puszczę kilka nowych zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obklejony błotem - faza 1. Dojdzie więcej błota pod kołami i na podwoziu (w paru miejscach nie ma nic). Faza druga to prószenie pyłem i jakieś zacieki od deszczu.

 

Podstawka wymaga dalszego kolorowania, do tego dojda kamienie plus trawa oraz drzewostan. Drzewa będą raczej łyse, bo pora jesienna.

 

Wszystko robię pierwszy raz, więc apeluje o wyrozumiałość

 

2012-06-17_0001.jpg

2012-06-17_0003.jpg

2012-06-17_0004.jpg

2012-06-17_0005.jpg

2012-06-17_0007.jpg

2012-06-17_0009.jpg

2012-06-17_0010.jpg

2012-06-17_0011.jpg

2012-06-17_0012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, oj. Coś mi się wydaje że nie tędy droga. Na chwilę obecną model dużo stracił. Detal się zatarł, a podstawka dodatkowo zamiast wyeksponowac go, przytłacza go dziwną kolorystyką. Przykro mi to pisac, ale jest gorzej niż było. Oczywiście jest to moja subiektywna opinia. Dla potwierdzenia tego porównanie tych dwóch zdjęć:

 

Tutaj ok (rdza już była omawiana)

2012-06-15_0140.jpg

 

Tutaj - już be.

2012-06-17_0004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.,

Krzysiek ma rację. Za dużo błota ! ! ! Ja też go nigdy nie szczędzę, ale trzeba to robić z umiarem. Sądzę, że podstawka to dopiero początek. Kombinuj dalej, może coś z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sam nie wiem, późna jesień, pełno błota, gliniasta ziemia, Niemcy się spieszą, armata wpada do rowu, wszystko zasyfione, transporter sypie błotem spod gąsienic, Niemcy klną, ogólnie - jatka. Dla mnie ma to sens.

 

Rzeczywiście podstawka i model są podobne kolorystycznie, co nie dziwi, gdyż użyłem i tu i tam tych samych kolorów (wydaje mi się to logiczne), po za tym - jak wspomniałem - podstawka nie jest jeszcze skończona.

 

Zgadzam się, że w błoceniu nietrudno się zapędzić, być może rzeczywiście w paru miejscach jest go za dużo.Wzorowalem się nieco na tym zdjęciu - jak widac, tył jest kompletnie zababrany:

 

Art4521cmMrser182.jpg

 

Jednak zdjęcie nie jest do końca wyraźne. Jedyna opcja to więcej zdjęć. Może posiadacie jakoweś, co by mnie mogły naprowadzić na dobry trop, chociaż myślę, że aż tak źle to nie jest ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą jeśli chodzi o robienie podłoża,ale proponowałbym pooglądać najpierw foty samego błotka,spróbować odwzorować to na podstawce a później brać się za brudzenie armatki,chwilowo to się nie zgrywa wszystko razem,te czerwone ciapki to chyba nie bardzo. A możesz z tego fajną winietkę wyciągnąć jeszcze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą jeśli chodzi o robienie podłoża,ale proponowałbym pooglądać najpierw foty samego błotka,spróbować odwzorować to na podstawce a później brać się za brudzenie armatki,chwilowo to się nie zgrywa wszystko razem,te czerwone ciapki to chyba nie bardzo. A możesz z tego fajną winietkę wyciągnąć jeszcze .

 

No cusz, taką miałem wizję błota i musi tak zostać . Kolory podstawki rzeczywiście są jeszcze dziwaczne, skoncentruję się na poprawieniu jej.

 

Moim podstawowym celem jest przetestowanie różnych technik brudzenia, zrobienie podstawki, sianie trawy i sadzenie drzew itp. Niekoniecznie będzie to idealne, ta podstawka to taki mój poligon doświadczalny przed kolejnymi modelami. Po prostu muszę daną technikę zastosować i zrozumieć swoje błędy, żeby następnym razem wyszło dobrze. Niestety, ten typ tak ma

 

PS. Jak mi się nie uda za pierwszym razem, to też nie oznacza, że uda się kolejnym razem . Na razie mam dużo radości z takiego hobby, po co się stresować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowicie rację - to ma być radocha dla ciebie. A my możemy ewentualnie wyrażać nasze uwagi, które mogą pokazać co z naszego punktu widzenia jest nie tak. Nic na siłę. Działaj dalej, zobaczymy co się uda z tego wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.