Skocz do zawartości

Pzkpfw V Panther Ausf.A


Michał96

Rekomendowane odpowiedzi

A nie chcesz kupić w tej samej cenie GS? Zawsze sięprzyda i zimmerit zrobisz gdzie chcesz ( z uszkodzeniami włącznie).

Grzesiek ma 100% racji. Sam robiłem w swojej panterze z GS'a... fakt troszkę się naździerałem bo nie zawsze spełniał oczekiwania ale w końcu wyszedł... jeśli się zdecydujesz to na zakup GS'a to podeśle ci maszynkę do robienia zimu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ważne aby moczyć narzędzia w wodzie (raz za czas). Wtedy masa się do nich tak nie klei.

 

Spróbuj, dasz radę . Znalazłem w internecie fragment rozmowy o zimmericie

 

A i bym zapomniał jeszcze zimmerit z Eduarda, z blaszki( nie jest drogi).

 

Ale nie jest wart nawet tych niewielkich pieniędzy...

Najlepszym "gotowcem" jest ATAK - a i tak wprawnie zrobiony własnoręczny, prezentuje się o wiele realniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra przekonaliście mnie, jutro kupuję ale inną mase-poksyline, robiłem już nią zimmerit i efekt jest świetny.

Co do maszynki, niby kółko od zapalniczki jest dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz tylko pamiętać, że nie we wszystkich miejscach miał taką samą szerokość. Najlepiej sobie podejżeć jakieś zdjęcia, choćby nawet gotowców z ATAK lub EDKA. A nie robisz tego kratkowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz tylko pamiętać, że nie we wszystkich miejscach miał taką samą szerokość. Najlepiej sobie podejżeć jakieś zdjęcia, choćby nawet gotowców z ATAK lub EDKA. A nie robisz tego kratkowego?

Jesteś pewien Krzysiek z tą szerokością zimu... pamiętam jak w swojej robiłem to jednej szerokości.

Nie znalazłem żadnej wzmianki na temat szerokości zimu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pomyślałem jakjuż napisałem. Coś mi się zdawało że np. na osłonie jażma KM powinien być wąski. Ponadto zasugerowałem się też narzędziem jakie mam do zimmeritu - ma ono dwa rodzaje grubości kółek (teraz myśłę czy przypadkiem to drugie nie jest do skali 1/72).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam opis do tych wzorków

 

1. Vertical columns of horizontal ridges

o Pz.Kpfw. III

o Sutrmgeschütz Ausf. G

o Pz.Kpfw. IV Ausf. H, J

o Pz.Bef.Wg. IV

o Sturmgeschütz IV

o Panzerjäger IV

o Panzer IV/70 (V)

o Sturmpanzer

o Wirbelwind

o Ostwind

o Pz.Kpfw. Panther

o Jagdpanther

o Bergepanther

o Pz.Kpfw. Tiger Ausf. E

o Panzersturmmörser

o Elefant

o Pz.Kpfw. Tiger Ausf. B

o Jagdtiger (Porsche only)

2. Horizontal columns of vertical ridges

o Sturmgeschütz Ausf. G

o Pz.Kpfw. IV Ausf. H

o Panzerjäger IV

o Pz.Kpfw. Panther Ausf. G

3. As pattern two, but with one-waydiagonal groves

o Pz.Kpfw. Panther Ausf. G

4. As pattern two, but with vertical groves, seperating the columns into small boxes

o Sturmgeschüz

o Pz.Kpfw. Panther Ausf. A, G

5. Small squares

o Sturmgeschütz

o Pz.Kpfw. Panther Ausf. A, G

o Jagdpanther

6. Square waffle-like pattern

o Sturmgeschütz Ausf. G

o Sturmhaubitze

o Pz.Kpfw. Panther

o Pz.Kpfw. Tiger Ausf. E

7. Similar to pattern two, but with the ridges being diagonal, and changing direction for every column

o Pz.Kpfw. IV

8. As pattern three, but with the diagonal groones going both ways, forming rhomb-like figures

o Pz.Kpfw. Panther

9. As pattern one, but with horizontal grooves, seperating the columns into small boxes

o Sturmgeschütz

o Pz.Kpfw. Panther Ausf. G

10. Similar to pattern six, but one with rhombs rather than squares

o Sturmgeschütz

11. Continuoues vertical ridges

o Panther

o Sd.Kfz. 251 Ausf. D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimmerit.png

Wzory zimmeritu. Dziwne, że jeszcze nie spotkałem 10 pozycji .

Grzesiek mnie to w ogóle nie dziwi... który modelarz aż tak bardzo by się nudził żeby zrobić ten wzór

 

To ja dodam opis do tych wzorków

Świetna sprawa... i w ten sposób te dwa posty (Grześka i Jacka) zrobiły się bardzo ważnym wyznacznikiem zimmu do niektórych maszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie sądziłem nawet, że są w ogóle takie informacje na temat zimmeritu

Oto efekt prac z ostatnich dwóch dni. Wiem że grzebię się niesamowicie, ale staram się przy tym jak nigdy, wzystko szflifuję po kilka razy, przymierzam i dorabiam z puszek. Udało mi się zdetalizować narzędzia z uchwytami, na górnym pancerzu porobiłem pare poprwek, znalazłem szekle, nawierciłem rury oraz zrobiłem trzy uchwyty na tylnym włazie-wiem, że to jeszcze nie wszystkie Dzisiaj zamawiam szpachle oraz grille od edka. W tygodniu powinienem kupić też poksiline. No i trzeba zacząć grzebać nad osłonami pancernymi-chyba toma się nazywają ?

 

 

img0450o.jpg

 

img0451lf.jpg

 

img0457qq.jpg

 

img0459sh.jpg

 

img0460cu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna sprawa... i w ten sposób te dwa posty (Grześka i Jacka) zrobiły się bardzo ważnym wyznacznikiem zimmu do niektórych maszyn

Można by to wydzielić i przykleić. Może się przydać innym.

Grzesiek mnie to w ogóle nie dziwi... który modelarz aż tak bardzo by się nudził żeby zrobić ten wzór

6 też niezła .

Wiem że grzebię się niesamowicie, ale staram się przy tym jak nigdy, wzystko szflifuję po kilka razy, przymierzam i dorabiam z puszek.

Chwali się.

No i trzeba zacząć grzebać nad osłonami pancernymi-chyba toma się nazywają ?

Thoma*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, chcę wykonać od podstaw wizjer ten na przedniej płycie-myślę że nie jest on pokryty zimmem, macie jakieś zdjęcia może od wewnątrz, jak on wyglądał? I ostatnie, pojazd R02 na którym się wzoruję jest wersją dowódczą, z tyłu ma jakieś mocowania na radiostację, musze je jakoś zrobić, ale nie mam jakiegoś pomocnego zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Michał rozmawialiśmy o bocznych osłonach i ich mocowaniach. Pozwoliłem sobie zamieścić te rysunki... na pewno pomogą Tobie i innym.

 

071mini.jpg

To samo w powiększeniu

http://www.imagic.pl/files/23148/German%20Panther%20Medium%20Tank/071.jpg

078mini.jpg

To samo w powiększeniu

http://www.imagic.pl/files/23148/German%20Panther%20Medium%20Tank/078.jpg

I tutaj najbardziej konkretny rysunek którym dysponuje dzięki jak zwykle pomocnemu Jackowi bigmodel

Beznazwy21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że wstawiłeś, nie jedna osoba z nich skorzysta. Kurcze, zdjęcie z montażem osłon jest powalające, rozwiązało cały mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są zbyt skomplikowane. Fototrawionki czy sam robisz? Można by samemu to spróbować zrobić.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Michał twój temat to jest moja rekompensata za to że w gniewie kazałem moderatorowi usunąć mój wątek z tą panterą (było tam sporo informacji i materiałów na jej temat) dlatego nie raz jeszcze Ci pomogę w tym temacie zasypując cie informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za off-top ale może byś Janusz jeszcze raz się na tę starą Tamkę porwał - chyba jest dość tania.

Również sorki za off-top wiesz że dzisiaj ją oglądałem w sklepie i tak się zastanawiałem... ale najpierw muszę pokończyć zaczęte już warsztaty. I obiecuje że raz jeszcze zakupie tą panterę... można z niej wiele wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Michał twój temat to jest moja rekompensata za to że w gniewie kazałem moderatorowi usunąć mój wątek z tą panterą (było tam sporo informacji i materiałów na jej temat) dlatego nie raz jeszcze Ci pomogę w tym temacie zasypując cie informacjami.

 

To świetnie

 

Te osłony thoma robię sam Grzesiek. Chcę zrobić w tym modelu wszystko sam-oprócz siatek-grille od abera To jak z tym wizjerem i mocowaniami w wersji dowódczej, macie może jakieś zdjęcia, bo nic nie mogę znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Michał twój temat to jest moja rekompensata za to że w gniewie kazałem moderatorowi usunąć mój wątek z tą panterą (było tam sporo informacji i materiałów na jej temat) dlatego nie raz jeszcze Ci pomogę w tym temacie zasypując cie informacjami.

 

A nie wydaje Ci sie Twitch ze wywalanie watku w ktorym sporo ludzi napisalo kilka ciekawych rzeczy na temat Pantery i nietylko to rozsadny pomysl?....troche szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.