Skocz do zawartości

Pzkpfw V Panther Ausf.A


Michał96

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Wojtas, ta lina idzie do poprawki, bo jest też źle ułożona i dlatego rzuca się w oczy. Linka jest z zestawu dragona. Nie Tomek, wanna nie jest sklejona, jak skończę brudzing wanny i zakładanie gąsek wtedy skleję całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mała aktualizacja. Najpierw dałem sidolux, później poszedł delikanty wash-może nawet coś bardziej pod filtr. Zrobiłem go bardzo delikatnego, żeby nie wypuklić bardziej zimmu. Mam zamiar w każdą szparę zapuścić ,,kurzowy wash", żeby kurz podkreślił wszystkie linie, zagłebienia i blachy. Poszła też pierwsza biedronka, jutro będzie powtórka żeby uzyskać lepszy efekt.

 

img0449en.jpg

 

 

img0451s.jpg

 

 

img0460pz.jpg

 

img0464pf.jpg

 

Wiem wiem, że się świeci dajcie mi dojść do końca prac, to zobaczycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tak obicia zimmu dostaną jeszcze coś w rodzaju białego filtru i troszkę olejnej farby. Ta lina krótkawa, ale też jest źle ułożona, czeka na poprawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal

Fajnie jest. Widać że czytasz i robisz w miare możliwosci poprawki.

Pozbieraj troszkę kasy i dokup to z narzędzi to co z praktyki przy tym modelu Ci zabrakło.

Chętnie obejrze następny Twój warsztat.

 

Polemika:

I znowu moja wina (że kazałem usunąć mój warsztat z panterą) gdyby był to byś wiedział że zdjęciami muzealnych pojazdów nie wolno się sugerować w 100% zimmerit mógł być nakładany od podstaw przez ekipę muzealną.

 

Racja x2

Ale to:

 

t2012022512593848825890.jpg

 

jest fotką z zakładów M.A.N. z marca 1944

źródło W.Trojca "TankPower PzKpfw V PANTHER vol. 4 str 46

 

 

Co do osłon bocznych to faktycznie są za nisko ale odstęp ich od pancerza nie jest pokazany dobrze na Twoich zdjęciach... ja osobiście bym się nie porwał na ich dorabianie a Michał tak.

 

Możliwe że przez to że są za nisko wyglada na to że są za daleko. Fotek jest sporo. Jak znajdę konkreta to wstawię.

 

 

Co do zimmeritu to mam prawo się na ten temat wypowiedzieć bo robiłem go i to niejednokrotnie... po pierwsze to jakość zdjęć jest taka że nie można w 100% trafnie ocenić jego grubości

 

Można ze zdjęć na 98%

i to

http://www.panzerpunkt.info/artykuly/zimmerit.htm

 

po drugie to duża cześć panter był tym lepiszczem pokrywana w warunkach polowych z różnymi efektami

 

Nie zgadzam się. Tylko fabrycznie.

 

a po trzecie to nie jeden by wolał zakupić zestaw dragona z gotowym zimmeritem i nie próbować nowych technik i nabierać doświadczenia a Michał porwał się na to i jak na jego pierwsze próby to wyszedł o kosmos lepszy niż mój pierwszy zimm.

 

Zgadzam sie co do zależności portfel a możliwość zakupu dodatków czy madeli full wypas. (nie zawsze cena daje jakość).

Michal robi model. Jest to Jego model. Dostaje informacje od ludzi co się podoba a co nie. Jego prawo decydować co wykorzysta a czego nie.

 

 

 

Tutaj rysunek który już kiedyś w tym warsztacie zamieściłem... zaznaczyłem na nim jaka jest odległość uchwytów na osłony od pancerza oraz zaczepy na osłony... wydaje mi się że w ten sposób można śmiało zaakceptować odległość osłon w modelu Michała.

Tak na szybko to 4 grubości osłony bocznej .

 

 

A i pomyślmy sobie jaki byłby odstęp gdyby te uchwyt wygięły się w stronę kół

Beznazwy21.jpg

Pojecia nie mam jaki byl system mocowania.

Co wiem?

Wiem :

Ceownik przyspawany do kadłuba . W to wsuwany wygięty płaskownik z dospawanymi(?) zaczepami na osłony.

Nie wiem:

Jak byl ustalony płaskownik z ceownikiem. Spaw, śruba czy inaczej?

Spaw daje stałe połączenie bez regulacji. Śruba łatwy montaż i regulacje.

 

 

Staram sie wskazywac błędy lub niedoróbki podając jakieś przykłady lub rozwiązania. Na pewno nie jestem nieomylny ale nie jestem sam i są lepsi w znajdowaniu rozwiązan i matriałów.

 

PS.

Z ostatniej chwili:

Pancerz pod zimmeritem był chyba w kolorze mini (niepotwierdzone ale barddzo prawdopodobne)

 

 

No to chyba wszystko.

Ukłony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, nawet jeżeli nie zrobię wskazanych przez ciebie błędów, to inni przeglądający warsztat znajdą coś dla siebie, taki warsztat to skarbnica wiedzy. Oto postępy, zrobiłem pare obić oraz wziąłem się za pigmenty.

To nie jest jeszcze wersja finalna, pigmenty będę ścierał częściowo, robił mokre ślady itp. Będą też metaliczne otarcia i tak dalej

 

img0448hpw.jpg

 

 

img0459lb.jpg

 

 

img0469zc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe No ja też na śmierć zapomniałem o zimmie na wizjerze, już go dorabiam. Masz rację Grzesiek, poniosło mnie jak kładłem zimmerit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powoli, ale coś jest. Jeszcze troszkę przzybrudzę górę i pomaluje pakę, wiaderko, worek itp. Zostało mi jeszcze pobrudzić wannę, no i podpicować wszystko Chyba zrobię małą winetkę. A.. no i obzimeritowany wizjer czeka na farbę. Mówię wam, mam tyle nauki, że nie wyrabiam, no ale 3 gim. trzeba myśleć o przyszłości...

 

img0450e.jpg

 

img0454cm.jpg

 

img0457lf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, wiesz o tym samym pomyślałem kładąc chusteczkę Ale jakoś pusto było tam z tyłu. No i chusteczka nie jest aż taka duża A tak ogólnie dobrze jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i upragniony weekend, spr. z chemii napisany na 4, z czego jestem bardzo usatysfakcjonowany, uczyłem się 5 dni A oto postępy, do niedzieli chyba skończę. Pomalowane wiaderko, paka, poprawiłem niektóre elementy. Jutro brudzę wannę, gąski, koła i resztę. Na pakę dojdzie jeszcze pare drobiazgów. No i malutka winetka będzie Sory za zdjęcia, ale baterie mi siadły i trzaskałem byle jak, żeby tylko zrobić

 

img0449hv.jpg

 

img0451gb.jpg

 

img0455d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, no kiedyś brudziłem błotem z ogródka Wstyd, ale co ta, dawne czasy. No paka to już tradycja

Podstawka będzie, ale malutka, żeby tylko pantera miała na czym stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.