Skocz do zawartości

Focke-Wulf Fw 190 A-5 - 1:48 - ITALERI


Jacko

Rekomendowane odpowiedzi

Mój drugi model. Z różnych przyczyn miałem ponad rok przerwy w jego "produkcji" i dokończyłem go ostatnio trochę na siłę i bez serca, ale chciałem znowu złapać bakcyla ;) Sam model też przez ten czas przeszedł kilka wypadków i wymagał reanimacji. Nie wyszło najlepiej, ale z powodów że tak napiszę kronikarskich, temat zamieszczam. Sam zauważyłem kilka większych i mniejszych błędów, a pewnie jeszcze większej ilości nie dostrzegłem. Znowu miałem kłopoty z washem, ale może kiedyś to jakoś opanuję. Drut miedziany po malowaniu odkształcił się i zaczął sprężynować, więc wygląda to trochę karykaturalnie ;) Następnym razem użyję czegoś innego.

 

105xu.jpg

 

106idz.jpg

 

107ka.jpg

 

110pt.jpg

 

111qmc.jpg

 

113zm.jpg

 

114ep.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygląda średnio. Widać ślady po pociągnięciach pędzlem, ślady eksploatacji/wash to już kompletna porażka. Model wygląda bardzo niechlujnie. Lepiej odpuścić sobie te zabiegi i skupić się na czystym sklejeniu modelu, oraz opanowaniu techniki malowania. W szczególności gdy się rozpoczyna/wraca do modelarstwa. A później rozpocząć przygody z Washami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę niestarannie zrobiony model ,ale mam nadzieję ,że będzie przestrogą na przyszłość. Nie zniechęcaj się ,pierwsza żarówka Edisona też nie świeciła idealnie. .Wystarczy trochę więcej czasu

i bez długich przerw. .Jeśli myślisz ,że mój pierwszy model

był fantastyczny ,to się mylisz.Pozdro.

I nie zachowuj się tak ,jak ten uśmieszek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle jak na początek. Widać, że starasz się wykonać model jak najlepiej. Myślę, że cały efekt psuje jedynie wash. Poza tym widać duży potencjał na przyszłość. Czekam na kolejne produkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważam że przyklask w ramach zachęcania i achy nad średnio wykonanym modelem jest lekko mówiąc małą obłudą...

wystawiając coś na forum trzeba liczyć się z krytyką i wiem że Jacko jest tego świadomy

Gdyby pominąć washa byłby poprawnie i czysto sklejony model... ale pamiętaj że to 1:48

Z jednej strony łatwiej robić większe a z drugiej na większych błędy zawsze są bardziej widoczne.

Walnij kilka 1:72 dla rozgrzewki i poćwiczenia washa i będzie git. I rozważ zmianę farbek bo humbrolki są trudne pożyciu Ja używam vallejo i jak dobrze położysz podkład to musisz się naprawdę postarać żeby powstały zacieki (lub smugi jak używasz pędzla)

życzę powodzenia w trudnych powrotach do nałogu i czekam na następną kronikę

Sam też wracam po przerwie do modelarstwa i wiem jak to jest

 

 

aaaaaaaaaaaa i jeszcze to też był kogoś pierwszy model ;)

viewtopic.php?f=77&t=31235

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygląda średnio. Widać ślady po pociągnięciach pędzlem, ślady eksploatacji/wash to już kompletna porażka. Model wygląda bardzo niechlujnie. Lepiej odpuścić sobie te zabiegi i skupić się na czystym sklejeniu modelu, oraz opanowaniu techniki malowania. W szczególności gdy się rozpoczyna/wraca do modelarstwa. A później rozpocząć przygody z Washami

I ja się pod tym podpisze, nie ma co ściemniać że model jest super, należy pisać prawde choć miała by być bolesna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do washa, to wolę próbować już teraz, bo jeżeli uda mi się coś skleić i pomalować lepiej, to szkoda to później zepsuć całkowicie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak na drugi model to moim zdaniem nie jest aż tak żle . Co do washa to ja też dopiero zaczynam przygodę z nim i pierwsze próby przeprowadzam na starych podniszczonych modelach aby opanować tą technikę. Mój drugi model wyglądał o wiele gorzej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.