Skocz do zawartości

Takie detale sa w pudel czy nie ?


AnonimBdg_4don

Rekomendowane odpowiedzi

Pisz poprawnie, zasadami ortografii, interpunkcji, wielkich liter, to może komuś się zechce odpowiedzieć.

Pytanie 1 - raczej ten fotel był kupowany oddzielnie, jako żywiczny dodatek.

Pytanie 2 - maluje się to od ręki z aerografu w paru warstwach, później np. cieniuje się jeszcze farbami olejnymi dla plastyków. (sprawdź terminy Wash, preshading, postshading, suchy pędzel, drybrushing; na stronie http://modelwork.pl/search.php)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa ;-) tylko nie wiedziałem czego dokładnie mam szukać ;-)

 

 

 

Dzięki Reggy już mi się wszystko wyjaśniło z tym malowaniem...

 

A co do tych foteli to się gdzieś je zamawia czy na własną rękę się robi ?

 

jak to jest z tymi modelami za jaką cenę .... widziałem model ten sam tzn inna firma i bardzo duża różnica cenowa ? lepiej kupować te droższe modele?

np

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?aukcja=&grupa_p=1&przedm=539509&grp=&f_pkt=

kosztuje niecałe 40zł

a ten

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?aukcja=&grupa_p=1&przedm=175162&grp=&f_pkt=

ponad 100żł

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy mógłbyś wyjaśnić co to są te kalki ?
Kalkomanie. Jezeli trzymales kiedykolwiek jakis model w garsci, to powinienes wiedziec, o co chodzi.

 

A tak w ogole, jezeli jestes az tak poczatkujacy, to ja Ci radze nie myslec poki co o jakichkolwiek dodatkach waloryzujacych, bo sobie z nimi poprostu nie poradzisz, zniechcecisz sie i rzucisz modelarstwo w kat. Najpierw sklej jakis zestaw prosto z pudelka, zrob to czysto, wyszpachluj, wyszlifuj, pomaluj... A dopiero wtedy bedziesz mogl zaczac myslec o jakiejkolwiek waloryzacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha xD no ja tam nie znam tych profesjonalnych nazw zawsze dlamnie to były naklejki xD

 

Dzieki Timi

 

ja za małolata sklejałem troszkę tych modeli...

i chciałem sobie skleić jakiegoś F-16 z bajerami... takie dokładniejsze...

 

machnę sobie coś light'owego zobaczę jak to będzie szło...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

machnę sobie coś light'owego zobaczę jak to będzie szło...
O to wlasnie mi chodzilo. Od tego zacznij. Zeby zrobic taki model, jak pokazales na zdjeciu, trzeba miec jednak troche wprawy, wyczucia, doswiadczenia, czy wrecz podrecznikowej wiedzy, nawet chcac korzystac z gotowych dodatkow. Bardzo czesto doswiadczeni modelarze rzucaja miechem na lewo i prawo przy zywicznych lub blaszanych dodatkach, a co dopiero ktos, kto zaczyna albo wraca do modelarstwa po wielu latach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.