Skocz do zawartości

M151A1 Shmira 1/35 Academy


Jasiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Na imię mam Janusz i mieszkam w Łodzi. Forum śledzę od jakiegoś czasu, ale do tej pory byłem tylko biernym obserwatorem, ponieważ udzielałem się głównie na forach kartonowych. Moja przygoda z modelarstwem zaczęła się od modeli kartonowych. Później przyszła fascynacja modelami plastikowymi, a jeszcze później z powrotem przerzuciłem się na karton. Niestety modelarstwo kartonowe jest bardzo czasochłonne, więc postanowiłem znów spróbować swoich sił w plastiku. Trochę to wszystko porąbane, ale który modelarz jest normalny Ponieważ mam jakiś tam dorobek modelarski, który zachował się na półkach, to chciałbym co nie co pokazać. Na początek M151A1 Shmira. Sam model to produkt Academy. Od siebie dodałem broń strzelecką i RPG z zestawu figurek żołnierzy izraelskich firmy Dragon. Magnetofon pochodzi z zestawu dodatków w 1/35 Academy. Z tego co pamiętam, to model malowany był pędzlem, więc szału nie ma, ale po paru latach spędzonych na półce prezentuje się całkiem nieźle. Zapraszam do obejrzenia zdjęć. Krytyka i opinie mile widziane.

 

01a9fb58e89511bf.jpg

6ec88cd94b53463cm.jpg 4cc5daed6a6f5014m.jpg 45d3f4e32ea3ba37m.jpg e6d3bc894b27dba9m.jpg 71d59ac78f53e47fm.jpg ebed7aea096b12f0m.jpg 3f19dc17a97504fam.jpg 34c599fb0f6e23d7m.jpg 93609c9c57671a07m.jpg 8c3b3b0ed445b149m.jpg 2937d85e40f625f0m.jpg cb64435f58ff5369m.jpg 00c2587703c39e51m.jpg 4009ebfb23c2e358m.jpg 20de2e5330845b8em.jpg

 

Zanim zaprezentuję coś nowego, muszę odkurzyć modele które jeszcze mam i po drobnych zabiegach kosmetyczno remontowych zaprezentuje ich galerię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jestem pierwszy. Uznamy że do tego etapu wykonany bardzo ładnie, szczególnie że to pędzel - technika dla mnie obca. Jednak brak mu dalszych kroków jak wash, trochę olejów i może jakiegoś budzenia tudzież robić. Do następnego modelu żaluzje warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz i uwagi. Robiłem ten model ładnych parę lat temu i nie miałem wtedy pojęcia o technikach typu wash oraz innych fajnych trikach poprawiających wygląd modelu. Dlatego ograniczyłem się tylko do delikatnych przetarć suchym pędzlem. Mam w planach odmłodzenie MCV Warriora z Academy, który też jest poprawnie sklejony i pomalowany, ale nic po za tym. I właśnie na nim spróbuję przetestować nakładanie washu i pigmentów. Poniżej mój Warrior:

 

da05d46c2d46cff1m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysto posklejany i nieźle pomalowana baza, czyli najważniejsze już umiesz

Wszystkie techniki o których pisał bazylms przyjdą z czasem, najważniejsze to czytać i próbować samemu. W sumie na twoim miejscu spróbowałbym z washem i może kurzeniem na tym modelu, bo zwłaszcza wash nie jest jakąś wybitnie trudną techniką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No Szmirą, to na pewno ta Shmira nie jest

 

Model wygląda dobrze, aczkolwiek kolega Krzysiek słusznie zauważył, że w stanie obecnym jest on jakby tylko w połowie ukończony. Nie musi być on koniecznie ufajdany jak pięciolatek po wizycie w piaskownicy w deszczu, ale przydałoby się nadać mu trochę życia. Wash bardzo by pomógł, podobnie jak kurzenie.

 

W każdym razie jednak jak zauważyli przedmówcy, bazę masz naprawdę bardzo dobrą.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może doradzicie mi jaki wash nałożyć na powierzchnię w kolorze piaskowym. Według mnie najlepszy by był jakiś ciemny brąz, ale ponieważ jestem zielony w tym temacie, to wolę zdać się na wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć!

Biorąc pod uwagę Wasze opinie zmodernizowałem Shmirę. Teraz wygląda tak:

 

ec5b4a76e5c62a4fm.jpg e74af6377c854eb8m.jpg 3f58204a02597c51m.jpg e1a84a1e1ad560f2m.jpg 1f3bff280035077fm.jpg 347377c49cabc8a0m.jpg ab67b9a630b64336m.jpg 642f462f3b1143aem.jpg 1dfdf41c56c30418m.jpg 6afb2ed31f435fc8m.jpg 1d3ffb5db3feb9b4m.jpg 311813b813f1122cm.jpg da2e9bb02edac5bdm.jpg

 

Z efektu jestem zadowolony i mam zamiar te same techniki zastosować na pozostałych modelach z mojej starej kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wash pomógł zagłębieniom, nadał modelowi trójwymiarowości, aczkolwiek na płaskich powierzchniach mógłby być nieco lepiej roztarty. Może pomyślałbyś jeszcze o przykurzeniu przynajmniej dolnych powierzchni i kół ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moje pierwsze doświadczenia z washem. Myślę, że następne będą lepsze. Co do kurzenia, to muszę poćwiczyć na jakimś starociu, którego nie będę trzymał na półce. W przypadku Shmiry kurzenie na razie sobie darowałem, żeby nie popsuć efektu jaki uzyskałem. Wszelkie uwagi i porady mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja nie wiem wszystko pięknieje w Twoich rękach albo plastik albo karton. Ładna ta Szmira - chociaż szmira z czyms innym mi się kojarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.