Jump to content

Powrót modelarza z prośbą o przyjęcie do szanownego grona.


Recommended Posts

To pierwszy mój post więc trochę o sobie. Wracam powoli do pięknego hobby po wielu latach nieobecności. W latach 70-tych i 80-tych, za młodego, miałem szczęście mieć w rodzinie wuja (już świętej pamięci niestety), zapalonego modelarza i artystę i na dodatek mieszkającego w Londynie po zawieruchach wojennych. Co jakiś więc czas, byłem szczęśliwcem otrzymującym pocztą Humbrole, Tamiye, Aerfixy itp. Na tamte czasy i rynek to były skarby. Życie jednak pisze swoje scenariusze i w związku z emeryturką (choć wcześniejszą) mój powrót mógł nastąpić dopiero niedawno. Od jakiegoś czasu czytam, obserwuję i śledzę mistrzów, wyposażam warsztacik. Wybór tematyki padł na modelarstwo figurkowe w konkretnej skali 54mm, 1/32, 1/35.

Wiem, że to nie jest wiodący temat forum ale zamierzam też czasem "popełnić" jakiś modelik, ale jako dodatek do figurek a nie odwrotnie. Już zresztą zacząłem "szmatopłata" w 1/32, ale o tym potem. Sądzę też że coś tam już wiem, kilka technik i tematów wypróbowałem i chętnie podzielę tym skromnym doświadczeniem. Nie ukrywam też, że liczę na konstruktywną krytykę i pomoc od czasu do czasu.

Proszę więc o przyjęcie do szanownego grona kolegów.

Na początek poddaję krytyce i proszę o tolerancję, figurkę zrobioną jakiś czas temu. To trzecia figurka po wielu latach.

Proszę więc o wyrozumiałość.

Trębacz 54mm z Andrea-Miniatures:

SH100206.jpg

SH100207.jpg

SH100210.jpg

SH100209.jpg

SH100208.jpg

Przepraszam za ciemne zdjęcia ale takie miałem światełko.

Wyrażam skruchę i lepsze zdjęcia w przyszłości.

Pozdrawiam więc i proszę o przyjęcie do szanownego grona modelarzy tego forum.

Link to post
Share on other sites

Witaj na forum .Fajnie, że wracasz do modelarstwa . Figurka piękna tylko prawe oko coś mi nie pasuję. Bardzo podoba mi się cieniowanie i malowanie twarzy.Jak byś mógł przy następnej wstawić warsztat i pokazać krok po kroku malowanie było by super.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za miłe słowo. Oczywiście planuję warsztat tego nad czym teraz pracuję. Wkleję też kilka innych moich "wypocin".

Co do oczu tego pana to w realu wygląda to równo (raczej i znacznie lepiej. Faktycznie na foto wyglądają dziwacznie. Spróbuję zrobić trochę lepszą fotkę z dobrym światłem.

Link to post
Share on other sites

Sądzę że "choroba magazyniera" dotyczy wszystkich więc mnie to też dotknie (już dotyka). Postaram się jednak czasem coś zrobić i pokazać. Wstawię niedługo kilka fotek lepszej jakości innych popełnionych figurek. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witamy na forum

Figurka,jak na powrót po latach, bardzo mi się podoba.Kolor żółty według mnie chyba troszkę słabo pocieniowany,no ale wiadomo jak trudno cieniuje się żółty...I wydaje mi się patrząc na fotki,że niektóre elementy chyba lekko się błyszczą.Powiedz jeszcze jakich farb używasz?

Czekamy na inne prace!

Link to post
Share on other sites

Ta akurat figurka jest prawie w całości malowana olejami. Od jakiegoś czasu skłaniam się jednak ku metodzie kombinowanej czyli:

Skóra (także twarz i ręce, nogi), pasy skórzane, futro, sierść - oleje artystyczne. Cała reszta czyli tekstylia, drewno, włosy, sznury i sznurki itd. akrylami. Jakoś tak mi to spasowało lepiej. A jakie farby: olejne to W&N i Talens, akryle to Vallejo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.