Skocz do zawartości

[Standard] Fw-190 A-6 Mastercraft


Fallstart

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do poznęcania się nad moim dziełem konkursowym.

Krótkonosa Foka, czyli Fw-190 w zdobycznym malowaniu. Model z zestawu Mastercraft, malowany farbami Pactra, pędzlem. Kalki - gwiazdy z zestawu Techmodu, reszta malowana. Wash ołówkiem i pastelami olejnymi. Więcej informacji w warsztacie - Tutaj

Maszyna została przejęta na południu Włoch i używana w 325 FG. Więcej informacji na temat tego konkretnego egzemplarza nie udało mi się odnaleźć, tak więc nie pozostaje mi nic innego jak wstawić zdjęcia.

 

galeria02.jpg

 

galeria06.jpg

 

galeria07.jpg

 

galeria09.jpg

 

galeria10.jpg

 

galeria11.jpg

 

galeria12.jpg

 

galeria13.jpg

 

galeria14.jpg

 

galeria15.jpg

 

galeria16.jpg

 

galeria17.jpg

 

galeria18.jpg

 

galeria20.jpg

 

galeria21.jpg

 

galeria22.jpg

 

galeria19.jpg

 

Jeszcze raz organizatorom gratuluję pomysłu na konkurs oraz dziękuję za całość prac związanych z jego koordynowaniem i prowadzeniem.

 

Aha, ostatnie miejsce jest moje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Fallstart, wprawdzie moje oko jest bardziej skierowane na Twojego Javelina, to ta Foczka ma swoje zalety. Przede wszystkim odważne NIE względem malowań niemieckich (skądinąd bardzo ciekawych) i zastosowanie schematu, który sam z siebie przyciąga wzrok. Ponieważ jest to Standard to i nie można mieć zasadniczych zastrzeżeń co do samej budowy i poprawności (lub nie) merytorycznej - osobiście jednak oczekiwałbym już jakiegoś Twojego warsztatu w bardziej zaawansowanym zakresie. Myślę też, że wbrew Twej deklaracji w którymś poście o sympatii do pędzelków, czas już przeznaczyć im role wyłącznie pomocnicze - przy dobrej obróbce powierzchni Foczka malowana aero wyglądałaby rewelacyjnie. Podstawowego minusa daję za malowany od ręki ster kierunku - musiał tu być leń, bo jaka to robota zrobić maski z taśmy.

Jest ok, ale bardziej liczę na Javelina - co więcej mam nadzieję na pozbawiony limitu czasowego zwykły warszat w kategorii open już w zwykłej strefie warsztatowej. Może być Lightning

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownego Kolegę

 

Kolejny model ukończony w konkursie i kolejny dowód na to, że te niedoskonałe i nie nowe już przecież modele można zaprezentować w sposób naprawdę interesujący. Znakomity wybór malowania sprawił, że nawet taki nie miłośnik niemieckich maszyn jak ja sam chętnie zrobiłby sobie tego typu FW-190.

 

Niestety jeśli chodzi o poziom techniczny to jest już nieco gorzej. Co prawda podobnie jak Ty uważam, że pędzelkowanie powinno się trenować, bo jest to bardzo ważna modelarska technika (nie samym aerografem człowiek żyje), to niestety w przypadku tego modelu wyraźnie widać, że powłoka lakiernicza koloru czerwonego na okapotowaniu silnika i czerni na śmigle jest zbyt gruba. Farby musiały być najwyraźniej zbyt słabo rozcieńczone. O sterze kierunku wspomniał już kolega Mikołaj. Zastawia mnie również to, że cały samolot jest matowy, natomiast kołpak śmigła świeci się jak psu... nos.

Drugą kwestią jest niekonsekwencja w washu. Linie podziału wyglądają nie najgorzej, ale niestety wnęki i golenie podwozia oraz zbiornik paliwa zostały przez Ciebie pominięte.

 

Kolejną sprawą są ślady eksploatacji. To fajnie, że pokusiłeś się o wykonanie okopceń, jednakże mogłeś poświęcić im nieco więcej czasu i uwagi. W przypadku okopceń wydechów, powinny one być intensywniejsze przy samych wylotach, natomiast jeśli chodzi o okopcenia przy lufach, to trochę za bardzo się rozmywają. Nie znam się za bardzo na niemieckim, lotniczym uzbrojeniu pokładowym, aczkolwiek wydaje mi się, że lufy nie powinny być pomalowane takim jasnym metalizerem. Raczej optowałbym za pomalowaniem ich na czarno i przetarcie suchym pędzlem przy pomocy metalizera. W tej jednak materii zahaczającej już mocno o merytorykę, niech się wypowiedzą koledzy bardziej obeznani w temacie.

 

W każdym razie gratuluję Ci ukończenia ciekawego modelu i życzę powodzenia w kolejnych projektach!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kornikiem czasem się nie nie zgadzam, ale tu mogę sie podpisać pod jego uwagami.

 

Plus za pomysł na malowanie ciekawe i oryginalne, ale co efektu końcowego to powiem tak: połączenie chyba najgorszego zestawu FW 190 jaki kiedykolwiek wypuszczono z malowaniem pędzlem... to się nie mogło udać! Moim zdaniem kamuflażowe, cętkowane malowanie LW, choć nie tak oryginalne, miałoby większe szanse na choć częściowe ukrycie niedostatków tego zestawu.

 

Ze spraw merytorycznych okopcenia od działek są zbędne. Samolot służył do zabawy i lotów zapoznawczych, także z pewnością nikt z niego nie strzelał po przemalowaniu. Nie wiem czy golenie podwozia nie powinny być pod innym kątem (bardziej wysunięte do przodu i nieco do środka).

 

Reasumując. Gratulację za odwagę i wybór tego zestawu (nie cieszył się zbytnim wzięciem, co mnie wcale nie dziwi). No i budujący jest fakt, że udało się ten projekt skończyć i zademonstrować nam rezultat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest to najlepiej wykonany model jaki widziałem, ale także nie najgorszy. Moim zdaniem trzyma przyzwoity poziom, ale nie jestem odosobniony widzę w tym, że najbardziej podoba mi się wybór malowania w jakm go wykonałeś. Naprawde fajna odmiana i tak jak Kornik, powiem, że jak nie lubię niemieckich samolotów to sam bym chciał taki mieć Bardzo fajny, gratuluję wykonania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.