Skocz do zawartości

UDALOY - Admiral Panteleyev 1:350


Rhayader

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolorek jest Ok, taki jak reszta okrętu. Na zdjęciach wyżej widać, że dużo zależy od tła.

Żaluzje dostaną wash, ale pewnie dopiero przed samym montażem. Boję się, że jak teraz przykleję, to za chwilę, manewrując modelem, połowę pourywam. Staram się robić 'moduły', które później przykleję 'na raz' aby mieć jak najmniejszą szansę na ich uszkodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale te poręcze na działach przynajmniej 3x za wysokie.

Mówisz o tych na dachu, czy o uchwytach z przodu?

 

Powiedz czy malujesz je od razu farbą na blaszkę, czy stosujesz podkład? Jeśli tak to jaki?

Maluję całą blaszkę fototrawioną (bez wycinania elementów) bezpośrednio farbą. Jeśli docelowo ma być jasny kolor (słabe krycie), to najpierw trochę ciemniejszym, a później właściwym. Z reguły przy gięciu coś tam się zdrapuje, dlatego po przyklejeniu maluje jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
..... a ile ich miał pionowy łącznik? (zielona strzałka)

тоже три

Masz jakieś inne zdjęcia naciągów (żółta strzałka) ?

Chwila, chwila ...... coś za coś ....pokazuj no tu szybko postępy w stoczni bo inaczej a tak naprawdę to muszę poszukać i odezwę się w dziale 1:1. Pewnie chodzi Ci o mocowania ? Polukam ale nie obiecuje aby było na nich widać aż takie szczegóły. Gdybym zapomniał przypomnij proszę bo mam ostatnio urwanie głowy. Nic tylko się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazuj no tu szybko postępy w stoczni bo inaczej

Nie ma takowych

Z ręką już lepiej, kończę więc podwodniaki i za jakiś tydzień wracam do Udaloya.

O te naciągi, to chodzi mi gdzie się zaczynają i gdzie kończą, co by nitki bez sensu byle gdzie nie przyklejać.

Jaką średnicę w 1/350 będzie miała antena fal krótkich? 2mm? więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś za coś ....pokazuj no tu szybko postępy w stoczni bo inaczej

To jeszcze powstawało miesiąc temu, zanim straciłem rękę.

Stan na dziś:

 

Udaloy_078.JPG

Udaloy_079.JPG

Udaloy_080.JPG

Udaloy_081.JPG

 

Otworzyłem większość drzwi

 

Udaloy_082.JPG

Udaloy_083.JPG

 

Nie wiem jeszcze co zrobię z tym elementem. na tym miała być oparta platforma, ale okazało się, że jej ma tam nie być. Jakoś nie chce mi się w takim zaawansowaniu modelu, ścinać i szlifować pomalowaną już ścianę. W pancerce w takich przypadkach można było rzucić na to jakąś szmatę, postawić skrzynkę czy kanister...Może faktycznie powiesić jakiś okolicznościowy transparent... np. Wsie mariaki Czernowo Moria pozdrawlajet wsiech mariakow Baltickowo Moria...

 

Udaloy_084.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim straciłem rękę.

 

że, co

Chwilowo do pracy...nie dosłownie

Wyłożyłem się na rowerze i padł mi bark. Nie mogłem odwodzić lewej ręki na bok, a i do przodu były kłopoty. Dlatego wziąłem na warsztat podwodniaki, bo łatwiej było mi manewrować małym modelem. No i bałem się, że kontynuując prace przy Udaloyu lub Richelieu, a nie będąc w pełni sprawny, coś przez nieuwagę zniszczę; tym bardziej, że na początku, często przy jakimś ruchu ręki było 'Auuć' i penseta spadała z 30cm na model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufffff.....

Nie wiem jeszcze co zrobię z tym elementem.... Jakoś nie chce mi się w takim zaawansowaniu modelu, ścinać i szlifować pomalowaną już ścianę.

Przy takiej dotychczasowym dbaniu o detale raczej nie masz wyboru ale z drugiej strony możesz przy okazji popsuć wygląd całej ściany. Hmmm... jest to do zrobienia ale trzeba będzie nieźle uważać. Twoja decyzja ale poczekaj z nią do momentu wyzdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
ale z drugiej strony możesz przy okazji popsuć wygląd całej ściany.

I tak się chyba stało. Trzeci dzień walczę, i podejście kiepskie i trzeba uważać manewrując modelem by czegoś nie uszkodzić. Chyba oderwę wszystko z tych ścian, poszpachluję i maznę po całości, a ewentualne imitacje drutów i innych elementów odtworzę.

 

Teraz coś pokażę z postępów, bo inaczej okonek odetnie mnie od informacji

Jeden hangar ma być otwarty, otwarte musiały więc być i drzwi. A może otworzone?

Mniejsza z tym. Drzwi trumpetera są strasznie grube, połączone razem z kawałkiem framugi, z czymś co ma imitować wewnętrzną konstrukcję, a czego tak naprawdę należy się szybko pozbyć. Nie było rady, musiałem zrobić drzwi samemu.

 

Udaloy_085.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.