Skocz do zawartości

UDALOY - Admiral Panteleyev 1:350


Rhayader

Rekomendowane odpowiedzi

Czas trochę odpocząć od drugowojennych tematów.

Na warsztat wpłynął Admirał Pantelejew z trumpetera. Model sprawia wrażenie przyzwoicie wykonanego, ilość szczegółów zadowalająca. Dodatkowo użyte będą blaszki fototrawione WEM i Trumpetera (zestaw upgadowy).

Zdjęcia pojawią się, jak będzie coś do pokazania, bo na razie szpachluje się kadłub, co zapewne jeszcze jakiś czas potrwa.

Pojawiają się już pierwsze pytania i tradycyjnie liczę na Waszą pomoc

 

Występuje kilka rodzajów drzwi, w większości takie z dużym kółkiem. Pomimo poszukiwań w sieci, nie znalazłem żadnego zdjęcia pokazującego, jak takie drzwi wyglądały od środka. Zakładam, że też miały takie pokrętło, ale szukam potwierdzenia

 

Udaloy_001.JPG

Udaloy_002.JPG

 

Te to chyba do okrętowego skarbca

 

Udaloy_003.JPG

 

Który rodzaj lamperii był na Pantelejewie? Wpatruję się w zdjęcia i czasem widzę ten biały pasek, a czasem nie...

 

Udaloy_004.JPG

 

Udaloy_005.JPG

 

Widoczne są również dwa rodzaje ?zabezpieczenia antypoślizgowego?

 

Udaloy_006.JPG

Udaloy_007.JPG

 

 

 

 

okonek Tytuł tematu dałem w wersji angielskiej, jeśli uznasz, że powinien być w innej transkrypcji - proszę zmień na korzystniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nareszcie coś co okonek lubi najbardziej

 

Występuje kilka rodzajów drzwi, w większości takie z dużym kółkiem. Pomimo poszukiwań w sieci, nie znalazłem żadnego zdjęcia pokazującego, jak takie drzwi wyglądały od środka. Zakładam, że też miały takie pokrętło, ale szukam potwierdzenia

 

Mówisz i masz Jest tylko jedno ale ... okręt okrętowi nie równy i na Pantelejewie w tym miejscu są inne drzwi co widać na kolejnej fotce.

 

a001.jpg

 

Który rodzaj lamperii był na Pantelejewie? Wpatruję się w zdjęcia i czasem widzę ten biały pasek, a czasem nie...

 

Na fotkach, które posiadam takowego nie ma ale zanim zaczniesz malować posprawdzam jeszcze nieuporządkowane fotki w moich zbiorach.

 

a002.jpg

 

Widoczne są również dwa rodzaje ? zabezpieczenia antypoślizgowego?

 

Na Pantelejewie wygląda to tak:

 

a003.jpg

 

okonek Tytuł tematu dałem w wersji angielskiej, jeśli uznasz, że powinien być w innej transkrypcji - proszę zmień na korzystniejszą.

 

To Twój temat. Niech tak zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz

O to chodziło

Jest tylko jedno ale ... okręt okrętowi nie równy i na Pantelejewie w tym miejscu są inne drzwi co widać na kolejnej fotce.

O masz...

 

Uzupełniając temat drzwi; Producenci blaszek rozwiązali to w ten sposób:

trumpeter

 

Udaloy_011.JPG

 

WEM

 

Udaloy_009.JPGUdaloy_010.JPG

 

Obie firmy drzwi z pokrętłem wykonały z 'dziurką'. Ja jakoś to przeżyję, ale ortodoksi będą musieli to jakoś rozwiązać.

 

Tak wygląda główny maszt na Udaloyu

 

Udaloy_008.JPG

 

a tak propozycja WEM

 

Udaloy_012.JPG

 

Oryginalny jest z elementów o profilu okrągłym, a ten fototrawiony...no cóż, płaski jest.

Można jeszcze rozważyć jakiś mix pudełkowo/fototrawiony, co sądzicie?

Potrzebuję zdjęcia tego elementu:

 

Udaloy_013.JPGUdaloy_014.JPG

 

Bardziej przestrzennie wyglądają plastikowe, ale może blaszki bardziej przypominają oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszt tylko jako mix bo ten plaskaty to pod but. Wstydzili by się coś takiego robić. Z drzwiami chcesz koniecznie się bawić ? Aż takie ciekawe to one nie są, roboty będzie niemało a różnica w końcowym efekcie raczej niewielka.

Co do Кинжалa to raczej plastikowy po przeszlifowaniu.

 

http://ship.bsu.by/print.aspx?guid=1000016

 

Tu na innym typie ale może więcej widać :rol

 

http://i416.photobucket.com/albums/pp246/Amethist2/NavalShow/yaroslavmudriy_19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Wieczór

 

Niestety nie jestem w stanie wyszlifować kadłuba. Burty są na tyle 'wiotkie', że każde niezręczne dotknięcie, powoduje pękanie, tak żmudnie wyprowadzonego połączenia. Wzmocnić cynoakrylem od wewnątrz też się nie da, bo trumpeter zrobił tam poziome wzmocnienie skutecznie uniemożliwiające dostęp.

Muszę więc wkleić pokład, aby wzmocnić konstrukcję, a potem powrócić do szpachlowania kadłuba.

Przed przyklejeniem pokładu konieczne jest wklejenie kilku części, więc...

pierwsze koty za płoty..

 

Udaloy_016.JPG

 

I trzeba to pomalować, bo później nie będzie już jak.

Kolor zaproponowany przez producenta okazał się zbyt jasny w stosunku do tego, co widać na oryginalnych zdjęciach. Poprawiłem Rubberem Model Master (godzina mija, a jeszcze wietrzę mieszkanie )

Drugim kolorem pokłady w/g trumpetera jest 'orange'... i cóż...faktycznie jest orange...

 

Udaloy_017.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem Rubberem Model Master (godzina mija, a jeszcze wietrzę mieszkanie )

Drugim kolorem pokłady w/g trumpetera jest 'orange'... i cóż...faktycznie jest orange...

 

Trochę chyba zbyt ciemny jak na taką skalę a z tym pomarańczem to trumpek przesadza. Fajnie, że nareszcie coś się dzieje

 

014.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę chyba zbyt ciemny jak na taką skalę a z tym pomarańczem to trumpek przesadza.

Tu lepsza fotka

 

Udaloy_018.JPG

 

Polecasz jakiś konkretny kolor farby na górne pokłady?

 

Ale załogi chyba takiej nie zrobisz jak na zdjęciu wyżej?

A chodzi mi po głowie pomysł aby otworzyć śmigłowiec i postawić figurkę wchodzącą/wychodzącą z kabiny; a że jedna figurka to bez sensu, więc kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym świetle wygląda to zdecydowanie lepiej.

 

Polecasz jakiś konkretny kolor farby na górne pokłady?

 

Hmmmm.... w moim Kułakowie w 700-ce też dałem zbyt pomarańczowy. Nie powiem na oko ale wymieszaj jakiś średnio brązowy z małą domieszką czerwieni lub właśnie pomarańczą. Trzeba by porobić próby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chodzi mi po głowie pomysł aby otworzyć śmigłowiec i postawić figurkę wchodzącą/wychodzącą z kabiny; a że jedna figurka to bez sensu, więc kto wie...

Chodziło mi o to żeby ich w slipach nie stawiać na pokładzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na oko

Nie jest problemem dobrać kolor mieszając kilka farb. Problem pojawia się 4 miesiące później, kiedy trzeba zrobić jakieś podmalówki. Ciężko trafić z identycznymi proporcjami. Dlatego myślałem, że da się zastosować jakąś konkretną farbę. Valejo ma sporą paletę, może coś od nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.