Skocz do zawartości

UDALOY - Admiral Panteleyev 1:350


Rhayader

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze przymiarki. Czas szykować szpachlę

Mam model Udaloya i nawet dotarłem dawno temu do tego etapu po czym model wrócił do leżakowni ale takiego problemu nie mam. Chyba coś źle spasowałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Po raz drugi widzę w Twoim modelu coś co nie ma odzwierciedlenia w tym, który ja posiadam. Moja przednia nadbudówka pasuje na 100 %. Czy to aby nie jest tak, że przy jej klejeniu wystąpiły jakieś przesunięcia i problem stanowi teraz nasuniecie jej ścian na ustalające jej położenie wybrzuszenie na pokładzie ? Ścieniuj ściany w dolnej części i wybierz trochę materiału z boków ustalającego położenia wybrzuszenia tak aby nadbudówka nie wchodziła na ścisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz drugi widzę w Twoim modelu coś co nie ma odzwierciedlenia w tym, który ja posiadam.

Bo ja mam edycję limitowaną

 

Czy to aby nie jest tak, że przy jej klejeniu wystąpiły jakieś przesunięcia i problem stanowi teraz nasuniecie jej ścian na ustalające jej położenie wybrzuszenie na pokładzie

Nie ma problemu z ustaleniem nadbudówki na pokładzie. Pasuje idealnie, nie wchodzi na 'wcisk', ani nie ma luzów. Po prostu idealnie. Ściany nadbudówki były pasowane do siebie i 'sufitu', a nie do pokładu i to może teraz wychodzi, choć na chłopski rozum na tego typu niedokładność nie powinno to mieć wpływu. Pamiętasz zdjęcie z pasowania nadbudówek, które jest na drugiej stronie? Jeśli docisnąłem przód nadbudówki, tak że tył się unosił, szczelina pomiędzy oboma nadbudówkami znikała. Ale już po wszystkim, pod przód dałem dwie grubości polistyrenu z tyłu też zatkałem dziurę. To nie są trudne rzeczy do ominięcia, ale irytujące, bo mając ograniczony czas, chciałbym coś skleić, a nie naprawiać błędy producenta.

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie te przezroczyste części były trochę koślawe. Jedną nawet złamałem przy próbie prostowania (właśnie jeden z boków tej nieszczęsnej nadbudówki). Mam też problem z ich malowaniem, a właściwie późniejszym szlifowaniem. Różny kolor pokładu i nadbudówek, powoduje konieczność malowania każdej osobno. Później przy ich łączeniu trzeba szpachlować, szlifować i znowu malować (czasem kilkukrotnie). Powoduje to, że w niektórych miejscach mam już z 8-10 warstw. I teraz do sedna. Każde ruszenie papierem ściernym po elementach wykonanych z przezroczystego plastiku powoduje, że farba zrywa się do 'żywego' robiąc 'schodek' w grubości farby. I nie da się tego 'pocienić, bo znowu opryskuje następny kawałek. Oczywiście można by zeszlifować cały element, ale na tym etapie stwarza to problemy w maskowaniu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trumpeter zapomniał o takiej kładce

 

Udaloy_029.JPG

 

Ja też zorientowałem się zbyt późno. Choć może i lepiej, bo ewentualna przeróbka uwidoczniłaby grubość ścianek i coś by trzeba było z tym robić.

Dodałem tylko ścianki, których również nie było w zestawie

 

Udaloy_030.JPG

 

tak wygląda 'na dziś'

 

Udaloy_032.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okonek Pomóż!

1. Na zewnętrznych stronach obu kominów występują lub nie, takie elementy

 

Udaloy_033.JPG

Udaloy_034.JPG

Udaloy_035.JPG

 

Były na Pantelejewie? a jeśli tak, to co było do nich mocowane?

 

2. Jak była malowana część podwodna, całość na czerwono, czy też sonar z przodu inaczej, np. w kolorze metalu

 

Udaloy_036.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na zewnętrznych stronach obu kominów występują lub nie, takie elementy. Były na Pantelejewie? a jeśli tak, to co było do nich mocowane?

Są ale anteny mają już nowsze.

 

015.jpg

018.jpg

 

2. Jak była malowana część podwodna, całość na czerwono, czy też sonar z przodu inaczej, np. w kolorze metalu

 

Malowania widziałem już rożne. Tak jak napisałeś lub całe czerwone a ostatnio nawet całe zielone ale nie mogę to przypisać w tej chwili do konkretnego okrętu. Brak informacji

Z linią wodną jest podobnie. Widywałem zarówno biało-czarne jak i tylko białe. Dla twojego modelu najbardziej odpowiedni będzie czerwony i biała linia wodna plus srebrzysto-stalowo-szare okładziny sonarów tak przedniego jak i bocznych.

 

016.jpg

017.jpg

019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okonek Dziękuję

 

Zacząłem kominy, drabinki..

zachciało mi się relingów....masakra, za stary już na to jestem, nie starcza mi cierpliwości, a to dopiero początek

Ale jeden reling zrobiony, idę się z tej okazji napić

 

Udaloy_038.JPG

 

i jeszcze coś takiego

 

Udaloy_037.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Z linią wodną jest podobnie. Widywałem zarówno biało-czarne jak i tylko białe. Dla twojego modelu najbardziej odpowiedni będzie czerwony i biała linia wodna

 

pan1a.jpg

pan2a.jpg

 

na niektórych zdjęciach osłony ?radarów? mają inny kolor ?biały/jasno szary?

nawet te anteny na kominach, których zdjęcia dawał okonek wydają się być jaśniejsze od reszty

ale nie zawsze

 

pan3.JPG

 

okonek masz może rozplanowanie olinowania/anten ze szczególnym uwzględnieniem tego:

 

Udaloy_039a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na niektórych zdjęciach osłony ?radarów? mają inny kolor ?biały/jasno szary?

nawet te anteny na kominach, których zdjęcia dawał okonek wydają się być jaśniejsze od reszty

ale nie zawsze

Są jaśniejsze. Coś w rodzaju Revell 371. Ciemniejsze tak jak pokazales to rzadkość. Więcej zobaczysz takich na wczesnych Sovremennych. Trzeba popatrzeć na fotki.

 

okonek masz może rozplanowanie olinowania/anten ze szczególnym uwzględnieniem tego:

 

Antena fal krótkich. Znajduje się tylko na prawej burcie. Zamocowana do obu ramion masztów i nadbudówki za prawym przednim kominem. Zamocowanie, izolatory i naciągi takie same we wszystkich trzech miejscach. Rozgałęzienie w kształcie litery T. Wszystko na fotkach.

 

020.jpg

 

021.jpg

 

022.jpg

 

023.jpg

 

024.jpg

 

PS. Kolejne pytania zadawaj proszę w TYM TEMACIE tak abyśmy mieli wszystko w jednym miejscu. Nie wszystko mam w głowie wiec czasami trochę to trwa z odpowiedzią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW

okonek Ty naprawdę masz wszystko

 

W poprzednim moim poście, dwa pierwsze zdjęcia przedstawiają Panteleyewa, jedno z czerwoną, a drugie z czarną linia wodną. Na tym z czarną wyrzutnie rakiet i podstawa pod radar na głównej nadbudówce mają jaśniejszy kolor. Na tym z czerwonym też to widać, tylko słabiej. Dobrze widzę? Tak ma być?

Pytam jeszcze w tym, bo odnoszę się do zdjęć tu zamieszczonych.

 

Skończyłem dokładanie poręczy i drabinek do kominów. Dorobiłem kratownice podstaw pod anteny na nich montowane, które trumpeter zrobił z lanego plastiku.

 

Udaloy_041.JPG

Udaloy_042.JPG

Udaloy_043.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej raczej nie. Tylko gra świateł. Natomiast na drugiej okręt jest strasznie styrany. Trochę odmalowano wcześniej, trochę zostawiono, potem znowu pomalowano coś innego i już mamy prawie trzy kolory. Fajnie ci idzie praca przy modelu. Cały czas zaglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.