Skocz do zawartości

UDALOY - Admiral Panteleyev 1:350


Rhayader

Rekomendowane odpowiedzi

Skończyłem olinowanie i antenę. Błędem było chyba użycie najcieńszej nitki, która może i wymiarowo jest adekwatna do rzeczywistych wymiarów, ale zupełnie niewidoczna na modelu.

 

Udaloy_115.JPG

 

Z anteny też nie jestem zupełnie zadowolony, ale ponieważ to już trzecie do niej podejście i nie mam już sił/ochoty by ją poprawiać, zostanie tak jak jest.

 

Udaloy_116.JPG

 

Teraz tylko trzeba znaleźć to, co przy okazji pourywałem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rhayaderku a czego Ty chcesz od tej anteny ? W oryginale nie wygląda lepiej. Co do lin sygnałowych to są w sam raz. Patrząc na postępy w Twoich pracach coraz bardziej zniechęcam się do rozpoczęcia prac nad moim modelem. Za wysoko postawiłeś poprzeczkę. Oj trudno będzie się nawet do niej zbliżyć ale kiedyś pewnie spróbuje. Pytanie tak tylko kiedy? Czasu strasznie brak Innym to chyba nawet mowę odebrało bo coś mało wpisów w Twoim temacie. Czekam na dalsze postępy w warsztacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innym to chyba nawet mowę odebrało bo coś mało wpisów w Twoim temacie.

 

- oj tam ,oj tam - juz sie wpisujemy kawał dobrej roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak coś jest nie w porządku z tym okrętem. Jak tak się na niego patrzę to czuję że coś mi poniżej brody skacze. Jak się mocno przyłożę to coś podobnego będę w stanie zrobić około 2025 roku. A na razie podpatrywać i trenować. Szacun

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Nie wyszedł idealnie tak jak chciałem, ale już taki zostanie. W ostatnim momencie popsułem jeszcze szybę w przednich drzwiach. Chciałem by była wypukła jak w oryginale, więc nałożyłem więcej żywicy, z której robię szyby. Zrobiła się wypukła, ale z obu stron, więc tę wewnętrzną ściąłem skalpelem, co oczywiście spowodowało jej zmatowienie. Echh....

Padł mi kompakt, którym robiłem zdjęcia makro, a telefon jak widać nie dźwiga, więc zdjęcia są, jakie są...

 

Udaloy_120.JPG

Udaloy_121.JPG

Udaloy_117.JPG

Udaloy_118.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górna płyta powinna być jeszcze bardziej przesunięta i śmigłowiec dałby się wcisnąć głębiej. Hangary maja ruchome podłogi i są półzanurzalne, więc możesz pokazać sytuacje pośrednią przed opuszczeniem podłogi jak to widać na ostatnich trzech fotkach

 

kamowy.jpg

kamowy2.jpg

kamowy1.jpg

kamowy4.jpg

kamowy3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hangary maja ruchome podłogi i są półzanurzalne
No coś takiego....
więc możesz pokazać sytuacje pośrednią przed opuszczeniem podłogi
I to jest bardzo dobra koncepcja. Miałem te zdjęcia, ale z takiego ujęcia (z dołu) wydawało mi się, że wirniki nie wystają ponad dach hangaru. Na każdym z tych zdjęć nie wjeżdżają nim do końca, tylko tyłek w drzwiach zostaje.

Zupełnie jak u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hangary maja ruchome podłogi i są półzanurzalne
No coś takiego....

 

Źle to określiłem ale ważne, że wiesz o co chodzi

 

Na każdym z tych zdjęć nie wjeżdżają nim do końca, tylko tyłek w drzwiach zostaje.

 

To akurat pokazuje górne położenie bo dalej nie da rady ze względu na filtry powietrza. Potem muszą zjechać do pozycji pośredniej i śmigłowce zostają wepchnięte dalej tak aby schował się ogon i i już jazda na sam dół. Trochę kłopotliwe ale działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.