Skocz do zawartości

BT-5 Zvezda 1:35 by SiM


simpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szykuję się do zbudowania kolejnego modelu. Tym razem padło na coś mniejszego: BT-5 od Zvezdy.

zvezda-3507-bt-5-1-35.jpg

 

inbox:

dsc00988y.jpg

 

dsc00999to.jpg

 

dsc00997z.jpg

 

dsc00992me.jpg

 

Modelik postanowiłem wzbogacić o blaszki Abera. Kupiłem je ponieważ jeszcze nigdy nie używałem kupnych blach i chciałem sprawdzić jak to wygląda w praktyce.

dsc00990b.jpg

 

Na chwilę obecną zbieram dokumentacje i zdjęcia. Rodzi się też pomysł na całokształt finalnego produktu. Prace ruszą pewnie z opóźnieniem bo w pracy będę miał kocioł do końca miesiąca. Jak macie jakieś rady albo sugestie to piszcie. Wklejajcie ciekawe zdjęcia bo na pewno się przydadzą.

 

Pozdrawiam Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szykuje się kolejny ciekawy projekt po Twoim ostatnim KW. Niech się tylko kolega nie spieszy podczas prac, a będzie naprawdę fajnie.

 

Życzę powodzenia i trzymam kciuki za efekt końcowy

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam po miesięcznej przerwie. Niestety ogrom obowiązków zawodowych uniemożliwił mi jakąkolwiek pracę przy modelu. Pierwszy wolny weekend od dłuższego czasu praktycznie całkowicie poświeciłem modelowi. Oto efekty:

 

adsc02732.jpg

 

adsc02731.jpg

 

adsc02730.jpg

 

Niestety nie obyło się bez problemów. Omyłkowo przykleiłem błotniki na samej górze pancerza które następnie musiałem zerwać i wkleić we właściwy sposób co widać na zdjęciach po śladach szpachli. Sporo przede mną szlifowania a resztę niedoróbek pokaże podkład. Sam model oceniam na 3. Pasowność poszczególnych elementów jaki i ilość nadlewek czy śladów po wypychaczach pozostawiają sporo do życzenia. Bardzo jestem ciekaw jak wyjdą gąsienice bo na razie wyglądają mało atrakcyjnie.

Po raz pierwszy pracowałem z elementami foto trawionymi i stwierdzam, że to kapitalna sprawa na waloryzację modelu choć trochę kosztowna więc warto najpierw sobie zaplanować na ile jesteśmy wstanie ulepszyć model samodzielnie a dopiero potem dokupować niezbędne elementy.

Jak zwykle proszę o rady i opinie.

Pozdrawiam Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, dopiero teraz zobaczyłem ten wątek a to mój ulubiony czołg.

 

Te blaszki abera są bardzo stare - trzeci numer katalogowy, więc ich jakość nie jest tak wysoka jak nowych wypustów. Mają też pewne błędy, z których najbardziej ewidentnym jest osłona siatki. Te paski na wierzchu zostały skopiowane z plastikowego elementu, który jest błędny.

Powinny być dwa wewnątrz a nie trzy.

org_foto1.jpg

 

Sam model zwiezdy też ma kilka niedoróbek.

Może w wieży by się jeszcze dało poprawić osłonę jarzma lufy? Były dwa typy; spawana i tłoczona.

Ta w modelach zwiezdy nie może się zdecydować która być.

Jeśli tłoczoną to powinno się brzegi zaokrąglić. O tak:

turret2.jpg

 

A jak spawana, to powinieneś dokleić rant z przodu. Trochę tu widać, ale nie mam lepszego zdjęcia pod ręką.

wieza-flaga3.jpg

 

A w kadłubie skopane są listwy łączące pancerne arkusze. Są przekopiowane z BT-7. Ale u Ciebie już za późno na poprawę.

kadlub-zly.jpg

 

Błotniki (przody) są w modelu zbyt kanciaste. Cały ten model zwiezdy to suma drobnych niedoróbek

Ale nic to.

Czekam na malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan_Cerny dzięki za cenne rady i uwagi. Co do siatki to faktycznie jest błąd, którego nie zauważyłem pomimo tego iż przejrzałem sporo zdjęć. Jedynie co skorygowałem to kierunek jej otwierania. zgodnie z instrukcją powinna się otwierać tak jak bagażnik w samochodzie a w rzeczywistości było na odwrót. Co do jarzma lufy to postaram się to poprawić. Nie powinno to być trudne.

Zastanawia mnie też jak powinien wyglądać peryskop na wierzy. Na zdjęciach trudno się dopatrzeć. Nie powinno być w nim chociaż otworu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.