Skocz do zawartości

Pytanie od pancerniaka do lotników


gajur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich lotników. Po przeszło 20-stu latach przerwy w modelarstwie lotniczym na rzecz pancerki w ramach oderwania się od głównego tematu postanowiłem zrobić model jakiegoś samolotu. Stąd też moje pytanie i prośba o ewentualne wskazanie modelu samolotu bez poważnych błędów merytorycznych, którego miniatura jest w miarę najbardziej zbliżona do oryginału. Zaznaczam, że ma to być model relaksacyjny (co nie oznacza uproszczony), dobrze spasowany, nie wymagający przerabiania linii podziału, nitowania itp., z w miarę dostępną dokumentacją (chodzi o samodzielną lub "fabryczną" waloryzację - lubię w miarę wiernie wykonywać swoje modele). Moje założenia to: skala 1:48, jakaś ikona z okresu 2IIWŚ (ale raczej bez angielskich konstrukcji), konstrukcja 1 lub 2 silnikowa (myśliwiec), cena do ok. 100 - 150.-zł. Nie wiem, czy taki temat gdzieś nie istnieje i przyznaję że idę w jakimś sensie na łatwiznę, ale za doradzenie z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że lotnicy lubią porządek?

A Twój post zdaje się nijak się ma do nowości i inboxów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ME 109F ze Zvezdy. Zawsze jak spoglądam na półkę zadaje sobie pytanie. Jak to możliwe, że 1/48 z taką ilością części (ok 150) takim spasowaniem (jak Tamiya) kosztuje Ok 50-60zł

 

A tak na poważnie wystarczy dorzucić do niego lepsze kalki i model jak marzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdravko - a dałoby w nim radę użyć napisów eksploatacyjnych z zestawu, a krzyży i oznaczeń z innych kalek, czy zvezdowe kalki są aż tak słabe? I czy w zestawie są swastyki?

Takie pytania na przyszłość, jakby mnie kiedyś naszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdravko - a dałoby w nim radę użyć napisów eksploatacyjnych z zestawu, a krzyży i oznaczeń z innych kalek, czy zvezdowe kalki są aż tak słabe? I czy w zestawie są swastyki?

Takie pytania na przyszłość, jakby mnie kiedyś naszło.

 

Generalnie te kalki wcale nie są takie najgorsze. Układają się pod płynami zmiękczającymi. Ale jeśli porównywać je do zestawu to są jego najsłabszym elementem. Ustępują produktom występującym w np. modelach Italieri, Revell'a, Hasegawy. Porównać je można do kalek z Hobby Bossa. Na pewno są lepsze niż Academy.

 

Co się tyczy swastyk to występują, ale rozbite są na dwa elementy, trochę kłopotliwe jest ich połączenie w całość ponieważ zawierają białą obwódkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.