Skocz do zawartości

Lokomotywa Parowa S 3/6 1:32


SirDylan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałem zaprezentowć budowę lokomotywy parowej S 3/6 , która ukazała się w kioskach w skali 1:32.

Może w porównaniu z kolegami którzy tworzą tu cuda praktycznie z niczego nie jest to zbyt ambitny projekt, ale może kogoś zainteresuje, a co najważniejsze mnie budowa tego modelu sprawi dużo frajdy.

 

Uzbierało się kilka numerów więc można spokojnie przystąpić do budowy, niestety budowa będzie posuwała się raczej mozolnie bo to tylko 1 numer na tydzień ale mam zamiar zrobić jakąś inną lokomotywkę w międzyczasie ... ale to już inna historia.

 

Cuż moge dodać - chętnie przyjme słowa krytyki oraz ewentuale porady jak coś poprawnie zrobić aby było jak najwierniejsze oryginałowi.

 

l.jpg

 

l.jpg

 

I oto co powstało - pierwsze zarysy budki maszynisty

 

l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie ile ma być numerów? Nie boisz się, że projekt będzie droższy od oryginału? Z tego co piszą na innych forach ma ich być 51-140 są różne dane. Koszt 1500-3500zł, Trumpeter ma kilka lokomotyw w tej skali 200-400zł, mniejsze skale to wydatek do 100-150zł. Nie chcę Cię zniechęcać, ale na temat takich firm mam jedno zdanie, za które mnie mogą podać do sądu za zniesławienie.

tu link do rozmowy na ten temat:

http://forumtt.pl/viewtopic.php?t=8086&sid=6380a32514182abe47705ae95f415cf8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Tak na wstępie, to zasiadam w pierwszym rzędzie. Ale wracając do tematu:

 

Numerów będzie na pewno 140 - wystarczy napisać do wydawnictwa. Wiadomo, że model będzie droższy od oryginały, ponieważ kupujemy w sumie na raty. Dwa, że z dostępnością modelu w niższej cenie jest słabo... A sama cena waha się między 350 a nawet 1200$.

 

Ja również buduje ten model co można pośledzić na moim blogu: http://lokomotywa-parowa.blogspot.com/

 

Posiłkuję się też wydaniem niemieckim, które mogę zakupić taniej i tak też zrobiłem z pierwszymi 11-stoma numerami. W wydaniu zagranicznym aktualnie mamy dostępny już numer 65! Dziś w nocy pewnie zamieszczę kolejny postęp z budowy kotła

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ooo super ,że jest zainteresowanie moją pracą

 

Fajnie że jest kolega który zdecydował się na ten modelik, zawsze będzie można wymienić uwagi, również zasiadam przed blogiem kolegi i śledze z uwagą.

 

Jeśli chodzi o ilość numerów to myślę że sprawa się wyjaśniła...

Koszt ...... w zasadzie wiem ,że będzie to kosztowało dużo drożej niż taki zestawik kupiony za jednym zamachem ,ale moja żonka dostaje co miesiąc sporą sumę do wykorzystania w empiku - więc dlaczego niekorzystać

 

Może jeden numer na tydzień to niezbyt często i tępo prac nie jest oszałamiające ,ale mając roczną córeczke uwierzcie mi ,że znaleść kilka minut dla siebie w swoim warsztaciku to i tak jest wielkie osiągniecie , a jak wiecie jak się już wejdzie w ,,swój świat" to czas zaczyna zasówać podwójnie.

 

Okej starczy tego pitu pitu przechodzimy do konkretów.

 

Prace nad kotłem zakończone - efekt:

 

l.jpg

 

l.jpg

 

l.jpg

 

l.jpg

 

l.jpg

 

A tutaj już obita blachą budka maszynisty, z tego co doczytałem na blogu kolegi też miał małe eldorado z daszkami a ja myślałem że u mnie wyszedł brak doświadczenia w obróbce i pracy z blaszkami ,ale to chyba jednak małe niedociągniecie po stronie wydawnictwa.... w każdym bądź razie udało się i efekt jest dla mnie zadawalający

 

l.jpg

 

l.jpg

 

I prezentacja całości

 

l.jpg

 

l.jpg

 

No i na koniec co ja moge dodać narazie tylko kociołek z budką maszynisty a juz jest 38 cm dłgości i to mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzę kolega poleciał :P Szkielet kotła chyba nie robi większych problemów?

 

Jak czas i siły pozwolą, to wezmę się dziś za kociołek.

 

OT: Który aktualnie numer jest dostępny w sklepie? Bo czekam na numer 12 polskiego wydania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z kociołkiem nie ma absolutnie żadnych problemów można ,by rzec szybko ,łatwo i przyjemnie.

 

Aktualnie w środe zakupiłem numer 10 z tym wichajsterkiem do robienia nitów...

 

Ja dzisiaj jeszcze dokończe budke maszynisty ,zostało mi dokleić 2 ramki okienne na bokach i poodcinać zbędne fragmenty szkieletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.