Skocz do zawartości

Pz.Kpfw. 35(t), Attack Hobby, skala 1:72


grzesioj

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule, czyli Pz.Kpfw. 35(t) firmy Attack Hobby w skali 1:72. Ponieważ wszystkie "ochy" i "achy" nad modelem zostały wypowiedziane w warsztacie kolegi plastikka, myślę, że pozostaje mi jedynie dodać, iż model wykonałem bez specjalnych ingerencji w to, co zaproponował producent, za wyjątkiem zastosowania dwu zestawów waloryzujących również produkcji Attack Hobby, a mianowicie - zestawu gąsienic RE72344 oraz wyposażenia dodatkowego z Rosji z 1941 roku RE72343. model wykonany tradycyjnie, z użyciem Humbroli i Pactr, malowany pędzlem. I tyle. Czas na bohatera tematu. Fotografie oczywiście takie sobie - ze względu na pogodę a w związku z tym na brak światła oraz wyeksploatowany monitor, na którym nic nie widać i na dobrą sprawę nie wiem, jakie zdjęcia i jak je obrabiam. Efekty widzę dopiero w pracy... A zatem, do rzeczy. Najpierw kilka zdjęć z budowy:

 

Pzkpfw%252035t_001.jpg

 

Przedstawione zdjęcie wykonano... "z ręki", nocą na biurku oświetlonym tylko jedną kompaktową świetlówką. I tu aparat mnie zadziwił...

 

Pzkpfw%252035t_003.jpg

 

A tu efekt prac z zestawem gąsienic RE72344. Brrr...

 

Pzkpfw%252035t_004.jpg

 

Pzkpfw%252035t_005.jpg

 

A tu już zdjęcia gotowego modelu. Najpierw kilka nic nie mówiących o jego rzeczywistym wyglądzie, wykonanych na biurku z użyciem lampy błyskowej:

 

Pzkpfw%252035t_007.jpg

 

Pzkpfw%252035t_008.jpg

 

Pzkpfw%252035t_009.jpg

 

Pzkpfw%252035t_010.jpg

 

Pzkpfw%252035t_011.jpg

 

Pzkpfw%252035t_012.jpg

 

Pzkpfw%252035t_013.jpg

 

Pzkpfw%252035t_014.jpg

 

Pzkpfw%252035t_015.jpg

 

tutaj - z nieco innymi ustawieniami aparatu i wykonane z dużego zbliżenia:

 

Pzkpfw%252035t_016.jpg

 

Ostatnie - wiele bardziej bliskie rzeczywistości. Zdecydowałem się wyjść na deszcz:

 

Pzkpfw%252035t_017.jpg

 

Pzkpfw%252035t_018.jpg

 

Pzkpfw%252035t_019.jpg

 

I to na razie ostatni model z zakupionego większego pakietu. Zajął ostatnie wolne miejsce na półce. Chwilowo zatem nie będzie nic nowego, bo nie ma gdzie stawiać. Może w nowym domu będzie więcej miejsca, ale to w bliżej nieokreślonej przyszłości.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sorki że dopiero teraz ale musiałem wcześniej przegapić.

Model mi się podoba szczególnie te tobołki, a gąsienicę nie wyglądają źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.