Skocz do zawartości

Messerchmitt Bf-110 G-2 Revell 1:48


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dokładnie rok temu, 07.07.06 doszła do mnie paczka z moim pierwszym w życiu modelem do sklejania. Był to Bf109, również Revella w 1:48. Dzisiaj można powiedzieć jest rocznica mojej "tfurczości". Bf109 zrobiłem w 4 dni - efekty:

P7130028.JPG

Jaka szkarada była - każdy widzi.

------------------------------

Dzisiaj, (specjalnie czekałem żeby go symbolicznie dzisiaj skończyć ) skończyłem Messerschmitta z cyferką o jeden większą - Bf110. Był on prezentem od kolegi, który po zgubieniu doń kokpitu nie mógł się zebrać i go skończyć. Darowanemu koniowi nie zagląda się do paszczy, więc jakoś brak kokpitu przebolałem. Poskładałem z tego co miałem "coś" co przez szybki wygląda yako-tako (zegary z FW190 Eduarda - a co:mrgreen: ). Bardziej skupiałem się na malowaniu. Przyznam, że żadnego modelu nie sklejało mi się tak źle, jak tego bydlaka. Jakoś nic mi się nie kleiło. Szczególne problemy sprawiło mi dość "ekscentryczne" łączenie skrzydeł - jedno skrzydło zawiera również brzuch samolotu, ogólnie powstała zapadlina na parę mm. W czasie szlifowania i odtwarzania linii podziału brała mnie przysłowiowa... złość, przez co linie podziałowe pojawiały się niekiedy w całkiem nieoczekiwanych miejscach. W związku z problemami, model od lutego do połowy czerwca leżał poryty i pokaleczony na szafie. Ale ponieważ suche finansowo czasy nastały model wylądował ponownie na warsztacie - został połatany - gdzieniegdzie przymknąłem oko na linie i zabrałem się do malowania. Malowany był Vallejo w 100%, a ponieważ dopiero niedawno się nań przerzuciłem, a do wypłaty daleko, malowałem go w całości 4 kolorami - białym, czarnym, jasnobłękitnym i zielonym. Wash olejny. Oceńcie proszę to co stworzyłem. I Bro z okazji mojej rozcznicy

 

P7070010.JPG

P7070002.JPG

P7070003.JPG

P7070004.JPG

P7070005.JPG

P7070007.JPG

P7070009.JPG

P7070011.JPG

P7070012.JPG

P7070014.JPG

P7070017.JPG

P7070018.JPG

P7070019.JPG

P7070022.JPG

-------------------------

Przepraszam za bardzo ogólne i nieładne fotki, ale jak wiecie ciemne dni panują nad Polską - przynajmniej u mnie. Może gdy pojawi się słonko dorzucę nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

model najgorszy. Nic się przez ten rok nie nauczyłeś.

 

 

A tak na serio... Chyba sam wiesz, że model glanc.

I nooo weeeź, chodźmy gdzieś oblać Twoją rocznicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze model relaksacyjny, wiec kolory chyba nie bardzo RLM?

Nie podobają mi sie okopcenia, reszta to po prostu porządna robota czysto i starannie.

 

Ten G-10 które pokazałeś na początku to był mój 1 model w 1:48 teraz z sentymentu kupiłem takiego na Allegru i jak trochę czasu wolnego sie zbierze to znowu sobie skleję wspominając dawne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Niezly jestes Reggy.

Po roku modelowania taki efekt!

Fotki tez niezle, a nawet dobre w porownaniu z tym co czasami serwuja nam inni koledzy. Co do scenografii, to uwaga SmokHaosu niestety sluszna.

Co to bedzie za rok?!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ciepłe słowa:) W ramach wyjaśnienia - podstawka pochodzi jeszcze z Mrocznych Wieków Moich Początków - malowana farbami akwarelowymi na płycie gipsowej i obklejona jakimiś tam matami z trawką:) Obiecuję, przy następnym modelu samolotu sklecić coś na poziomie jako otoczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tą podstawkę to jestem wyczulony na takie rzeczy jak łączenie trawek. Zdarzyło mi sie kiedyś cały rok zajmować klejeniem trawek

Wiem, że to nie jest łatwe

To ostatni post dotyczący wykonania modelu, reszta jako niezwiązana bezpośrednio z wykonaniem modelu została usunięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
a nawet jeszcze leprzy

Ja proponuję zmierzanie w kierunku lepszym, a nie leprzym. :P

Dzięki za miłe komentarze. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Mi się nie podobają koła, ale sadząc po tym jakie postępy robi reggy, i jaki w tej chwili reprezentuje poziom, to wiem ,że on też o tym wie :-))

Ogólnie śliczniutki samolocik, i mam do niego słabość. Zrobiłem go kiedyś w 72 :-))

c101e8c42021f59d.jpg

mam nadzieje reggy ,że nie pogniewasz sie za ta wklejona trochę nie na temat fotkę :-))

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleście starego kotleta odgrzebali Swoją drogą - ostatni mój samolot od tamtego czasu. Ale teraz po Tygrysie szykują się trzy samoloty pod rząd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.