Skocz do zawartości

Sd.Kfz.162 Jagdpanzer IV L/48 Ausf.F


Michał96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Bardzo dobrze Michał Ci idzie. Gąski wyszły Ci super. Co do szmaty to zgadzam się z kolegami. Chyba że masz swoją wizję z góry zaplanowaną. Osobiście wszelkie dodatki robie na końcu. Prosciej rozmieścić z sensem i żeby wyglądało ok optycznie. Pozwol że odpowiem tu Krzyśkowi bo atakuje tym pytaniem we wszystkich wątkach . Dotyczy gąsek. Sklejasz całość z dwoma rozszczepialnymi punktami (1- koło napędowe, 2- koło napinające). Masz możliwość zdjęcia oddzielnie do malowania górnej i dolnej części gąsienicy. Po pomalowaniu zakładasz i sklejasz na stałe. Piszę rzadko bo walczę non-stop z modelami na Koszalin ale obserwuję systematycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Robert. Atakuję, bo jeszcze nie robiłem plastików, a jak znam moje szczęście to jak przyjdzie mi je robić to akurat nikt nie będzie tego robił. Więc pytam teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczniesz robić i będziesz miał problemy to pisz na priv. Ale to nic strasznego i spokojnie sobie poradzisz. Za to Michał możesz miec problemy z malowaniem. W tym typie podwozia ciężko dotrzeć do wanny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzięki Robert za wytłumaczenie Hmm, spokojnie, dam jakoś rade z tym malowaniem gąsek, w koncu zawsze tak robię i jakoś wychodzi A w sprawie tej szmaty- http://www.network54.com/Forum/110741/thread/1096835126/Sd.Kfz.+140-1

Wzoruję się na tym egzemplarzu. Szmata będzie miała ciemniejszy kolor jak na tym modelu, więc nie będzie się jakoś strasznie rzucać w oczy. Na dzisiaj skończyłem wieżyczkę-te siateczki to bdb rozwiązanie, efekt podobny jak od fototrawionek. Sory za zdjęcia, ale coś burza nawiedziła moją okolice Jutro skończę dół i powinienem psiknąć czarnym podkładem. No i może uda się dać kolor bazowy i zrobić modulację, ale lepiej powoli

 

img0507pi.jpg

 

img0510hu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - szmata na modelu z linka miała maskować jakiegoś babola/przedłużenie pokryw silnika.Widać to na dalszych fotach.

Po za tym, to z ciekawością zaglądam.Zapowiada się dobry model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po malowaniu. Najpierw dałem czarny podkład, później dunkelgelb 43 pactry i zrobiłem modulację. Teraz zrobię kamo-jeszcze myślę nad tym jakie zrobić, wiecie jak to jest, zmienia się zdanie co godzinę

 

img0508jv.jpg

 

img0510ze.jpg

 

img0512nz.jpg

 

img0514cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lecę, lecę Lepiej powiedz jak wyszło, był to pierwszy test ,,nowego" aero, dzięki raz jeszcze Piotrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No udało się i to nawet bez większych problemów Szczerze mówiąć bazylms to taki właśnie efekt chciałem uzyskać Co do kamo to chyba jednak zrobię inne, nie mam jeszcze takiej wprawy z aero, żeby zrobić takie kamo.

Muszę dać jakąś fotę dla pokazania wielkości, model jest dwa razy mniejszy od tygrysa, więc nie jest łatwo z kamuflażem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak jak już pisałem, kamuflaż uległ zmianie, nie podołałbym tamtej wersji, a szkoda mi było ryzykować i ewentualnie myć

Po obecnym kamuflażu model dostał 3 filtry, sidolux, kalki, biedronę, sidolux i olejnego łosza. Wieżyczka będzie jeszcze malowana wewnątrz i również brudzona. Spokojnie, kamuflaż jeszcze znacznie ściemnieje, dojdą pigmenty, obicia itp. No i oczywiście rdzawienie tłumika i zapasowych gąsek. Z brudzenia wanny jestem zadowolony, brudziłem pigmentami Vallejo.

 

img0507vy.jpg

 

img0510x.jpg

 

img0511ul.jpg

 

img0515h.jpg

 

img0516oeu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki No właśnie wiem, jak robiłem biedronkę to przez przypadek pociągnąłem po niej pędzlem zwilżonym terpentyną i się jakoś ,,pogniotła"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, cieszę się że się podoba Oczywiście, kalki zabezpieczyłem sido, tylko że najwidoczniej za mało czasu dałem mu na wyschnięcie :/ No z podstawką to zobaczymy, jakoś ostatnio postanowiłem się bardziej skupić na wykonaniu modeli i jakoś nie mam weny do dioram, ale może

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po małej przerwie udało mi się skończyć model w 99%, jeszcze drobne poprawki i zabieram się za małą winetkę-której warsztat też przedstawię Obicia robione gąbką, pierw baza dunkelgelb 43, a następnie ciemny brąz.

Na górę dałem też trochę ciemnych pigmentów. Układ jezdny został jeszcze lekko przybrudzony.

 

 

img0507yh.jpg

 

img0512qn.jpg

 

img0513o.jpg

 

img0516tn.jpg

 

img0521ec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.