Skocz do zawartości

GAZ-AAA MiniArt 1/35


hary

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i zachęcam do odwiedzania tematu jak najczęściej

Z racji że nie jestem jakimś szczególnie wybitnym modelarzem ( wręcz raczkującym ) wszelkie sugestie odnośnie modelu są mile widziane

Parę słów o samym modelu , producent podaje że jest 490 części , w tym 6 wyprasek to koła , 1 to figurki , cała pojazd natomiast to 3/4 standardowe ramki .

To co trzeba zauważyć to fakt że model bije po oczach niesamowitą dokładnością i mnogością detali za tą cenę ( około 90 zł ) to chyba nie ma szans znaleźć coś równie dobrego z dragona czy tamiya

 

 

boxkrn.jpg

Shot at 2012-04-27

 

inboxpg.jpg

Shot at 2012-04-27

 

gro1x.jpg

Shot at 2012-04-27

 

gro2d.jpg

Shot at 2012-04-27

 

gro3.jpg

Shot at 2012-04-27

 

ok1fa.jpg

Shot at 2012-04-27

 

ok2q.jpg

Shot at 2012-04-27

 

Jak widać na razie sam motorek z drobnym okablowaniem , za niedługo powinna się pojawić rama

Jedno niedociągnięcie ze strony producenta jakie zauważyłem to fakt że alternator wisiał w powietrzu

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do malowania to instrukcja pokazuje kilka malowań ,

ale osobiście najbardziej mi się podoba propozycja z frontu ukraińskiego 1943 taki zimowy kamo

nie wiem jeszcze czy dam rade coś takiego zmalować ale spróbujemy

malowaniex.jpg

Shot at 2012-05-04

 

parę fotek z prac nad ramą i paką

 

ram1m.jpg

Shot at 2012-05-04

 

na fotce widać elementy łączące ramę pojazdu z drewnianą ramą pod pakę ,które są wykonane z drucików

w modelu występują one z plastiku i jakoś nie wyglądały przekonująco dlatego taka zmiana

 

pak3j.jpg

Shot at 2012-05-04

pak2i.jpg

Shot at 2012-05-04

pak1.jpg

Shot at 2012-05-04

 

co do paki to pozostanie otwarta tylnia burta , na pakę trafi trochę klamotów

może zostanie dorobiony stelaż z plandeką .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie tam małe postępy z ramą , średnio jestem zadowolony nie wyszła do końca prosta

Zmajstrowałem małe zmiany w przedniej atrapie , orginalnie była odlana jednolita z plastiku i nie było żadnego prześwitu , środek wywaliłem i zastąpiłem drobną siateczką miedzianą

gril2.jpg

Shot at 2012-05-06

 

ramag.jpg

Shot at 2012-05-06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz z MiniArta którego sklejam to nowość , jeśli dobrze pamiętam to premiera była jakoś na początku tego roku

... w lutym ?? (ale mogę się mylić )

nie jest to żaden przepak , dla porównania masz tu linka do kolegi który właśnie ma taki wynalazek o którym piszesz

viewtopic.php?f=87&t=32701

porównaj jak wygląda rama tam i u mnie , zaczepy na burtach paki , nie wspomnę o wyglądzie słoi na drewnie , silnik itd itd.

czytaj u góry prawie 500 części a model rozmiarowo nie jest za wielki

powtórzę jeszcze raz model jest REWELACYJNY a precyzja powala

A teraz z innej beczki powoli zaczynam się bawić kolorkami i mam takie pytanko do kolegów modelarzy który specyfik

wybrać na kolektor wydechowy/wydech

http://www.mojehobby.pl/products/Rdza-Rust.html

http://www.mojehobby.pl/products/Standard-Rust.html

no chyba że są jakieś inne propozycje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powoli brne do przodu , pogoda nie sprzyja modelarstwu a mam jeszcze jeden model do złożenia

w skali 1:1 i on pochłania większość czasu i funduszy

model nabiera coraz więcej detali i powoli kolorki się też pojawiają

sil2e.jpg

Shot at 2012-05-23

sil1h.jpg

Shot at 2012-05-23

w modelu zrobiłem lekko skręcone koła , niestety skręt wyszedł nieco inaczej niż zamierzałem

a teraz boje się tego ruszać bo to wszystko delikatne jak ... nie powiem co

skrt.jpg

Shot at 2012-05-23

No i pierwszy raz w życiu użyłem pigmentów

wiem że tej rdzy trochę za dużo wyszło , ale myślę że jak położę kolejny pigment ( dry mud miga ) to przytłumi obecną rdze

koanw.jpg

Shot at 2012-05-23

 

ktoś widzi jakieś straszne babole , ma propozycje co by tu poprawić to walić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może pakę zrobisz samemu z balsy modelarskiej? Prawda jest taka że, będzie o wiele lepiej wyglądało niż pomalowany plastik. I zawsze można jakąś 1 deseczkę połamać, czy ją nawet wyrwać i będzie bardziej frontowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli, powoli ale do przodu , jeszcze tylko minimalne malunki przy ramie i będzie gotowa

poszedłem za radą kolegi i zebrałem tą rdze z kół , został za to nałożony dry mud miga za pomocą aerografu na ramę i koła

Mam nadzieję że teraz będzie się bardziej podobało

Co do balsy to powiem szczerze , że jak został rzucony ten pomysł to pomyślałem co to .... jest balsa modelarska

Pomysł naprawdę fajny jest tylko jedno ale , autentycznie się tego boje . Myślę że zostawię sobie pakę na sam koniec i zaryzykuje z tymi deseczkami , jak nic z tego nie wyjdzie to przykleję plastikową

A teraz drobne spy photo z prac

dust2.jpg

Shot at 2012-06-02

dust1.jpg

Shot at 2012-06-02

dust3g.jpg

Shot at 2012-06-02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.