Skocz do zawartości

Artilleriefährprahm Typ D-3 ( FULL RC ) 1:35


BALROG

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 207
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

Mimo wszystko na zdjęciu robią bardzo dziwne wrażenie Porównując ich szerokość do szerokości np. otworu wejściowego nadbudówki albo do szerokości ramion modela z lornetką to mam nieodparte wrażenie, że są baaaaaardzo szerokie..... Jeśli mają one 21 cm to w otwór wejściowy powinny wejść co najmniej trzy takie listewki na szerokość. Wchodzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle szanowny, z tych listewek - przynajmniej z tych lezacych luzem - zrezygnowalbym w cuglach. Powod? Sloje nie trzymaja skali. Listeweczki maja po okolo 10 slojow, co daje 2 cm na sloj (w skali 1/35, oczywiscie) - gdzie na swiecie masz takie drzewa? Gdybys wylozyl poklady takim drewnem, wygladaloby wrecz groteskowo. Pokombinuj inaczej. Mowi to stary taktyk - praktyk...

 

P.S.: Przepraszam za brak polskich liter, ale pisze skad inad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balsa to chyba też nie najlepszy pomysł. Jest zbyt porowata i w skali też nie będzie się prezentować najlepiej. Proponowałbym raczej lipę lub topolę. Białe drewno bez słojów, które można lekko zaciągnąć bejcą sosnową spirytusową (jeśli będzie zbyt jasna to można rozjaśnić inną bejcą, trzeba trochę poeksperymentować). Dla lepszego efektu można część listewek pociągnąć raz, inne dwa, a jeszcze inne trzy razy i przy układaniu używać naprzemiennie. Im bardziej "chaotycznie" tym lepszy efekt.

Pozdrawiam

Mirosław J. Golik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balsa to chyba też nie najlepszy pomysł. Jest zbyt porowata i w skali też nie będzie się prezentować najlepiej.

I tu się nie zgodzę. Można dostać zupełnie gładką, twardą jak i miękką z mnóstwem odstających włókien, zależy od firmy i przeznaczenia balsy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podczas składania nadbudówki rufowej wyszło że coś jest nie tak bo była za krótka,

Zaczołem szukać błędu i wyszło szydło z worka,

Okazało sie że źle przeniosłem wymiar i barka zamiast mieć 1424mm ma 1444mm

nie zostało mi nic innego jak przeciąć ja na wysokości maszynowni

 

p1190105.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj to boli ale znając twą dokładność śladu nie będzie

nie miałem jeszcze okazji sie wypowiedzieć w temacie ale ...

 

TOTALNIE POD WRAŻENIEM zawsze marzyłem aby zrobić okręt od podstaw ale mi cierpliwości chyba braknie

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem paczuszkę

Wykonywane na zlecenie listewki

Kantówki na pewien projekt i gładziutka balsa na pokłady w barce

facet robi niesamowicie dokładne listewki i tanio

Jak ktoś będzie chciał namiar walić na PW

 

p1190188.jpg

 

p1190189.jpg

 

p1190190.jpg

 

p1190191l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z pytankiem z innej beczki. Czym docinasz większe kawałki polistyrenu grubszego? Bo ja z 2 mm już sie umęczylem tnące skalpelem.

 

Jest pytanie, jest odpowiedź

Przy wycinaniu krążków cyrklem olfy tez robię to wbrew temu co zalecił producent czyli kręcę w drugą stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.