Skocz do zawartości

PZL P-7a


e_dzia87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich. Mam na imię Piotr i interesuję się modelarstwem kartonowym. Lecz to konto założyłem mojej narzeczonej, którą namówiłem do sklejania modeli plastikowych żeby znalazła sobie jakieś hobby. Jednak osobiście nie chciała wystawić tego modelu twierdząc że to nic takiego. Dlatego postanowiłem Ją wyręczyć.

Jest to Jej pierwszy model sklejony i malowany w życiu. Nigdy wcześniej nie miała do czynienia z modelami plastikowymi ani innymi.

Model przedstawia samolot PZL P-7a niestety nie pamiętam jakiej firmy, ponieważ model został w zeszłym roku sklejony i kartonik został dawno wyrzucony.

Model malowany farbami Pactra. A z jednej strony brakuje rury wydechowej która zaginęła praktycznie na koniec sklejania

Życzę miłego oglądania i zapraszam do komentowania.

88865441.th.jpg89082351.th.jpg47578568.th.jpg41049713.th.jpg49962086.th.jpg38094785.th.jpg73380090.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecz to konto założyłem mojej narzeczonej, którą namówiłem do sklejania modeli plastikowych żeby znalazła sobie jakieś hobby.

Czy narzeczona wyraziła zgodę na założenie konta?

Jest jakaś przyczyna, dla której nie mogła zrobić tego sama? Przecież nie chciała pokazywać tu swojego modelu. Nie bardzo mi się podoba taki brak szacunku do cudzej woli.

Zanim napiszę co o tym modelu sądzę, muszę wiedzieć, że autorka zamierza odpowiadać osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model to mastercraft albo plastyk (obie firmy mają te same wypraski).

Parę błędów to:

-niezaszpachlowany ubytek w płacie

-naderwana kalkomanie

-odwrotnie wklejone podwozie

 

Na wielki plus zalicza się to iż model jest ładnie pomalowany (nie widać zacieków i śladów pędzla).

Przekaż narzeczonej że ma zadatki na dobrego sklejacza tylko trzeba trochę poćwiczyć .

Jeśli się zainteresuje modelarstwem plastikowym to radze uważa na firmy plastyk i mastercraft bo mają w miarę porządne modele (chodzi mi o czystość sklejenia nie o odwzorowanie prawdziwej maszyny) i kompletne gnioty. Ten model kasuje się mniej więcej po środku.

Jeśli interesują ws tanie modele to polecam z tych firm tylko p-51 i bf-109 z innych firm proponował bym wildcata z anademy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś przyczyna, dla której nie mogła zrobić tego sama?

 

taka, że jest zamknięta w piwnicy i przytroczona łańcuchem do pieca centralnego ogrzewania. to chyba oczywiste.

 

 

No właśnie bardzo się martwię o wolność tej Edzi.

Trochę jakby koleś pstryknął jej fotki w dezabilu, a potem bez jej zgody dał do oceny różnym takim ciekawskim.

wielokroc deklarowałeś, że interesują cie wyłącznie wierne realiom miniatury, wiec skąd ta odmiana i deklaracja chęci wypowiadania sie w temacie tego modelu?

 

Ja niczego takiego nie deklarowałem, brak mojej aktywności w Twoich wątkach nie wynikał z takich deklaracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś przyczyna, dla której nie mogła zrobić tego sama?

 

taka, że jest zamknięta w piwnicy i przytroczona łańcuchem do pieca centralnego ogrzewania. to chyba oczywiste.

 

 

No właśnie bardzo się martwię o wolność tej Edzi.

Trochę jakby koleś pstryknął jej fotki w dezabilu, a potem bez jej zgody dał do oceny różnym takim ciekawskim.

 

 

Ja wiem! Edziak broni Edzię przed deprawującym i demoralizującym męskim towarzystwem! Znamy te działania, wprawdzie w drugą stronę, ale zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin Forum Modelwork.pl :

 

 

....

5. Użytkownik zobowiązany jest do przestrzegania Netykiety, a w szczególności do ograniczenia odpowiedzi nie wnoszących do dyskusji treści merytorycznych.

6. Użytkownik zobowiązany jest do przestrzegania powszechnych zasad kultury wypowiedzi i słowa. Niedopuszczalne jest stosowanie tonu oraz słownictwa poniżającego lub wyszydzającego innych Użytkowników, a także prowadzenie dyskusji w sposób celowy urażający drugą ze stron.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin Forum Modelwork.pl :

 

 

....

5. Użytkownik zobowiązany jest do przestrzegania Netykiety,

...

 

Masz rację, zakładanie konta drugiej osobie, pokazywanie jej modelu bez zgody autorki, jest naruszeniem netetykiety.

Jak się Edzia odezwie, w co wątpię, to ją wszyscy z radością powitają. Kobiety łagodzą obyczaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durna ta dyskusja o edzi w piwnicy - przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać.

Sam model fajny, przede wszystkim schludnie i symetrycznie sklejony, co dobrze wróży na przyszłość. Jeżeli to naprawdę pierwsza sztuka, to bardzo fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, to ja Edzia Widzę niesamowite komentarze na mój i mojego narzeczonego temat oraz przede wszystkim mojego maluśkiego modelu. To chyba jasne, że wyrażam zgodę na wystawienie go na forum przez mojego Piotra - i tylko przez niego. Osobiście nie założyłam konta i nie wystawiłam swojego dobytku, ponieważ uważałam, że nie jest on godny ekspozycji, a poza tym nie wiem czy będzie to moje hobby na dłużej, z racji braku wolnego czasu. Panowie, jeśli chcecie porozmawiać na tematy damsko - męskie to nie w tym dziale. Mimo jednak niektórych ciętych uwag, jestem zadowolona z tego, że udało mi się skleić ten model i skleiłam kolejny, który już niedługo ujrzy może światło dzienne Na marginesie - nie jestem uwięziona ani pozbawiona wolności - to ja raczej mam go w swoich sidłach

Kamil Feliks Sztarbala - Jeśli chodzi o podwozie - błąd w odczytaniu rysunku - na szczęście z samolotu nie wyszedł śmigłowiec Dziękuję bardzo za pozytywne komentarze. Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do kolegów zdegustowanych dyskusją o piwnicach itp.

Przyłączam się do kolegi blitzaaa, że model jako debiut może się podobać; podwozie da się przemontować, inne błędy poprawić itd.

Natomiast nie bez winy jest autor, który albo sobie jaja robi i przedziwne wstępy o narzeczonych czyni, albo próbuje pod innym szyldem swoje modele pokazywać...

I zamiast dyskutować o modelu, który (jeśli jest debiutem) dobrze wróży na przyszłość, mamy sejmik z okresu Pierwszej Rzeczpospolitej

Okazało się, że w trakcie pisania tego postu pojawiła się Edzia, która złożyła wyjaśnienia... Przyjmijmy, że są przekonujące, że Edzia istnieje i dajmy szansę na ów kolejny model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam model fajny, przede wszystkim schludnie i symetrycznie sklejony,

 

Na podwozie zwróciłeś uwage ?

 

Widziałem. Ale podejrzewam, że źle zrozumiała rysunek.

PS. O sama odpisała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.